Xbox z własnym Can You Run It – aplikacja sprawdzi Twój sprzęt

Odwieczna pecetowa zagwozdka – czy ta gra pójdzie na moim komputerze? I zaraz pod tym pytaniem widzisz specyfikację wartą co najmniej 10 koła. Ale może tych zapytań będzie mniej, bo aplikacja Xbox wprowadzi coś na wzór internetowego Can You Run It. Już za jakiś czas będziesz mógł sprawdzić, czy Twój PC spełnia wymagania sprzętowe gry.

Aplikacja Xbox z własnym Can You Run It – czy gra pójdzie na moim sprzęcie?

Na ten moment jest to funkcja dostępna jedynie dla użytkowników aplikacji Xbox Insider, którzy w ramach programu testują nowe środowiskowe rozwiązania. Wydawałoby się, że to nic nadzwyczajnego, ale informacja dotycząca możliwości naszego sprzętu może okazać się nieoceniona. W końcu zależy nam na świadomym zakupie i tym, aby gra działała jak należy.

aplikacja xbox z nową funkcją sprawdzania wymagań
Powinna, ale czy będzie?

Przypadek standardowej edycji Forza Horizon 4 pokazuje pozytywną wiadomość, że gra powinna śmigać na danym PC aż miło. Nie musisz samodzielnie sprawdzać wymagań sprzętowych, bo aplikacja Xbox zrobi to za Ciebie. Niczym słynne Can You Run It, nieodzowny towarzysz każdego pecetowego gracza. A na pewno mój były, kiedy jeszcze grałem na leciwym laptopie.

Na oficjalne wypuszczenie funkcji i szczegóły trochę poczekamy

Nie podano, kiedy ww. funkcja ujrzy światło dzienne u wszystkich graczy. Brakuje też szczegółów na temat tego, jak w zasadzie działa. W sensie, czy aplikacja Xbox sugeruje się wymaganiami minimalnymi, czy rekomendowanymi. No i wielu grom jeszcze brakuje takiej informacji. Można by sądzić, że Xboksowe Can You Run It nie pojawi się za prędko.

źródło: The Verge, Windows Report, PCWorld