Minecraft odnotowuje 1 bilion wyświetleń na YouTube

Każdy, kto potrzebuje dowodów na silną pozycję Minecrafta, nie musi ich szukać dalej niż na Youtubie. To tam ta popularna gra właśnie ustanowiła nowy rekord, przekraczając 1 bilion wyświetleń. Ten wynik czyni ją najpopularniejszą grą na platformie i jest dowodem na to, jak wpływowy pozostaje Minecraft nawet po ponad 12 latach istnienia.

Minecraft przekroczył kolejny ważny kamień milowy na YouTube

Minecraft przez długi czas był najlepiej sprzedającą się grą wideo i nic nie wskazuje na to, żeby jakikolwiek inny tytuł był w stanie w najbliższym czasie tej pozycji zagrozić. Przytłaczający sukces finansowy gry jest świadectwem jej trwałej jakości. Minecraft wciąż się rozwija, z każdą aktualizacją wprowadza nowe możliwości i jednocześnie może liczyć na wsparcie niezwykle popularnych twórców publikujących treści na Twitchu i YouTubie.

Teraz do listy rekordów twórcy mogą dorzucić jeszcze jedną pozycję. Właśnie ogłoszono, że Minecraft oficjalnie stał się pierwszą grą, która zgromadziła 1 bilion wyświetleń na YouTube.

Z tej okazji YouTube opublikował film, w którym gratuluje społeczności skupionej wokół gry, osiągnięcia 1 biliona wyświetleń na platformie. Teledysk rozpoczyna się słynną piosenką „We Built This City” zespołu Starship, w której niektóre słowa zostały zmienione, aby pasowały do estetyki gry. Wideo zawiera jedne z najbardziej zapadających w pamięć treści związanych z Minecraft, stworzone  przez różnych twórców z całego świata oraz jest wypełnione licznymi easter egg’ami.

Pierwszy w historii film o Minecraft na YouTube został udostępniony przez YouTubera @jwaap, prawie 12 lat temu, 17 maja 2009 roku. Jednominutowy film pokazuje budowę struktury, w której gracz może przejść przez różne obszary struktury. Od tego czasu powstało ponad 35 000 aktywnych kanałów twórców tworzących filmy o Minecrafcie w 150 krajach.