Najlepsze słuchawki gamingowe. Recenzja HyperX Cloud Alpha Wireless

HyperX Cloud Alpha Wireless to powrót legendy w bezprzewodowym wydaniu. Recenzja tych słuchawek będzie jednak całościowa – bez względu na to jaką opinią cieszą się poprzednicy, ten produkt należy oceniać w perspektywie jednostki, a nie lecieć na sławie. Okazuje się jednak, że HyperX Cloud Alpha Wireless to najlepsze słuchawki gamingowe nie tylko w swojej półce cenowej.

Zawartość pudełka. Pokaż kotku co masz w środku

W pudełku nie dołączono żadnych naklejek, breloków, zawieszek i innych jeszcze mniej potrzebnych gadżetów. Mówiąc krótko, nie ma tam śmieci. Spotkałem się z opiniami, że jakiś pokrowiec na te słuchawki to mógłby się tam znaleźć i jakiś sticker też fajny dodatek. Mnie to zupełnie niepotrzebne i jak chcę zabrać ze sobą słuchawki to koniec końców i tak w ten dołączany worek ich i nie wkładam, więc ze spokojem mogę stwierdzić, że zero waste tutaj działa.

W opakowaniu mamy jedynie przydatne rzeczy. Np. słuchawki. Albo kabel ładujący. Chociaż po co mi to drugie? Nie mam pojęcia. Producent chwali się, że bateria starcza na 300 godzin ciągłej pracy i jest to rzeczywiście prawda, lub jest to bardzo bliskie prawdy, bo naprawdę trudno jest wykończyć te słuchawki. Ponadto w opakowaniu znajdziemy doczepiany mikrofon, pomponik górnolotnie zwany pop filtrem, nadajnik USB i kilka stron makulatury. Poniżej zdjęcie obrazujące całość. Proszę popatrzeć chwilę i przechodzimy do naprawdę istotnych spraw.

HyperX Zawartość pudełka
Zawartość pudełka bez zbędnych gadżetów

Po co mi (gamingowe) słuchawki za prawie 1000 zł? Czyli, czy HyperX Cloud Alpha Wireless są warte swojej ceny?

Świetne pytanie! Sam je sobie zadawałem wyciągając słuchawki z pudełka. Słuchawki za 1000 zł to nie przesada, bo liczy się wygoda, jakość brzmienia, dopasowanie się formy do kształtu głowy, wytrzymałość i kilka innych cech, za które po prostu warto zapłacić.

Jeżeli o gaming chodzi, tutaj liczy się wygoda (zwłaszcza przy wielogodzinnych posiedzeniach), lokalizacja dźwięku i jakość jego reprodukcji, trwałość słuchawek i wygląd. To ostatnie jest ważne, nawet jeżeli niektórym się wydaje, że nie. Czy więc omawiane HyperX-y są warte swojej ceny? Tak. Dlaczego? Bo oferują więcej niż się oczekuje.

Specyfikacja techniczna HyperX Cloud Alpha Wireless

Łączność

Bezprzewodowe

Budowa słuchawek

Nauszne

Zamknięte

Redukcja hałasu

Pasywna

Średnica membrany

50 mm

Pasmo przenoszenia słuchawek

15 ~ 21000 Hz

Impedancja słuchawek

62 Om

Czułość słuchawek

103 dB

HyperX cloud alpha Wireless bok
Piękne i trwałe. Aluminiowy szkielet jest nie do złamania

Dlaczego HyperX Cloud Alpha Wireless są warte swojej ceny?

Rodzina słuchawek Hyperx Cloud cieszy się uznaniem graczy nie od dziś. To swego rodzaju mafia na rynku słuchawek. Don Alpha Wireless jest po prostu bezkonkurencyjny za sprawą wszystkiego, co oferuje. To są słuchawki piękne, trwałe, zbudowane z dobrej jakości materiałów, lekkie i o doskonałej reprodukcji dźwięku. Nie ma tutaj przesady. Za ten dźwięk warto dać te pieniądze. Alpha Wireless biją na głowę (hehe) o wiele droższe pozycje. To jedne z najlepszych słuchawek gamingoiwych jakich miałem przyjemność używać. Piszę to bez cienia wyolbrzymienia.

