Żywy lub martwy chwytaj za pad. RoboCop jako DLC w „Mortal Kombat 11”

Z ulic zalanego przestępczością Detroit do jednego z najsłynniejszych turniejów w dziejach gier. 26 maja Alex J. Murphy, bardziej znany jako RoboCop, trafi jako DLC do „Mortal Kombat 11”. W roli tej powraca nikt inny, jak tylko oryginalny „superglina” z filmu Paula Verhoevena z 1987 roku – Peter Weller. Kto jeszcze weźmie udział w śmiertelnej walce?

Przyjaciele mówią mi Murphy. Ty mów mi RoboCop

Dla RoboCopa nie będzie to pierwsze spotkanie z gamingiem. Kultowy cyborg pierwszy raz zawitał do świata gier już w 1988 roku. Od tamtego czasu pojawił się w kilku tytułach, z których niemal wszystkie były adaptacjami kolejnych filmów. Ostatni raz Murphy zagościł na konsolsach i pecetach w chłodno przyjętej strzelance z 2003 roku (nie liczymy występu w Family Guy: The Quest for Stuff z roku 2014). Strażnik Detroit wraca więc po dłuższej przerwie, a razem z nim Peter Weller. Aktor wcielił się w Robo w dwóch pierwszych filmach z serii i – pomimo imponującej filmografii – jest to ta rola, z którą jest najbardziej kojarzony.

Jak powiedział Dominic Cianciolo z NetherRealm Studio, dodanie Robo do rosteru postaci wywołało u niego wielki uśmiech. RoboCop miał wielki wpływ na kreatywne starania wielu członków naszego studia – wyznał. Nie sądzę, by ktokolwiek myślał, że dostaniemy szansę poszerzenia jego świata albo pracy ze wspaniałnym Peterem Wellerem, aby przywrócić jego RoboCopa dla fanów. Gdy otrzymaliśmy taką szansę, byliśmy zdeterminowani, żeby ją maksymalnie wykorzystać. Warto przypomnieć, że przed Robo do MK 11 trafił też inny mechaniczny bohater z lat 80. – Terminator.

mortal kombat 11 robocop
Źródło: NetherReal Studio via PlayStation.Blog

Kogo i co jeszcze zobaczymy w DLC do Mortal Kombat 11?

Prócz RoboCopa w nowym DLC – zatytułowym Aftermath – zobaczymy starych znajomych z Mortal Kombat: Fujina, Sheevę, Nightwolfa oraz Shang Tsunga, w którego ponownie wcieli się Cary-Hiroyuki Tagawa. Akcja rozpoczyna się po zakończeniu Mortal Kombat 11 i pokonaniu Kroniki oraz zniszczeniu jej Korony. Był to fatalny błąd. Trzeba teraz cofnąć się w klasie i odnaleźć ten cenny artefakt.

Na graczy czekają odnowione i zupełnie nowe poziomy. W tym RetroKade, który jest listem miłosnym do fanów, którzy byli z nami od pierwszych dni Mortal Kombat – wyjaśnia Cianciolo. Przywrócone zostały też fatality na niektórych poziomach, a także przyjaźnie, które były jedną z odpowiedzi na zbytnią brutalność serii.

robocop mortal kombat
Źródło: NetherRealm Studio via PlayStation.Blog

Mortal Kombat 11: Aftermath będzie dostępny od 26 maja. A gry z universum Mortal Kombat – i nie tylko – znajdziesz w sklepie x-kom.

Źródło: PlayStation.Blog