Andrew Tate z banem na TikToku

13 miliardów wyświetleń filmów na TikToku. Takim wynikiem mógł jeszcze do niedawna pochwalić się Andrew Tate. Mógł, ponieważ były kickbokser, a obecnie multimilioner i samozwańczy guru rozwoju osobistego, tych liczb już jednak nie poprawi. Z prostego powodu: jego konto na TikToku zostało zbanowane. Definitywnie i nieodwracalnie. Czy ban zmieni cokolwiek w kwestii zainteresowania, jakie Tate generuje swoją osobą? Pewnie nie. Ale i tak cieszy.

TikTok banuje Andrew Tate’a. Nareszcie

Czołowy szowinista Internetu nie ma łatwego życia w social mediach. Co rusz jest blokowany w różnych serwisach społecznościowych, nie bez powodu zresztą, bo treści, jakie tworzy i publikuje, są równie tendencyjne, co szkodliwe społecznie.

Gdzie by jednak Tate’a nie banowano, na Facebooku, Instagramie, Twitterze, „niezdobytą fortecą” zawsze pozostawał TikTok, gdzie generował, gdzie twórca generował niewyobrażalne wręcz zasięgi. Tutaj również miał wsparcie ze strony wielu innych kont, które, publikując materiały z jego udziałem, realizowały szeroko zakrojoną strategię marketingową. Strategię, która notabene okazała się niezwykle skuteczna.

Teraz jednak gwiazda TikToka spadła z nieboskłonu i to nie czasowo, bo konto Andrew Tate’a zostało zbanowane definitywnie. Sprawa jest na tyle nośna medialnie, że TikTok, na łamach Washington Post, postanowił nawet wydać specjalne oświadczenie. Przeczytamy w nim, że Tate otrzymał bana m.in. za: notoryczne łamanie zasad platformy, atakowanie innych ludzi, mizoginię, mowę nienawiści, a także za szeroko pojmowane „odczłowieczanie” jednostki oraz grup.

Który z jego materiałów ostatecznie przelał czarę goryczy? Tego nie ujawniono.

Co ciekawe, TikTok zobowiązał się również do podjęcia działań w celu konsekwentnego usuwania treści Andrew Tate’a publikowanych z innych kont.

Andrew Tate
Źródło: https://gamerant.com/tiktok-andrew-tate-permanent-ban/

Kim jest Andrew Tate?

To pytanie, na które trudno odpowiedzieć jednym zdaniem. Jeszcze niedawno Andrew Tate był przede wszystkim kickbokserem o międzynarodowej renomie. Od tego czasu jednak sporo się w życiu Tate’a wydarzyło.

Co konkretnie? Na przykład udział w Big Brotherze, z którego został wyrzucony, kiedy w sieci pojawił się film, na którym tłucze swoją byłą partnerkę. Potem była jeszcze branża sex kamerek, założenie własnej „akademii”, emigracja do Rumunii, oskarżenia o gwałt i handel żywym towarem, no i oczywiście piorunująca kariera na TikToku.

Jeśli to Was nie zniechęciło, odsyłam do mojego podcastu, który – w sporej części – poświęciłem właśnie osobie Andrew Tate’a. Zresztą niedługo po opublikowaniu tego odcinka, który został odtworzony jakieś 200 razy, konto gwiazdy TikToka zostało zbanowane.

Przypadek? Pewnie tak.