Opinia o wyglądzie i jakości wykonania słuchawek HyperX Cloud Alpha Wireless

Słuchawki spodobałyby się Rojowi. Czerń połączona z krwistą czerwienią nadaje tym słuchawkom zadziorności i agresywności. Te są przy tym eleganckie i w pewien sposób dostojne. Tu znów posłużę się metaforą mafii. Agresja połączona z elegancją. Don Alpha Wireless jest zadziorny, a przy tym bardzo okrzesany.

Boki słuchawek wykonane są z ładnej kompozytowej blaszki, na której widnieje logo HyperX. Czerwona rama wykonana została z mocnego aluminium i jest wykończona bardzo precyzyjnie. Skokowo można tutaj regulować jej położenie i nie zdarzyło mi się, żeby sama przeskoczyła z jednego ząbka na drugi. Jak ją raz ustawiłem, tak utrzymywała się na miejscu, dopóki nie zacząłem się bawić regulacją. Muszle są całkiem spore, ale nie są ciężkie. Muszla z interfejsem funkcyjnym nie waży więcej niż ta druga, więc są wykonane bardzo dokładnie. Zakrywają całe uszy i nie powodują bólu.

Gąbki nagłowne są zrobione z ekoskóry i trudno tutaj ocenić po jakim czasie zaczną się kruszyć. Na potrzeby testu zdjąłem jedną. Zdejmowanie ich i zakładanie jest bardzo proste, więc jeżeli przyjdzie czas na wymianę – zero strachu z demontażem. Śmiało możecie się bawić. Ekoskóra wypchana jest pianką typu memory, więc po jakimś czasie słuchawki zapamiętują kształt głowy użytkownika. To jeden z kluczowych czynników definiujących wygodę tych słuchawek.

U dołu pałąk pokryty jest miękką tkaniną, która wygodnie układa się na głowie. U góry widoczne jest logo HyperX. Pałąk jest stabilny i naprawdę twardy. To mi odpowiada, bo słuchawki nie ześlizgują mi się z głowy i skaczą po głowie kiedy gibam się do rytmu muzyki. Przy tym nie ma żadnego problemu z tym, żeby odsunąć jedną muszę z ucha. Słuchawki są przemyślane od A do Z i są wykonane z pierońską precyzją.

HyperX Cloud Alpha Wierless bokiem
Słuchawki przystosowują się do kształtu głowy, przez co są bardzo wygodne

HyperX Cloud Alpha Wireless w rękach

Don Alpha Wireless w rękach sprawia uczucie trwałego modelu. Na szczególną uwagę zasługuje aluminiowa rama, której nie sposób wygiąć. Nie ma szans, żeby ta się skrzywiła pod wpływem użytkowania. Może ciągłe wyginanie pałąka przyniesie jakiś efekt, ale ogółem zalecałbym użycie młotka. W przeciwnym razie jesteście skazani na długotrwałą wygodę. HyperX nie pozostawia nic do życzenia.

Ponadto pianki memory foam to wspaniały wynalazek. Kiedy te już się nauczą kształtu głowy, to można ich w ogóle nie zdejmować. Ta konstrukcja dosłownie dopasowuje się do kształtu głowy użytkownika. Więc jeżeli skaczecie w rytm muzyki, albo skaczecie z radości po zwycięstwie – te słuchawki nie ześlizgną się na ramiona.

Dodatkowo, co warto zaznaczyć, słuchawki nie posiadają bajeranckiego RGB LED ultra light gaming fashion. Rozumiem, że może się to podobać i sam lubię jak pewne elementy sprzętu mienią się kolorami. Tutaj wygrywa jednak elegancja i bateria. 300 godzin pracy nie wzięło się znikąd.

