Jak szybko i skutecznie pozbyć się sierści? Postaw na robota sprzątającego Trifo

Misją inteligentnych urządzeń jest dostarczanie najbardziej praktycznych i możliwie najefektywniejszych rozwiązań, a przy tym czynienie codziennego życia po prostu wygodniejszym. Podobnie jest w przypadku automatycznych odkurzaczy Trifo. Amerykański producent, mimo że działa na rynku zaledwie od 2016 roku, zdążył już zaskarbić sobie serca konsumentów na całym świecie. Poznaj jego ofertę i przekonaj się, czy zdobędzie również Twoje.

Trifo – co to za producent?

Dla wielu z nas codzienny pęd sprawia, że dodatkowy obowiązek w postaci utrzymania domowego porządku może być nieco przytłaczający. Na szczęście, w dzisiejszym świecie istnieją rozwiązania, które skutecznie w tym pomagają. Jednym z nich są roboty sprzątające marki Trifo. 

Jak to możliwe? Otóż, inżynierowie pracujący dla amerykańskiego producenta twierdzą, że nic tak nie inspiruje do działania, jak codzienne życie i wynikające z niego potrzeby. Obserwacja wymienionych aspektów doprowadziła ich do zaprojektowania całej linii robotów sprzątających, które wyróżniają się ponadprzeciętną mocą oraz najlepszymi systemami sztucznej inteligencji. To właśnie dzięki zaawansowanym algorytmom AI, efekty prac zespołu badawczego Trifo zostały opublikowane na czołowych konferencjach poświęconych robotyce, takich jak ICRA i IROS, a sama firma złożyła około 50 patentów w USA i Chinach. 

A jak te roboty sprawdzają się w praktyce? Mówiąc krótko, automatyczne odkurzacze Trifo są gotowe stanąć do walki z brudem dosłownie w każdym mieszkaniu – nawet tam, gdzie sierść i włosy to najgorszy koszmar. Warto zatem przyjrzeć się im lepiej.

trifo ollie pet
fot. Trifo Ollie

Kluczowe funkcje i najważniejsze zalety odkurzaczy Trifo

Wysoka moc, najświeższe technologie i ultranowoczesne systemy AI to tylko przedsmak tego, co oferują automatyczne roboty sprzątające marki Trifo. Każdy z nich otrzymał dodatkowo m.in. odpowiednie filtry, szczotki i pojemniki, które ułatwiają wygodne sprzątanie różnych powierzchni. Dowiedz się więcej o funkcjach i elementach, które oferują urządzenia amerykańskiej marki i wybierz model na miarę swoich potrzeb. 

Filtr HEPA 

Jesteś alergikiem? Jest szansa, że odkurzacze Trifo przypadną Ci do gustu, ponieważ wszystkie otrzymały wysoce skuteczny filtr HEPA, działający na zasadzie przetłaczania powietrza przez drobną i specjalnie zaprojektowaną siatkę. To właśnie jej unikalna struktura jest odpowiedzialna za zatrzymywanie we wnętrzu urządzenia brudu i szkodliwych cząsteczek, takich jak np. pyłki, sierść zwierząt domowych, czy niewidoczne gołym okiem roztocza.  

Duża moc ssania 

Roboty sprzątające Trifo wyróżnia także wysoka moc ssania, która po nałożeniu odpowiednich nakładek może sięgać nawet 4000 Pa. To jeden z najlepszych wyników na rynku odkurzaczy automatycznych i główny czynnik, który wpływa na znakomite efekty sprzątania różnych powierzchni przez odkurzacze tego producenta. Również na poziomie niewidocznym dla oka. 

Inteligentne oprogramowanie i nowoczesne technologie

Sprzęt Trifo może także pochwalić się mega nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. Przede wszystkim chodzi o zaimplementowany w nim czujnik laserowy LIDAR, który pozwala dosłownie w parę chwil zeskanować, a następnie zmapować konkretne pomieszczenia i ustawiać w nich np. wirtualne ściany oraz strefy zakazane do sprzątania. To również on odpowiada za płynne omijanie napotkanych na drodze przeszkód. Z kolei od strony systemowej odpowiedzialne jest za to inteligentne oprogramowanie Max-P by Trifo, które planuje trasę sprzątania – tak aby urządzenie nigdzie się nie zaklinowało i było możliwie najbardziej efektywne. 

