Nowy gameplay Forza Horizon 5 powoduje opad szczęki

Forza Horizon 5 wyrasta na jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) premier growych 2021 roku. Nowy pokaz rozgrywki jest tego najlepszym potwierdzeniem. Ja oglądałem z ciarkami na plecach i wypiekami na twarzy. Wygląda na to, że nadchodząca jesień, oprócz nawrotu depresji i covidowych obostrzeń, da nam sporo radości wynikającej z obcowania z nową Forzą.

Świeży pokaz rozgrywki z Forza Horizon zaprezentowany

Ostatnią grą, której wyczekiwałem z taką niecierpliwością, był Cyberpunk 2077. Wtedy jednak do hajpwagonu wciągnął mnie cały ten marketingowy potwór CD Projekt RED, który po premierze gry zwrócił się przeciwko studiu, które powołało go do życia.

Z Forzą Horizon 5 jest inaczej.

Playground Games i Xbox nie bawią się w obietnice. Nie mówią o NPC-ach, którzy mają żyć własnym życiem, żeby gra wyglądała wiarygodniej. Nie zanudzają marketingowymi gadkami o tym, że gdy wykona się motion capture jedenastu piłkarzom jednocześnie, nowa Fifa będzie rewolucją.

W przypadku Forzy niczego nie trzeba było wyjaśniać. Wystarczyło dać przemówić samej grze. A ta na ostatnim 8-minutowym gameplayu, odsłaniającym początek gry, prezentuje się wręcz obłędnie.

Kiedy po raz pierwszy uruchamiałem czwartą część Forza Horizon, zastanawiałem się, czy gry samochodowe mogą wyglądać jeszcze lepiej.

Mogą.

I przekonuje o tym nie kto inny, ale Forza Horizon 5. Dość jednak tego rozpływania się. Sami zobaczcie:

Znamy również wygląd okładki FH5

Na okładce Forzy Horizon 5 znalazły się dwa samochody: Mercedes AMG-One oraz Ford Bronco Badlands 2021. Jest to dość wymowny sygnał dla graczy, bo odsłania dwojaką naturę gry – z jednej strony będziemy ścigać się motoryzacyjnymi bestami, potrafiącymi osiągać niebotyczne prędkości, z drugiej – nie zabraknie też contentu dla entuzjastów jazdy po trudnych, dzikich terenach Meksyku.

Na kanale YouTube Xboksa możemy zobaczyć krótki film przedstawiający oba samochody z okładki:

A może limitowany kontroler do Xbox Series X|S?

Ostatnią świeżą gratką związaną z nadchodzącą premierą Forza Horizon 5 są limitowane kontrolery do nowego Xboksa (na Xbox One również będą działać). Na stronie Microsoftu można je nabyć w przedsprzedaży za „skromne” 319 zł.

Nie da się zaprzeczyć – wyglądają naprawdę efektownie. Na potwierdzenie film opublikowany na kanale Xbox:

Co wiemy o Forza Horizon?

Jeśli chcecie prześledzić, jak kształtowała się w mediach wizja Forzy Horizon 5, począwszy od pierwszych plotek na temat gry, koniecznie sprawdźcie tekst:

Źródło: xbox