Interfejs z przyciskami i złączami

W lewej słuchawce umieszczone są przyciski i złącza. Mamy tam złącze mikrofonowe 3,5 mm, wejście na ładowarkę USB – C, przycisk wyciszania mikrofonu, oraz przycisk włączania i wyłączania słuchawek. Przycisków nie da się pomylić, ponieważ pierwszy jest wypukły, a drugi wklęsły.

W prawej słuchawce zaś jest tylko pokrętło do regulacji głośności. Ale jakie ono jest przyjemne w użytkowaniu. Chodzi miękko, nie lata i jest precyzyjne.

Słuchawki są więc funkcjonalne i wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy zrobimy jedną ręką. Przycisk włączania i wyłączania ma jeszcze jedną, kompletnie nieprzydatną funkcję. Krótkie jego wciśnięcie włącza komunikat o stanie baterii. Nie mam pojęcia kto chciałby sprawdzać stan baterii w słuchawkach, które mogą nieprzerwanie działać przez 300 godzin. Ale jak już przy komunikatach jesteśmy…

Hyperx cloud alpha wireless złącza
Przycisku wyciszania z przyciskiem włączania słuchawek nie da się pomylić. To przemyślane słuchawki.

Komunikaty głosowe w HyperX Cloud Alpha Wireless

Słyszeć komunikaty głosowe w tych słuchawkach to czysta przyjemność. Na pewno spotkaliście się z tymi nieprzyjemnymi, wypowiadanymi przez roboty komunikatami. Można je spotkać w różnych aplikacjach (np. nawigacjach), infoliniach, czy też innych słuchawkach. Z reguły ciarki po plechach przechodzą jak się je słyszy. Tutaj jest zupełnie inaczej.

Komunikaty głosowe w Alpha Wireless są nagrane przez prawdziwego człowieka o łagodnym głosie. Dosłownie jakby ktoś stał obok nas stał i w języku angielskim informował o stanie baterii. Nie jest to surowy, mechaniczny szczekacz, który recytuje ile czasu zostało do wyczerpania się energii. To przyjemny, męski głos, który wyraźnie został nagrany. Może to dziwnie zabrzmi, ale przyjemnie się go słucha.

Komunikaty dotyczą zasadniczych spraw. Nawiązania połączenia, zerwania łączności, włączenia się i wyłączenia.

Słuchawki w gamingowej akcji. Test i recenzja HyperX Cloud Alpha Wireless

Słuchawki gamingowe mają przede wszystkim jak najlepiej reprodukować dźwięki, wygodnie się nosić i jak najlepiej lokalizować dźwięk. Alpha Wireless robią to na najwyższym poziomie. Granie z tymi słuchawkami to praktycznie nowe doznanie. Oczywiście, jeżeli nie gracie w gry tekstowe.

Alpha Wireless wybitnie spisują się w strzelankach i RPG-ach. Jeżeli zdarza się wam być zaskoczonymi przez kogoś, kto Was skądś zaszedł, albo ostrzelał nie wiadomo z jakiego kierunku, to ten model jest panaceum na całe to zło. Ile razy zdarzyło mi się wykrzyczeć no i skąd on !#@%& do mnie strzelił to nie jestem w stanie zliczyć. Czy teraz jest inaczej? Tak. Nie daję się tak łatwo podchodzić. A jeżeli już mnie trafili, to wiem skąd. Niestety słuchawki czasem szybciej reagują niż ja, ale to już tylko skill.

W Valorancie, tak jak i w innych w grach tego typu, bohaterowie często wypowiadają przypisane kwestie. To pozytywnie wpływa na immersję i pomaga też lokalizować ludzi z teamu. Z Alpha Wireless na głowie w sposób niezwykle precyzyjny jestem w stanie określić skąd bohater do mnie mówi. To jest coś niesamowitego, ale lokalizacja źródła dźwięku w tych słuchawkach jest dosłownie zabójcza. Powiedzieć, że precyzyjnie potrafię powiedzieć skąd bohater mówi, albo skąd idzie to nic nie powiedzieć.

