Redmi Watch 4 oficjalnie. Co wiadomo o nowym zegarku Xiaomi?

Xiaomi Redmi Watch 4 to smartwatch, który łączy w sobie elegancję, nowoczesne technologie i przystępną cenę. Czy zatem okaże się naprawdę stylowym urządzeniem do monitorowania aktywności i zdrowia? Czas pokaże, ale już teraz można jasno stwierdzić, że Xiaomi postawiło wysoko poprzeczkę konkurencji. Sprawdźmy, co dokładnie przynosi premierowy Redmi Watch 4.

Design i wyświetlacz AMOLED w Redmi Watch 4

Redmi Watch 4 wyróżnia się na tle poprzednich zegarków z tej linii swoim wyrafinowanym designem. Obudowa urządzenia została wykonana z wysokiej jakości metalu, co nadaje mu luksusowego charakteru. 

Ciekawym elementem jest też jego korona, którą zastąpiono mechaniczny przycisk po prawej stronie. Została ona zrobiona z diamentowo szlifowanej stali nierdzewnej. Jest to rozwiązanie godne docenienia, bo nie tylko nadaje zegarkowi elegancji, ale i znacznie ułatwia nawigację po menu. Cała konstrukcja jest też naturalnie wodoszczelna na poziomie 5 ATM. 

Wyświetlacz w Redmi Watch 4 to z kolei przestronny panel AMOLED o przekątnej 1,97 cala i jasności 600 nitów. Takie parametry zapewniają wyraźny i czytelny obraz nawet w słoneczne dni. Częstotliwość jego odświeżania wynosi natomiast 60 Hz. 

Ekran można łatwo spersonalizować pod siebie, wybierając jedną z 200 dostępnych dla tego modelu tarcz. W kwestii dopasowania urządzenia wedle własnych potrzeb pomogą też paski, które dostępne są w różnych odsłonach – silikonowej, skórzanej, a nawet biżuteryjnej.

Potencjał Redmi Watch 4

Co do sensorów trzeba przyznać, że jest „na bogato”. Redmi Watch 4 jest wyposażony w akcelerometr, dopracowany czujnik tętna, kompas, żyroskop oraz czujnik SpO2. To sprawia, że zegarek staje się nie tylko asystentem w codziennym życiu, ale również zaawansowanym narzędziem do monitorowania aktywności fizycznej i zdrowia. Tym bardziej, że smartwatch oferuje aż 150 dedykowanych trybów sportowych, które wsparto funkcją asystenta głosowego.

Nowy Redmi Watch 4 działa na systemie HyperOS, co zapewnia płynne i intuicyjne użytkowanie. Zegarek nie posiada własnej łączności komórkowej, ale oferuje Bluetooth 5.3, GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS oraz moduł NFC do szybkich płatności zbliżeniowych (w zależności od regionu). Dzięki temu można liczyć na precyzyjne śledzenie naszej lokalizacji oraz łatwe parowanie z urządzeniami mobilnymi.

redmi watch 4 xiaomi
fot. Xiaomi

Bateria, która wystarcza nawet na 20 dni

Jedną z największych zalet nowego zegarka z linii Redmi Watch jest fakt, że przy standardowym użytkowaniu potrafi on pracować nawet do 20 dni bez konieczności doładowywania. Co więcej, gdy przełączymy się na tryb oszczędzania, np. wyłączając GPS, czas ten może wydłużyć się nawet do 30 dni. 

Za tak spektakularny wynik odpowiada nie tylko pojemny akumulator 470 mAh, ale również wspomniany już system HyperOS, który w inteligentny sposób zarządza energią urządzenia – tak, aby wystarczała ona na możliwe najdłuższy czas.

Czy warto kupić Redmi Wach 4? 

Odpowiedź może być tylko jedna – zdecydowanie tak. Ten smartwatch to strzał w dziesiątkę dla osób, które cenią sobie technologię, ale nie lubią za nią przepłacać.  

Redmi Watch 4 to nie tylko elegancki dodatek do każdej stylizacji, ale również kawał zaawansowanego sprzętu, który może znacząco ułatwić codzienne życie. Co więcej, nowe urządzenie do noszenia Xiaomi imponuje wyjątkowo atrakcyjną ceną.  

Xiaomi Redmi Watch 4 kupisz w x-komie 

Źródła:
  • https://www.mi.com/shop/buy/detail?product_id=19440
  • https://weibo.com/xiaomihongmi
  • https://www.notebookcheck.net/Xiaomi-Redmi-Watch-4-Coming-soon-with-high-quality-metal-housing-large-AMOLED-and-customization-options.773473.0.html
  • https://www.fonearena.com/blog/411435/redmi-watch-4-price-features.html