Aplikacja mobilna Trifo 

Cały proces sprzątania użytkownik może wygodnie zaplanować i kontrolować z poziomu smartfona z aplikacją mobilną Trifo. Również tutaj szybko zleci np. zmapowanie pomieszczeń, ustawi określone tryby pracy urządzenia, albo będzie mógł sterować robotem sprzątającym ręcznie. Z powodzeniem odczyta też zarejestrowane przez urządzenie materiały wideo (o ile wybrany model posiada taką opcję). A wszystko to zrobi  sprawnie, bezpiecznie i bardzo intuicyjnie. 

trifo emma
fot. Trifo Emma

Tryby pracy w robotach Trifo 

Warto także wspomnieć, że odkurzacze automatyczne amerykańskiej marki pracują w określonych trybach. Te z kolei różnią się między sobą głównie mocą ssania i dedykowanymi programami, jak np. popiół lotny i drobinki, włosy i ziarna, czy brudny dywan. To wszystko skutkuje tym, że urządzenia Trifo nadają sie do różnych zabrudzeń i powierzchni, w tym np. parkietów, kafelków i dywanów. Na te ostatnie również bez problemu wjadą, jeśli nie są grubsze niż 20 mm. 

Kamera i komunikacja głosowa w czasie rzeczywistym 

Każdego robota Trifo można także obsłużyć głosowo, za pomocą systemu smart home Amazon Alexa. W zasadzie wystarczy jedynie powiedzieć odpowiednią komendę, a urządzenie natychmiast się jej „posłucha” i rozpocznie sprzątanie. 

Co więcej, niektóre modele oprócz czujnika przeszkód posiadają także wbudowaną kamerę. Pozwala ona np. na podglądanie trasy sprzątania. Za jej pomocą można także kontrolować pupila, gdy przebywamy poza domem, oraz komunikować się z nim, używając do tego mikrofonu w aplikacji mobilnej Trifo. 

Bezpieczeństwo danych

Co wyjątkowo ważne, stawiając na odkurzacz automatyczny Trifo, można być spokojnym o wszystkie zbierane przez niego i przechowywane dane. Amerykańska marka kładzie bowiem silny nacisk na kwestie bezpieczeństwa i ochrony danych użytkownika, stale dopracowując swoje systemy i na bieżąco aktualizując oprogramowanie. 

Skuteczne odkurzanie sierści i włosów?  Trifo Pet 

Ale na tym nie koniec. Jeśli szukasz odkurzacza, który poradzi sobie z uporczywymi włosami czworonoga, albo trudną do pozbycia się sierścią kota, to stawiając na Trifo również się nie zawiedziesz. Otóż roboty sprzątające tej marki, oprócz swoich standardowych wersji, oferują także dodatkową opcję z dopiskiem „Pet” – dla każdej z nich. W praktyce oznacza to, że wybierając ten rodzaj urządzenia, otrzymamy dodatkowe akcesoria i funkcjonalności, które dedykowane zostały właścicielom zwierząt domowych. O czym konkretnie mowa?

Wśród najważniejszych dodatków dla wersji „Pet” warto wymienić:

  • dodatkową końcówkę do sierści i włosów z dużym otworem, zwiększającym siłę ssania i efektywność sprzątania;
  • ekstra nakładkę ze światełkiem, która jest atrakcją dla zwierzaka oraz dyfuzorem eliminującym m.in. zwierzęce zapachy;
  • kamerę, która pozwala kontrolować zwierzę i wydawać mu komendy – nawet kiedy nie ma nas w domu (wybrane modele).

Czy warto zainwestować w robota sprzątającego Trifo? 

Zdecydowanie tak. Szczególnie, że marka Trifo oferuje bardzo dobry stosunek ceny do jakości. Przystępna cena jest z resztą jedną z najważniejszych części misji tej, która zakłada udostępnianie rozwiązań smart home możliwie największej liczbie osób. Tak, aby podnieść komfort ich funkcjonowania na co dzień i umożliwić czerpanie niewymuszonej radości z życia, skupiając się na tym co naprawdę ważne, a nie myśląc o porządkach. 

Dzięki precyzyjnym czujnikom, zaawansowanym programom czyszczenia oraz dedykowanym akcesoriom, można mieć zatem pewność, że produkty Trifo skutecznie pomogą pozbyć się kurz w kątach, sierści i włosów pupili na dywanie, okruszków pod sofą i różnych resztek, które akurat znalazły się na podłodze. 

Co więcej, z powodzeniem pozbędą się także uporczywych zapachów i niewidzialnych alergenów. A wszystko to szybko i bardzo wygodnie, bo za pomocą paru kliknięć w smartfonie albo krótkiego polecenia głosowego. Przekonaj się o tym już dziś!