W strzelankach jestem w stanie dosłownie nałożyć celownik na źródło kroków, by chwilę później posłać tam serię i zyskać fraga. Alpha Wireless nie mówią Wam ej za tobą. To raczej 89° za tobą. Dosłownie. Jestem zachwycony precyzyjnością tych słuchawek. Dobrze się to też sprawdza w CS:GO, czy Team Fortress 2, chociaż w tym ostatnim panuje już większy chaos.  

Alpha Wireless pomagają w budowaniu atmosfery

Z tymi słuchawkami na głowie grałem w We were here forever. To wymagający, co-opowy tytuł. Jest tam moment, w którym należy rozbijać nagrobki. Źle wybrany nagrobek skutkuje przedostaniem się  martwych dusz do świata bohaterów. Te zaczynają szeptać i wołać do graczy. Sposób, w jaki te dźwięki były podawane do moich uszu był dla mnie zatrważający. To były pełne grozy chwile, w których naprawdę przechodziły mnie ciarki. Położenie tych głosów, to, że jedne szepczą prosto do ucha, inne wołają z daleka sprawiało wrażenie jakbym rzeczywiście znalazł się na miejscu bohatera.

Słuchawki zbudowały wokół mnie bańkę dźwięków, która otaczała mnie, zacieśniała się i luzowała, a to wszystko dosłownie na wyciągnięcie ręki. Polecam przetestować te słuchawki na podobnym, lub właśnie tym, fragmencie gry.

Wyciszenie otoczenia

Słuchawki są wygodne i szczelnie przylegają do głowy. Poduszki i muszle skutecznie odseparowują gracza od dźwięków otoczenia, więc zanurzeni w rozgrywkę praktycznie nie usłyszymy nic, co miałoby do nas dotrzeć spoza gry. A to całkiem spory plus.

Alpha Wireless bez pianki
Gąbka osłaniająca głośnik jest przyklejona. Nie da się jej ściągnąć bez odrywania.

Słuchawki w filmowej akcji. Jak Alpha Wireless radzą sobie podczas seansów?

Wybornie. Obejrzałem z tymi słuchawkami m.in. Batmana z Robertem Pattinsonem. Podczas dialogów czułem jakby bohaterowie rozmawiali obok mnie. Jedną sprawą jest fantastyczne udźwiękowienie tego filmu, ale Alpha Wireless potrafią wyciągnąć najmniejsze detale z tła. Dzięki temu film, a w szczególności aktorzy nie są tylko przed naszymi oczyma, ale też mówią do nas z różnych stron.

Sceny akcji, których swoją drogą jest w tym filmie za dużo, potęgowały wrażenie uczestnictwa w wydarzeniach. Chyba trochę za głośno miałem słuchawki nastawione, bo podczas pościgu na autostradzie czułem, jak membrany głośników pracują. Ale nie mogłem się oprzeć. Basowe porykiwania silników i świszczące odgłosy strzałów sprawiały mi przyjemność jakiej dawno nie czułem. Naprawdę nie spodziewałem się, że „gamingowe” słuchawki będą radziły sobie tak dobrze poza grami. Te słuchawki przestały być gamingowe, a zostały modelowym przykładem fantastycznie zbalansowanych egzemplarzy do konsumpcji rozrywki. Do gier, filmów i muzyki.      

Recenzja muzycznego brzmienia HyperX Cloud Alpha Wireless. Słuchanie muzyki na tych słuchawkach to przyjemność

Te słuchawki grają w sposób zbalansowany, poukładany i przestrzenny. Nie ma w tym cienia ironii. Naprawdę w tych słuchawkach da się z przyjemnością słuchać muzyki. Spodziewać się można gromkiego basu i ciemnego pogłosu – cech charakterystycznych gamingowego sprzętu i rozrywkowego w ogóle. Tutaj jest jednak balans i duża klarowność.

