Garmin odświeża kultowy model swojego zegarka. Venu Sq 2 i Venu Sq 2 Music są już oficjalnie dostępne

Najważniejszą zmianą w premierowych zegarkach Garmin jest pojemniejsza bateria, która według producenta, wydłuża pracę modeli Venu Sq 2 i Venu Sq 2 Music aż do 11 dni na jednym ładowaniu. Reszta może wydawać się kosmetyką, ale jak wiadomo, w przypadku sprzętu wearables detale liczą się najbardziej, więc i one mogą szczególne zainteresować osoby celujące w zakup tych urządzeń. O czym mowa? Sprawdźmy najważniejsze informacje o premierowych zegarkach amerykańskiego producenta.

Nowe zegarki Garmin

Garmin pokazał nowe urządzenia z linii Venu Sq na targach IFA 2022. Dwa premierowe modele to Venu Sq 2 oraz jego muzyczna odsłona, czyli Venu Sq 2 Music. Mamy tu więc zauważalną analogię do poprzedników i niewymuszoną konsekwencje w nazewnictwie.

garmin

Venu Sq 2 i Venu Sq 2 Music – co warto wiedzieć?

Nowa odsłona znanej linii zegarków różni się od swoich poprzedników niuansami, wśród których na prowadzenie wysuwa się lepsza bateria. Tym razem ma ona wytrzymywać do 11 dni normalnego użytkowania i nawet do 26 godzin w trybie GPS. 

Oprócz niej, Venu Sq 2 i Venu Sq 2 Music otrzymały też nieco większy ekran, który w tym przypadku może pochwalić się przekątną 1,41 cala. Jest to wielobarwny panel AMOLED o wyższej rozdzielczości 360 x 320 px. Wszystko to składa się na wygodniejszą obsługę i jeszcze lepsze doznania estetyczne dla użytkownika, który zdecyduje się korzystać z nowych modeli Garmin. 

W drugiej wersji wzmocniono też zaplecze treningowe zegarków i funkcje z nim związane. Do tych najważniejszych można zaliczyć np. Health Snapshot, pozwalającą na dwuminutową sesję, która jednocześnie rejestruje takie dane, jak tętno, zmienność tętna, poziom tlenu we krwi, oddychanie i stres.

Pojawiły się tu również nowe opcje monitorowania aktywności i zdrowia, w tym m.in. pomiar tętna pod wodą, automatyczne liczenie powtórzeń, rejestrowanie liczby kroków na minutę, czy śledzenie cyklu menstruacyjnego u kobiet. 

Jeśli chodzi o model Venu Sq 2 Music, różni się on od Venu Sq 2 tym, że otrzymał samodzielny odtwarzacz muzyczny i dodatkowe miejsce w pamięci na pliki dźwiękowe. Podobnie, jak w pierwszej edycji, pomieści ich nawet około 500. 

Garmin Venu Sq 2

Dlaczego warto wybrać premierowe zegarki Garmin? 

Urządzenia amerykańskiej marki cieszą się niebywałą popularnością nie tylko przez wzgląd na kompleksowe podejście do aktywności i zdrowia użytkownika. Dzięki autorskim pakietom treningowym, wyzwaniom i statystykom, dostępnym z poziomu aplikacji mobilnej Garmin, są to urządzenia, które genialnie motywują w drodze do upragnionego celu. Skutecznie organizują i pomagają też w życiu codziennym, np. poprzez możliwości komunikacyjne, opcję płatności zbliżeniowych Garmin Pay, czy rozrywkę w multimediach (w tym przypadku ze szczególnym uwzględnieniem muzyki). 

Dowiedz się więcej:

💥 Poznaj funkcję Garmin Pay. Płać szybciej, wygodniej i bezpieczniej

Trzeba też zaznaczyć, że wszystkie zegarki Garmin zostały wykonane tak, że cechują się niebywałą wytrzymałością, odpornością na wodę i wstrząsy. Do tego, modele Venu Sq 2 i Venu Sq 2 Music dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych, mają wymienne paski i możliwość swobodnej personalizacji tarcz, a ich ekran został pokryty wysoce odpornym na zarysowania szkłem Corning Gorilla Glass 3. 

Pełną ofertę inteligentnych zegarków Garmin znajdziesz w x-kom 

To może Cię zainteresować:

💥Test i recenzja Garmin Venu SQ Music. Czy ten zegarek potrafi nadać życiu odpowiedni rytm?

💥Słońce plus technologia równa się słoneczne zegarki Garmin

💥Zegarki Garmin Forerunner i Fenix – technologiczne wsparcie sportowców

Źródła: Garmin, theverge.com