Twoje AirPods Max zasługują na luksus? Kup im etui od Gucci

AirPods Max od Apple trafiły na rynek pod koniec 2020 roku i uzupełniły dużą lukę w portfolio Apple, jaką były nauszne AirPodsy. Ich design i cena jasno pokazują, że nie jest to towar dla zwykłych śmiertelników – nawet biorąc poprawkę na to, że sprzęt Apple do tanich nigdy nie należał. Teraz, specjalnie dla najbardziej wymagających, dom mody Gucci proponuje skromne akcesorium. W cenie wyższej od samych słuchawek.

Etui Gucci do AirPods Max – ile kosztuje?

Pokrowiec Gucci na słuchawki AirPods Max jest częścią bardzo popularnej serii torebek Ophidia, którą dom mody zaprezentował w 2018 roku. Etui zostało wycenione na, uwaga, 980 USD, co daje około 3970 zł bez podatków. Dla porównania, w oficjalnym sklepie Apple słuchawki AirPods Max kosztują prawie 1200 złotych mniej – 2799 zł.

Etui Gucci na słuchawki AirPods Max
Źródło: Gucci

Chcąc zafundować sobie taki zestaw, czyli słuchawki AirPods Max oraz etui Gucci, zapłacimy w sumie prawie 7 tysięcy złotych. Można za te pieniądze równie dobrze pojechać na 10 dni do Meksyku lub na weekend do Międzyzdrojów w sezonie letnim. Uwzględniając oczywiście gofry. Może kogoś faktycznie poniesie fantazja po obejrzeniu filmu Dom Gucci

Doda doda-guczi

Pokrowiec od Gucci – jakość wykonania i funkcjonalność

Oczywiście taka cena akcesorium jest częściowo przynajmniej rekompensowana jakością. Jak twierdzi Gucci, etui jest wykonane z materiałów przyjaznych dla środowiska. Pokrowiec uszyto z grubej bawełny na zewnątrz i neoprenu oraz wiskozy wewnątrz. Zdobienia i pasek na ramię są skórzane, a przód akcesorium zdobi duże logo marki.

Nie wiadomo niestety, czy etui od Gucci oferuje kluczową funkcję fabrycznego etui od Apple. Mowa o przełączaniu w tryb uśpienia dzięki wbudowanym w pokrowiec magnesom. Stale włączone AirPodsy Max pożerają sporo energii, więc umieszczanie ich w pokrowcu jest przykrą koniecznością. Chyba nikt nie chce bez przerwy ładować słuchawek bezprzewodowych w cenie niewiele większej od najniższej krajowej…

Pokrowiec posiada natomiast mocny zatrzask, dzięki któremu słuchawki powinny w nim stabilnie siedzieć. Ponadto opaska słuchawek, jak to już bywa z AirPodsami Max, wystaje z etui, więc w ten sposób otrzymujemy całkiem zgrabną torebunię i do ręki, i na ramię. Ale zdecydowanie nie na każdą kieszeń.

Poznaj pełną ofertę słuchawek bezprzewodowych od Apple

Źródło: MacRumors, Gucci