Alpha Wireless świetnie umiejscawiają instrumenty. Każdy ma swoje miejsce i doskonale się w nim odnajduje. Panorama tych słuchawek jest naprawdę znakomita i działa nie tylko podczas grania, ale też przy oglądaniu filmów i słuchaniu muzyki właśnie. Dlatego uważam, że te słuchawki oferują więcej, niż można od nich oczekiwać.

Charakterystyka słuchawek jest zbalansowana, chociaż daleka od analitycznej. Słychać rozrywkowe brzmienie zwłaszcza na samej górze i na samym dole częstotliwości. Tam też da się usłyszeć pewne zaokrąglenia, które mają maskować niedoskonałości i uatrakcyjniać słyszane dźwięki. Zaokrąglone skrajne częstotliwości tworzą przyjemną poduszkę dźwiękową, która odznacza się ciepłym brzmieniem, a przy tym wcale nie przebasowanym. Jest więc balans, ale nie ma dokładności. Ponieważ są to słuchawki to casualowego słuchania muzyki, w pełni można to zaakceptować i czerpać radość z kolejnych słuchanych utworów. Czerpać radość garściami. Przez 300 godzin.

Test mikrofonu HyperX Cloud Alpha Wireless

Mikrofon jest przyłączany do słuchawek za pomocą wtyku 3,5 mm. To wygodne rozwiązanie, które pozwala w każdej chwili mikrofon przymocować do słuchawek, albo go odpiąć. To zajmuje dosłownie sekundę. Nie ma jednak za bardzo potrzeby ciągłego wpinania i wypinania mikrofonu, bo ten można wyciszyć przyciskiem na słuchawkach i delikatnie odgiąć kiedy się z niego nie korzysta, więc nie ma powodu powtarzania tej czynności w kółko.

Mikrofon brzmi ok. Jest po prostu w porządku. Streama i podcastu na tym nie ukręcicie, więc tutaj będzie potrzebna pomoc zewnętrznego sprzętu, ale do gier sieciowych, na Discorda, czy TeamSpeaka nada się akuratnie. Jeżeli chcecie posłuchać jak brzmi mikrofon HyperX Cloud Alpha Wireless bez żadnej obróbki dźwiękowej, to poniżej zamieszczam krótkie nagranie.

Jakość połączenia 2,4 GHz

Uwaga czepiam się. Nadajnik jest za duży. Mógłby być mniejszy, naprawdę. Jest wielkości pendrive’a. Za to jakość połączenia jest dobra. Nie ucina dźwięków i nie zrywa połączenia. Jeżeli chodzi o zasięg, to jest bardzo dobrze. Zostawiony komputer z podłączonym nadajnikiem utrzymuje kontakt ze słuchawkami dwie ściany dalej. Dopiero za drugą ścianą przestają się widzieć.

Słuchawki Alpha Wireless podepniecie do PC-a, PS5 i PS4.

Aplikacja NGenuity

Nie widzę potrzeby stosowania zewnętrznego oprogramowania do tych słuchawek. DTS Headphone:X Spatial Audio, czyli funkcja, która jeszcze bardziej poszerza panoramę słuchawek działa dwojako. Z jednej strony może być przydatna podczas grania w gry – ponieważ ubarwia dźwięki i również pomaga w lokalizacji źródła dźwięku. Z drugiej jednak strony upośledza dźwięk zmieniając jego barwę i niepotrzebnie go rozmywa, co denerwuje podczas słuchania muzyki.

Sama aplikacja działa dobrze. Posiada wbudowany korektor i mikser, więc można dopasować brzmienie słuchawek do swoich preferencji i przy okazji zmniejszyć, lub zwiększyć czułość mikrofonu. To działa ok, nie widzę jednak potrzeby zaglądania do tej aplikacji więcej niż raz. Pomimo wszystko nadal jestem konsumentem, a co za tym idzie – lubię mieć wybór. Chcę, to korzystam; nie chcę, to nie korzystam.

Dlaczego HyperX Cloud Alpha Wireless to jedne z najlepszych słuchawek gamingowych na rynku?

Don Alpha Wireless to potężny gracz na rynku słuchawek nie tylko w swojej półce cenowej. Decydując się na te słuchawki, decydujemy się na wielozadaniowy sprzęt, który sprawdzi się na dosłownie każdym polu. Słuchanie muzyki? Jasne, że tak. Klarownie, w sposób zbalansowany i przyjemny. Oglądanie filmów? Pełna immersja, zupełnie jakbyśmy brali udział w wydarzeniach z ekranu. I w końcu – granie w gry. Pełna panorama i lokalizacja dźwięków.

Te słuchawki są bardzo konkurencyjne, nawet w stosunku do swoich droższych przeciwników. Naprawdę niełatwo jest złapać słuchawki o tak szerokim zastosowaniu i takim dobrym wykonaniu w jednym opakowaniu. Dlatego polecam Wam te słuchawki, bo to nie jest droga tandeta. To jest dobry produkt.

Alpha Wireless mikrofon
Mikrofon zbiera głos w porządku. Wystarczy do sieciowych zmagań.

Kiedy i dlaczego warto kupić HyperX Cloud Alpha Wireless?

Te słuchawki przydadzą się do szeroko pojmowanej konsumpcji rozrywki. Do grania, oglądania filmów, czy seriali i słuchania muzyki. Alpha Wireless świetnie sprawdzają się nie tylko do grania.

Warto kupić te słuchawki w przypadku, kiedy szukacie naprawdę porządnej pary słuchawek, która sprawdzi się nie tylko w gamingu. To nie jest najtańsza opcja, ale jest warta swojej ceny w każdym calu, centymetrze, dźwięku i minucie z nimi spędzonej. 300 godzin pracy, świetna charakterystyka, swoboda bezprzewodowej łączności i wygoda noszenia to największe atuty tych słuchawek. Alpha Wireless wszystko robią po prostu wyborowo i trudno się do czegokolwiek przyczepić.

Jeżeli chcecie kupić słuchawki HyperX Cloud Alpha Wireless, to śmiało możecie się na nie decydować. Jeżeli macie problemy z decyzją, czy są to słuchawki dla was, czy będą tak dobrze na was leżały jak na mnie i czy rzeczywiście tak świetnie sobie radzą poza grami, to możecie kupić te słuchawki w x-komie i ewentualnie za darmo je zwrócić. Macie na to aż 15 dni. Jeżeli uznacie, że to nie wasze klimaty, spokojnie możecie słuchawki za darmo zwrócić za pomocą paczkomatów InPost. Jestem jednak przekonany, że polubicie te słuchawki tak samo jak ja.

Na zakończenie recenzji HyperX Cloud Alpha Wireless

Te słuchawki można polecić z czystym sumieniem. HyperX Cloud Alpha Wireless są rzetelnie wykonane, świetnie nadają się do gier, filmów i muzyki. Są ponadprzeciętnie wygodne, mają żywotną baterię i fajny design. Reprodukują dźwięk w zbalansowany sposób, ale jeżeli komuś to nie wystarcza, to może podkręcić brzmienie w aplikacji NGenuity. Słuchawki warte swojej ceny. 

Minusy

  • Mikrofon jest ok, ale mógłby być trochę wyraźniejszy
  • Nadajnik wielkości pendrive'a to trochę przesada

Plusy

  • Bardzo wygodne
  • Aluminiowy szkielet jest nie do złamania
  • Design zadziorny i elegancki jednocześnie
  • Odłączany mikrofon
  • Dobre brzmienie, które cieszy nie tylko w grach, ale i w filmach i samej muzyce
  • Przyciski tak zbudowane, by nie dało się ich pomylić
  • Genialna panorama - precyzyjnie ulokowane dźwięki

Ocena redakcji

9/10
PL - Rekomendacja PL - Geextra produkt