Co wiadomo o Oppo Watch 3? Przewidywana specyfikacja i data premiery nowej serii zegarków

Trzecia generacja smartwatchy Oppo budzi wiele emocji. Powód? Według internetowych plotek, urządzenia chińskiej marki, które mają pojawić się na rynku jeszcze tego lata, przyniosą komponenty i możliwości, skutecznie wyróżniające je na rynku wearables, a tym samym pozwolą stanąć do rywalizacji z największymi pionierami tego sektora. Kiedy dokładnie można spodziewać się premiery linii zegarków Oppo Watch 3 i co dotychczas wiadomo na ich temat? Sprawdźmy to.

Seria Oppo Watch 3 będzie mega szybka i wydajna

Trzecia odsłona smartwatchy Oppo zaproponuje najpewniej aż 3 warianty zegarków, wśród których prawdopodobnie znajdziemy modele podstawowe oraz opcję premium z dodatkiem „pro” w nazwie. Co jednak lepsze, przypuszcza się, że to właśnie flagowy model trzeciej serii Oppo Watch jako pierwszy na świecie będzie zasilany superszybkim i megawydajnym Snapdragonem W5 Gen 1 SoC, którego pojawienie się jest bezapelacyjnie najbardziej znaczącą zmianą w nadchodzących urządzeniach ubieralnych chińskiej marki. 

Dlaczego pojawienie się nowego procesora jest tak ważne? Otóż to właśnie on sprawia, że użytkownik, który zdecyduje się na zegarek pochodzący z nowej odsłony Oppo Watch może spodziewać się o wiele większej responsywności urządzenia, a co za tym idzie bardziej komfortowej obsługi i lepszych wrażeń podczas korzystania z nadgarstkowego sprzętu. Inną wynikającą z jego pojawienia się zmianą, która może skusić niezdecydowanych, jest też lepsze zarządzanie energią i zwiększona wytrzymałość baterii.

Mówiąc więc wprost, Oppo Watch 3 z nowym procesorem, zaprojektowanym specjalnie dla urządzeń ubieralnych w procesie 4 nm, ma oferować dwa razy większą moc, a przy tym korzystać jedynie z połowy zasobów energii w porównaniu ze swoimi poprzednikami.

Sprawdź zegarki Oppo dostępne w x-kom:


oppo-watch-3
fot. gsmarena.com

Styl i funkcjonalność nowej linii Oppo Watch

Póki co, nie ma za wielu informacji o konkretnych trybach śledzenia zdrowia i aktywności w Oppo Watch 3 Series. Przypuszcza się jednak, że zostaną one jeszcze bardziej rozbudowane, niż miało to miejsce w poprzednich wersjach zegarków chińskiego giganta. Pojawia się też przekonanie, że nie zabraknie w nich zaawansowanej opcji EKG.

Z innych funkcjonalności, które co prawda nie są potwierdzone, ale z powodzeniem podgrzewają atmosferę wokół oczekiwania na trzecią generację zegarków Oppo Watch, należy wymienić m.in. możliwość korzystania z usługi eSIM.

Sama konstrukcja zegarka Oppo trzeciej serii nie zmienia się wiele w stosunku do jego poprzednich edycji. Jej kwadratowy całokształt ma zostać jedynie nieco zwiększony. Przypuszcza się też, że modele z serii Oppo Watch 3 otrzymają nowoczesny wyświetlacz LTPO (opracowany pierwotnie przez Apple) z wysoką częstotliwością odświeżania, co w połączeniu ze wspomnianym chipem, daje jeszcze większą szansę na niezachwianą i błyskawiczną pracę urządzenia. 

Według zagranicznych plotek zegarki Oppo Watch 3 mają pojawić się w 4 wersjach kolorystycznych: czarnym, srebrnym, ciemnoszarym i jasno złotym.

oppo-watch-3
fot. androidpolice.com

Cena i dostępność Oppo Watch 3 – przewidywania

Przypuszcza się, że nowe zegarki Oppo zadebiutują w Chinach już 10 sierpnia 2022. Na chwilę obecną nie ma informacji, kiedy trafią na rynek europejski, w tym do Polski. 

Z kolei co do ceny, przewiduje się, że po przeliczeniu na złotówki będzie ona oscylowała w granicach 700 zł. W tym miejscu trzeba jednak pamiętać, że może się ona różnić w zależności od wariantu wybranego Oppo Watch 3. 

Źródło: androidpolice.com, smartprix.com, gsmarena.com,  notebookcheck.net