Czujnik mycia rąk dostępny w zegarkach Huawei Watch 3. Jak działa?

Podczas, gdy świat pogrąża się w kolejnej fali pandemii, Huawei bacznie obserwuje narastające potrzeby użytkowników i z genialnym efektem wychodzi im naprzeciw. Ostatnio chińska marka udostępniła czujnik mycia rąk, mający pomóc w dbaniu o prawidłową higienę. Nieprzypadkowo zbiegło się to ze Światowym Dniem Mycia Rąk, który obchodzony jest 15 października. Dowiedz się więcej.

Czujnik mycia rąk w serii Huawei Watch 3

Czy smartwatch może pomóc w dbaniu o higienę? Okazuje się, że tak. Dzięki nowej opcji, inteligentny zegarek Huawei Watch 3 automatycznie rozpozna moment mycia dłoni i wyznaczy czas niezbędny do ich prawidłowego oczyszczenia – powiadomienie o poprawnie wykonanej czynności pojawi się tylko wtedy, gdy mycie trwało nie mniej niż 20 sekund. Powód? Mniej więcej właśnie tyle potrzeba, aby skutecznie pozbyć się zarazków.

Asystent mycia rąk w Huawei Watch 3 jest wynikiem ostatniej aktualizacji oprogramowania.

Huawei Watch 3 czujnik mycia rąk
fot. Huawei

Skuteczne mycie rąk to podstawa

Dlaczego to takie ważne? W dobie koronawirusa wszyscy jesteśmy zalewani informacjami na temat tego, jak istotne jest prawidłowe dbanie o higienę, w tym odpowiednia dezynfekcja rąk. 

W praktyce jednak różnie z tym bywa. A szkoda, bo skuteczne mycie rąk stało się jednym z ważniejszych tematów w czasie globalnej pandemii – jest prostym sposobem ochrony przed rozprzestrzenianiem zarazków, pod warunkiem, że wykonywane jest poprawnie: ręce myte są ciepłą wodą z mydłem, a przy tym odpowiednio długo i dokładnie.

W związku z powyższym Huawei, jako jeden z uznanych producentów akcesoriów wearables, postanowił wyjść naprzeciw potrzebom użytkowników i udostępnił funkcję wykrywającą i odmierzającą czas mycia rąk – tak, aby codzienna rutyna będzie przebiegała nie tylko sprawnie, ale przede wszystkim prawidłowo.

Huawei Watch 3 czujnik mycia rąk
fot. Huawei

Poznaj serię Huawei Watch 3

Szukasz smartwatcha na miarę swoich potrzeb? Sprawdź ofertę zegarków Huawei Watch 3.

Najnowsze smartwatche Huawei rejestrują kluczowe dane na temat zdrowia użytkownika – m.in. wykrywają temperaturę skóry na nadgarstku, monitorują puls oraz poziom natlenienia krwi SpO2, a także informują o poziomie stresu i jakości snu. 

Przekonaj się przy tym, w jak prosty sposób pozwalają kontrolować aktywność, treningi i codzienne obowiązki, a później na podstawie zebranych danych umożliwiają wyciąganie kompleksowych wniosków na temat prowadzonego stylu życia.

Sprawdź: