Xbox Cloud Gaming: streamowanie posiadanych gier jeszcze w tym roku?

Xbox Cloud Gaming, dostępna jako część subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate, pozwalała na streamowanie setek gier na konsole, urządzenia mobilne i PC. Jednak dotychczas gracze byli ograniczeni jedynie do tytułów dostępnych w bibliotece Game Pass. To się jednak ma zmienić jeszcze w tym roku. Tak przynajmniej twierdzi Phil Spencer.

Niezobowiązująca zapowiedź od Phila Spencera

W niedawnej rozmowie na czacie Xbox, opublikowanej na Reddicie, Phil Spencer, CEO Microsoft Gaming, odpowiedział na pytanie gracza dotyczące możliwości grania w zakupione gry za pośrednictwem Xbox Cloud. „Czy jest jakaś aktualizacja w temacie możliwości grania w moje zakupione gry na XCloud?” – zapytał użytkownik. Spencer odpowiedział krótko: „Powinno się to wydarzyć jeszcze w tym roku”.

Choć Spencer użył słowa „powinno”, co nie daje 100-procentowej pewności, a brak oficjalnego ogłoszenia przez Xbox może budzić pewne wątpliwości, to jednak sama wzmianka o tej możliwości jest krokiem w stronę rozszerzenia funkcjonalności usługi. Nie jest jeszcze jasne, ile gier z kolekcji zakupionych przez graczy będzie kompatybilnych z usługą, ale sama perspektywa wydaje się obiecująca.

grafika xbox cloud gaming xcloud

Xbox nie sprzedaje się tak dobrze, jak zakładano, ale Microsoft nie zamierza rezygnować z konsol

Pomimo rozwijania usług cloud gamingu Microsoft nie planuje rezygnować z biznesu konsolowego. Podczas ostatniej aktualizacji biznesowej prezes Xbox, Sarah Bond, rozwiała plotki, jakoby Xbox Series X miał być ostatnią konsolą firmy. Został nawet zasygnalizowany następca, obiecujący „największy technologiczny skok, jaki kiedykolwiek widzieliście w generacji sprzętu”.

Phil Spencer również zapewnił fanów, że „sprzęt jest kluczowym składnikiem” działalności firmy, uspokajając tym samym spekulacje o możliwym odejściu Microsoftu od produkcji konsol.

ceny xbox series x i series s

Mała rzecz, ale cieszy

Rozszerzenie Xbox Cloud Gaming o możliwość streamowania zakupionych gier nie jest posunięciem, którem może zmienić zasady gry. Tym bardziej że konkurencja z Sony już taki patent posiada.

Z drugiej strony była to niewątpliwie funkcjonalność, której gracze się domagali, więc trzeba odnotować na plus Microsoftu, że nie tylko wsłuchuje się w potrzeby swojej społeczności, ale też potrafi się do nich stosownie odnieść.

Przeczytaj również: