Airbnb ogłosiło, że już niebawem będzie można wynająć rezydencję z filmu „Kevin sam w domu”

Fani jednego z najbardziej rozpoznawalnych świątecznych filmów są wniebowzięci. Okazuje się, że serwis Airbnb zamierza udostępnić do wynajęcia dom Kevina i całej rodziny McCallisterów. Filmowa rezydencja, leżąca w rzeczywistości na obrzeżach Chicago, ma być dostępna dla wynajmujących w niemal niezmienionej aranżacji. Platforma zapowiedziała jednak, że można zatrzymać się w nim jedynie na jedną noc.

Dom Kevina do wynajęcia

Kto z nas wyobraża sobie dzisiaj święta bez Kevina? Film z małym, blondwłosym łobuziakiem w roli głównej skradł serca wielu pokoleń. Nic więc dziwnego, że rokrocznie czekamy na niego z utęsknieniem, traktując jako oczywistą część obchodów Bożego Narodzenia.

Więcej informacji na temat świątecznej produkcji znajdziecie tu:

Mimo że do tegorocznych świąt została jeszcze chwila, to ostatnio temat Kevina odżył. Wszystko za sprawą jednej z najpopularniejszych na świecie platform bookingowych, czyli Airbnb. Otóż niniejszy serwis zapowiedział, że umożliwi wynajem słynnego domu rodzinnego McCallisterów z filmu „Kevin sam w domu”. Powód jest nie byle jaki, bo okazuje się, że zebrane w ten sposób fundusze firma Airbnb ma zamiar przeznaczyć na szpital dziecięcy La Rabida w Chicago.

airbnb kevin sam w domu wynajem
fot. Airbnb

Czego można spodziewać się w domu McCallisterów?

No właśnie – tu zaczyna się najlepsze. Na oficjalnej stronie Airbnb zapowiedziano, że dom Kevina ma zostać udostępniony dla chętnych w dokładnie takiej samej wersji, w jakiej prezentował się w filmie. 

Co to oznacza? Najprościej mówiąc wygląda na to, że wszystkie pokoje, meble, dekoracje, a nawet gadżety, których malec używał do pokonania włamywaczy, będą dokładnie takie same, jak w produkcji z 1990 roku.

Dodatkowym smaczkiem ma być fakt, że po domu gości będzie oprowadzał starszy brat Kevina, a dokładniej aktor wcielający się w Buzza McCallistera. 

Cena i warunki pobytu w domu Kevina 

Zgodnie z informacją przekazaną przez Airbnb zakupu oferty można dokonać wyłącznie na jedną noc, która wypada 12 grudnia 2021 roku.

System rezerwacji zostanie z kolei uruchomiony 7 grudnia 2021 o 20:00 czasu polskiego. Na oficjalnej stronie wydarzenia nie ma podanej ceny, ale internetowe plotki głoszą, że ma ona wynosić zaledwie… 25 USD.

Wygląda więc na to, że oprócz pieniędzy, w tym przypadku liczy się przede wszystkim szczęście. Najpewniej to właśnie ono pozwoli wybranemu użytkownikowi zgarnąć tę wyjątkową, świąteczną ofertę przed wszystkimi innymi i jeszcze bardziej cieszyć się klimatem świąt.