Baby Shark bije kolejne rekordy. Właśnie przekroczył 10 miliardów wyświetleń na YouTube

Kultowy Baby Shark już ponad rok temu został okrzyknięty najpopularniejszym filmem na platformie YouTube. Teraz okazuje się, że pobił kolejny rekord. Chodzi o liczbę wyświetleń, która w jego przypadku, po raz pierwszy w historii YoTube’a, przekroczyła 10 miliardów. Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj, ale uważaj – istnieje spora szansa, że hitowa melodia Baby Shark już na zawsze utknie w Twojej głowie. Robisz to na własną odpowiedzialność! 🦈

Czym jest Baby Shark Dance?

Bijący rekordy popularności film Baby Shark Dance od Pinkfong to nic innego jak radosny utwór dla dzieci, opowiadający o rodzinie rekinów. Wesoła, rytmiczna, anglojęzyczna piosenka ma formę rymowanki, która szybko i nieodwracalnie wpada w ucho – zarówno małym, jak i dużym widzom. Towarzyszy jej prosty, ale charakterystyczny taniec, który z wielką chęcią i niebywałą łatwością odtwarzany jest przez maluchy na całym świecie.

Przypomnijmy, że Baby Shark Dance trafił na YouTube już w 2016 roku, a następnie, w listopadzie 2020, został oficjalnie ogłoszony najpopularniejszym wideo na platformie. Teraz pobił kolejny rekord – osiągnął ponad 10 miliardów odsłon, co stanowi najwięcej wyświetleń w historii YouTube’a w ogóle.  

Koniecznie przeczytaj też:

🏆 Ranking najpopularniejszych filmów na YouTube

10 miliardów odsłon Baby Shark na YouTube

Wpadająca w ucho melodia oraz prosty i zachęcający do zabawy taniec to tylko kilka z aspektów, które mogły się przyczynić do niebywałego sukcesu piosenki Baby Shark na YouTube. 

Trzeba przecież wspomnieć, że firma rozrywkowa Pinkfong, tworząc filmik do znanej i lubianej w krajach anglojęzycznych piosenki, postawiła także na miłą dla oka formę, wiele kolorów i bodźców, które skutecznie przykuwają uwagę malucha. Wszystko to (jak widać) stanowi udany przepis na sukces, który cyklicznie osiąga kolejne rekordy. 

Wiele osób spekuluje też, że do sukcesu Baby Shark przyczyniła się pandemia COVID-19, która zmusiła rodziców i ich dzieci do pozostania w domach, a przy tym szukania rozrywki dla najmłodszych w Internecie. Przypomnijmy, że Baby Shark Dance w tym czasie wyprzedził takie perełki, jak: Despacito Luise’a Fonsi czy  Shape of You Eda Sheerana.

baby shark youtube
fot. gagadget.com

Ciekawostki o Baby Shark

  1. Utwór nie ma oficjalnego autora. Piosenka była natomiast przez długi czas elementem amerykańskich obozów letnich.
  2. Filmik był głównym przyczynkiem do powstania „Baby Shark Challenge”. Chodzi o wyzwanie, w którym uczestnicy poruszają się wzdłuż wolno jadącego samochodu i odtwarzają taniec z teledysku.
  3. Do wzrostu popularności Baby Shark przyczynił się spektakl „Baby Shark Live!”, który zaprezentowano na trasie w Stanach Zjednoczonych. Trwał 75 minut.
  4. Baby Shark z impetem wszedł do popkultury. W planach jest pełnometrażowy film o przygodach rodziny rekinów. Ostatnio dało się usłyszeć także np. o babyshark’owych tokenach NFT.