Cyberpunk: Edgerunners najlepszym anime roku

Studio Trigger oraz CD Projekt Red mają powody do świętowania. Znakomicie przyjęty serial Cyberpunk: Edgerunners, który na nowo rozbudził zainteresowanie Cyberpunkiem 2077, właśnie otrzymał nagrodę najlepszego anime roku w prestiżowym plebiscycie Crunchyroll Anime Awards 2023, wyprzedzając m.in. kultowe Demon Slayer oraz Attack on Titan.

Nagroda nie wzięła się znikąd. Cyberpunk: Edgerunners robił furorę już od premiery

Serial zadebiutował na Netfliksie we wrześniu ubiegłego roku. Oczekiwania przed premierą były spore, głównie za sprawą zaangażowania w projekt studia Trigger, które ma w swoim portfolio tak rozpoznawalne dzieła, jak Little Witch Akademia, Kiznaiver czy Kill la Kill.

Mało kto jednak spodziewał się, że Cyberpunk: Edgerunners będzie aż tak dobre. W tym momencie (7 marca 2023) serial jest oceniony na 8,3/10 w IMDB oraz 8/10 na naszym rodzimym Filmwebie.

Dopiero teraz jednak przyszedł czas na prawdziwą nagrodę wagi ciężkiej. W plebiscycie Crunchyroll Anime Awards 2023 Cyberpunk: Edgerunners zgarnął główną nagrodę (Anime of the Year), rywalizując z takimi produkcjami, jak:

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Entertainment District Arc
  • Attack on Titan Final Season Part 2
  • Lycoris Recoil
  • Ranking of Kings (Cour 2)
  • SPY x FAMILY
Cyberpunk Edgerunners anime roku
źródło: https://www.crunchyroll.com/anime-news/2023/03/03-1/anime-awards-2023-winners-anime-of-the-year-and-full-list

Co ciekawe, to nie jedyne wyróżnienie, które Edgerunners zdobyło w plebiscycie. W kategorii najlepszego aktora głosowego w języku angielskim nagrodzony został Zach Aguilar, wcielający się w rolę Davida Martineza.

Przeczytaj także: