Jak pozbyć się elektrośmieci? Infografika do wydrukowania

Czasy takie, że głowa pęka w szwach i wszystkich informacji nie sposób spamiętać. Także i tych dotyczących pozbywania się zużytego sprzętu elektronicznego, czyli – jak to się potocznie mówi – elektrośmieci. Jeśli potrzebujesz jasnych wytycznych w tej sprawie, skorzystaj z naszej infografiki z x-komowym ekspertem od spraw trudnych i niemożliwych – Profesorem Muchą. Wydrukuj i powieś ją w dogodnym, widocznym miejscu – w ten sposób łatwo sprawdzisz, co się kwalifikuje jako elektroopad, i gdzie taki produkt powinien trafić.

Elektrośmieci – co, gdzie i jak? Profesor Mucha tłumaczy

O zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym (jak należy odczytywać enigmatyczny skrót ZSEE) szerzej pisaliśmy już w artykule: Elektrośmieci – co z nimi zrobić? Kilka przydatnych informacji. Wiadomo jednak, że nie zawsze da się spamiętać wszystkie fakty, a często chcemy dostać informację w prostych żołnierskich słowach.

Przychodzimy z pomocą i prosimy o wsparcie x-komowego eksperta Profesora Muchę. Jak skorzystać z jego porad i wyjaśnień?

Informacje z wydrukowanej infografiki

Wystarczy pobrać wydrukować poniższą infografikę (w formacie PDF) i powiesić ją w dogodnym, widocznym miejscu – na tablicy korkowej, lodówce, drzwiach czy szafce. Górna część tłumaczy, jak wygląda obecny podział elektrośmieci i jakie sprzęty się do nich zaliczają. Dolna – czego nie należy, a co należy z nimi zrobić i gdzie się udać.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania lub wątpliwości co do pozbywania się elektrośmieci – zadaj je w komentarzu. Wspólnie z Profesorem udzielimy Ci odpowiedzi.