Sparked – nowa aplikacja Facebooka do szybkich randek wideo

Facebook Dating działa od 2019 roku, a od kilku miesięcy także w Polsce. Zatem (oficjalne) randkowanie na tej platformie nie jest nowością. Jednak teraz na portalu testowana jest nieco inna opcja wirtualnych spotkań, która nosi nazwę Sparked. Dzięki niej użytkownicy będą mieli możliwość prowadzenia spotkań wideo w formule znanej z tzw. szybkich randek. Sprawdźcie, na czym to polega.

Sparked – kolejna aplikacja randkowa na Facebooku

Poznawanie osób za pośrednictwem aplikacji randkowych, w tych czasach już nikogo nie dziwi. Szczególnie w dobie pandemii, kiedy możliwość spotkania się w kawiarni czy restauracji jest często po prostu niemożliwa. Nic dziwnego, że tego typu platformy wyrastają co chwilę jak grzyby po deszczu. Także randki wideo w ostatnim czasie zyskały na popularności. Pomimo tego, że Facebook już od wielu miesięcy ma własną aplikację Facebook Dating, widząc potencjał w tego typu rozwiązaniach nie spoczywa na laurach i właśnie testuje nową usługę o nazwie Sparked, która ma być możliwością przeprowadzania randek wideo.

Facebook Sparked

Sparked – szybkie randkowanie wideo na Facebooku

Znacie formułę speed dating, czyli szybkich randek? W Facebookowym Sparked ma to wyglądać bardzo podobnie, a mianowicie będzie możliwość umawiania się na krótkie, czterominutowe randki wideo z różnymi osobami. Jeśli jakaś para będzie sobą po takim spotkaniu wzajemnie zainteresowana, będzie można zaplanować kolejną, już dłuższą randkę, trwającą 10 minut. Potem już wszystko zależy od randkowiczów i tego, jak przypadną sobie do gustu po tych krótkich rozmowach. Mogą wymienić się numerami telefonu, korespondować ze sobą za pośrednictwem Messengera bądź wyrazić chęć spotkania się osobiście.

Sparked nie jest jeszcze dostępny dla każdego, ponieważ jeśli chce się do niej zarejestrować, trzeba zapisać się na listę oczekujących. Portal The Verge, uzyskał dostęp do strony głównej, która odnosiła się do randki w Chicago, gdzie zarejestrowało się 47 osób. Chociaż aplikacja nie pokaże profili publicznych, aby się zarejestrować musisz mieć konto na Facebooku – to może na wstępie zniechęcić część osób. Kolejnym krokiem będzie konieczność wypełnienia ankiety, gdzie odpowiedzieć trzeba będzie między innymi na pytanie, jak wyobrażamy sobie idealna randkę. Użytkownicy będą musieli również wybrać, czy chcą umawiać się z mężczyznami, kobietami lub osobami niebinarnymi, a następnie są pytani, czy są otwarci na umawianie się z osobami trans.

Randki na Facebooku – czy to dobry pomysł?

Mimo ogromnego zasięgu jaki ma Facebook, sukces tej platformy na rynku randkowym wcale nie jest taki pewny. Ludzie nie myślą o Facebooku jako o miejscu, w którym można kogoś poznać, a dziś Facebook Dating jest nadal oddzielony od głównej aplikacji Facebooka ze względu na ochronę prywatności. Poza tym konkurencja Facebooka w randkowaniu cały czas jest zaciekła i nic nie zapowiada, żeby ta tendencja miała się zmienić.

Eksperyment zespołu NPE, który sprawdza formułe szybkich randek na Facebooku może ostatecznie pomóc w poinformowaniu Facebooka o tym, z jakich nowych doświadczeń użytkownik aplikacji randkowej może chcieć skorzystać i w jaki sposób.

Nie wiemy jednak jeszcz kiedy i czy w ogóle Sparked zostanie oficjalnie uruchomiony na szerszą skalę. Według rzecznika Facebooka na razie jest tylko przeprowadzany mały test beta, a oni „będą nas informować” o tym, jak to działa.

 

Źródło: Opracowanie własne, Facebook, The Verge

__________________________________________________________________

Sprawdź także nasze artykuły o innych aplikacjach randkowych: