Forza Motorsport 8 – data premiery, trailer, gameplay, samochody i wszystko, co wiadomo o grze wyścigowej od Turn 10 Studios

Ósma część Forza Motosport będzie swoistym rebootem serii, dlatego w oficjalnej komunikacji jest prezentowana bez cyfry przy tytule. Twórcy z Turn 10 Studios obiecują nam to, co dotychczas, ale na niespotykanym dotąd poziomie: efektowniejsza grafika, lepsza fizyka jazda, więcej zawartości, w tym także samochodów. Co wiemy o Forza Motorsport 8? Kiedy premiera gry? Jak prezentuje się trailer i pierwsze gameplaye FM8?

Forza Motorsport 8 – kiedy premiera gry?

Wydawało się, że zaplanowane na styczeń Developer_Direct przyniesie nam konkretną datę premiery Forza Motorsport. Niestety tak się nie stało. Zobaczyliśmy co prawda nowy gameplay, ale o wydaniu FM8 wiemy na ten moment tylko tyle, że planowane jest na rok 2023. Można powiedzieć, że to nawet krok w tył, bo trailer z czerwca 2022 roku wskazywał na to, że gra ukaże się wiosną, co może sugerować, że Forza Motorsport zaliczy opóźnienie w stosunku do pierwotnie planowanej daty premiery.

Forza Motorsport 8
Źródło: Xbox

Zwiastun FM8 daje nadzieję na świetną, dopracowaną produkcję

Pierwszy oficjalny trailer Forza Motorsport 8 pojawił się w lipcu 2020 roku, a więc na kilka miesięcy przed premierą konsol nowej generacji. Materiał wideo nie prezentował rozgrywki, był raczej nastawiony na wzbudzenie efektu „wow” związanego z rzekomymi możliwościami graficznymi nowych Xboksów.

W czerwcu 2022 roku, na evencie Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, otrzymaliśmy kolejny zwiastun FM8, tym razem już ze wstawkami gameplayowymi.

Gameplay Forza Motorsport 8 zaprezentowany na Developer_Direct

W ramach pokazu na Developer_Direct otrzymaliśmy ponad 6-minutowy film. Twórcy zdradzają w nim całkiem sporo informacji na temat nowej Forzy Motorsport, znalazło się również miejsce na przebitki z gameplayu, które wyglądają naprawdę obiecująco.

Zdaniem deweloperów FM8 będzie najbardziej zaawansowaną technologicznie częścią serii. Co prawda nie jest to żaden wyznacznik, gdy weźmie się pod uwagę, że poprzednia odsłona ukazała się w 2017 roku, ale trudno nie ekscytować się tą produkcją. Tym bardziej że twórcy przyzwyczaili nas do wysokiego poziomu swoich gier.

Co konkretnie wiemy o rozgrywce? Na przykład to, że FM8 zawiera ponad 500 samochodów, z czego ok. 100 to pojazdy, które debiutują w serii. Swoje „mechaniczne” osiągi będziemy mogli śrubować za pomocą ponad 800 unikalnych ulepszeń, więc oprócz samych wyścigów będzie co robić również w wirtualnych warsztatach. Możliwości samochodów zweryfikujemy w 20 różnych środowiskach, zmieniających się dynamicznie w zależności od warunków atmosferycznych.

Nowością jest tryb kariery dla pojedynczego gracza. Na ten moment jednak trudno powiedzieć, co konkretnie się za nim kryje.Jeśli wierzyć twórcom, znaczącym ulepszeniom – przynajmniej w porównaniu ze starszymi odsłonami – uległ model silnik fizyczny.

Podobnie rzecz ma się z warstwą wizualną, która od początku do końca była projektowana z myślą o jak najlepszym wykorzystaniu ray tracingu. W związku z tym mamy się spodziewać m.in. realistycznej gry świateł na lakierze, gromadzenia się na nim brudu i tworzenia się odprysków lakieru. Wszystko to oczywiście ma być konsekwencją naszych poczynań w grze.

Forza Motorsport 8
Źródło: Xbox

Na jakich platformach ukaże się Forza Motorsport 8?

Tutaj niespodzianek nie ma. Turn 10 Studios należy do Microsoftu, więc nietrudno się domyśleć, że platformami, na których zagramy w Forza Motorsport 8, będą konsole Xbox i komputery z systemem Windows. Jeśli chodzi o Xboksy, to tutaj w grę wchodzą jedynie konsole nowej generacji: Xbox Series X oraz S. FM8 nie otrzyma portów na Xbox One.

Forza Motorsport – czy gra będzie dostępna w ramach usługi Game Pass

Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna – tak, Forza Motorsport 8 trafi do biblioteki Game Passa i to już w dniu premiery.

Forza Motorsport 8
Źródło: Xbox

Forza Motorsport 8 – cena

Oficjalnych informacji na temat ceny, jaką będziemy musieli zapłacić za Forzę Motorsport 8, jeszcze nie ma. Szacuje się jednak, że za grę w wersji standardowej zapłacimy od 260 do 300 złotych. Wersje specjalne naturalnie będą droższe.

Wymagania sprzętowe Forza Motorsport 8

Na ten moment Microsoft nie podał żadnych informacji na temat wymagań sprzętowych dotyczących Forza Motorsport 8. Uaktualnimy tę sekcję, gdy tylko pojawi się oficjalny komunikat ze strony producenta lub wydawcy.