Aplikacja randkowa SwoonMe. Liczy się to, co niewidoczne dla oczu?

Szukasz poważnych relacji? Zwykle nie oceniasz książki po okładce? Jeśli tak, to dobrze, bo swoją premierę miał niedawno program, który może Cię zainteresować i sprawi, że świat randek online będzie bardziej autentyczny i pozbawiony powierzchowności. W USA pojawiła się platforma randkowa o nazwie SwoonMe, proponująca zupełnie inne podejście do zawierania internetowych znajomości. Dowiedz się więcej o jej potencjale.

Idea aplikacji randkowej SwoonMe 

Męczy Cię ocenianie przez pryzmat zdjęć umieszczonych w serwisach randkowych? Nic w tym dziwnego, bo jak wiadomo wygląd to nie wszystko, a powierzchowne podejście do spraw damsko-męskich już dawno przestało być trendy.

Z pomocą w tym zakresie przychodzi aplikacja do randek online o nazwie SwoonMe, mająca stworzyć atrakcyjną alternatywę do znanych w tym zakresie rozwiązań. 

Niniejsza platforma randkowa proponuje zupełnie nowe podejście do zawierania znajomości w internecie – bardziej rozsądne, przemyślane i trafne. Jego głównym założeniem jest to, aby nikt nie czuł się oceniany wyłącznie na podstawie swojego wyglądu, a powstałe w ten sposób relacje miały faktyczną szansę na przetrwanie próby czasu.

W świecie ciągłej stymulacji wizualnej straciliśmy z oczu to, co czyni ludzi prawdziwymi w relacjach, czyli ich zdolność do łączenia się na głębszym poziomie z drugą osobą. Chcemy, abyś był zachwycony nie wyglądem, ale osobowością.
informacja ze strony internetowej projektu SwoonMe

Pomysłodawcą SwoonMe jest była specjalistka ds. produktów na Facebooku – Tanvi Gupta. Kobieta opracowała zupełnie nową ideę aplikacji randkowej w wyniku swoich osobistych doświadczeń, z których wynika, że zainteresowanie jej osobą schodziło na dalszy plan, jeśli mówiąc wprost, nie wpadła komuś w oko na podstawie udostępnionego na swoim profilu zdjęcia. 

Autorka projektu przyznała, że większość osób korzystających z aplikacji randkowych przywiązuje uwagę wyłącznie do wyglądu, omijając np. dane i informacje zawarte w profilu, właśnie na tej podstawie decydując o potencjalnym spotkaniu w rzeczywistości.

Jednym z głównych powodów stworzenia SwoonMe jest to, że ja osobiście jestem wyczerpana byciem uprzedmiotowianą przez mężczyzn… Żyjemy w XXI wieku i jestem w tym zagubiona. Chciałabym, żeby ktoś mnie kochał ze względu na mój charakter, ze względu na mój głos, ze względu na to, co wnoszę w związek.
Tanvi Gupta
pomysłodawczyni SwoonMe
Aplikacja randkowa SwoonMe
fot. SwoonMe

Jak działa SwoonMe?

SwoonMe to pierwsza aplikacja randkowa typu Voice First. Co to właściwie oznacza? Otóż zamiast wyidealizowanych zdjęć, na profilu konkretnej osoby znajdziemy avatar oraz udostępnione przez nią nagrania głosowe. 

Taka forma platformy randkowej ma za zadanie zachęcać singli szukających szczęścia w internecie do obcowania z prawdziwymi ludzkimi głosami i bardziej wnikliwe zapoznawania się z informacjami zawartymi na ich profilu, odrzucając jednocześnie powierzchowność związaną z wyglądem.

Osobowość, towarzyskość, emocjonalność i nastawienie do życia – to wszystko, według twórczyni aplikacji, da się wyczuć poprzez kontakt werbalny i udostępnione nagrania dźwiękowe. 

Na tym jednak nie koniec. Okazuje się, że określenie tych cech znacznie ułatwia selekcję osoby, z którą chcemy mieć kontakt jeszcze przed jej poznaniem w realnym świecie. Dodatkowo pomaga uniknąć rozczarowań wynikających z pozornej opinii o danym kandydacie.

Aplikacja randkowa SwoonMe
fot. SwoonMe

Kto może korzystać z aplikacji SwoonMe?

Aplikacja randkowa SwoonMe miała swoją światową premierę 7 lipca 2021. Została uruchomiona zarówno w Sklepie Play oraz w AppStore.

Obecnie program randkowy jest skierowany do użytkowników z San Francisco i Los Angeles. Kto wie, być może niebawem rozszerzy swoje horyzonty, a z czasem nawet pojawi się w Polsce?

Więcej randkowych inspiracji

Randkujesz w sieci? Lubisz poznawać nowe osoby? A może bardzo chcesz, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? 

Koniecznie przeczytaj też:

Źródło: swoonmedating.com, techcrunch.com, bestgamingpro.com