Wyciekła przewidywana data premiery FIFA 23

Kiedy w branżowym bagienku gier wideo dzieje się niewiele, uwagę publiki utrzymują przede wszystkim przecieki. Jeden z najnowszych dotyczy gry FIFA 23. Tom Henderson, czyli facet, który z przecieków wręcz żyje, opublikował raport, z którego dowiadujemy się, kiedy nastąpi premiera nowej odsłony serii o kopaniu nadmuchanego balona, wylewach w linii defensywnej i serwerach, które działają gorzej niż służba zdrowia w Polsce (a to sztuka).

„The Last Dance”

Już od kilku miesięcy wiadomo: FIFA 23 będzie ostatnią grą Electronic Arts z „FIFĄ” w nazwie. Smutni panowie z Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej zażyczyli sobie absurdalnie wysokich pieniędzy za stosowne licencje. Na co, oczywiście, smutni panowie z Electronic Arts się nie zgodzili. Rozbrat stał się faktem. Tak jak to, że panowie z obu obozów wykonają w tym roku wspólny „The Last Dance”, po którym wrócą do swoich smutnych biur ze ścianami wyłożonymi pieniędzmi.

Więcej na ten temat rozwodzić się nie ma sensu, przynajmniej nie tutaj. Jeśli chcecie poznać szczegóły „sprawy rozwodowej” EA i FIFA, odsyłam Was do zbiorczego tekstu na temat gry FIFA 23 oraz do 12. odcinka WTF Bartka Kwaśkiewicza.

Kiedy zagramy w ostatnią odsłonę FIFA od EA Sports?

Według informacji, do których dotarł Tom Henderson, premierę gry FIFA 23 EA Sports zaplanowało rzekomo na 30 września 2022 roku.

Co z demem? O demie nie dowiadujemy się nic, ale ponieważ poprzednie odsłony takiego nie otrzymywały, a Electronic Arts wolało dawać subksrybentom EA Play 10-godzinny dostęp do pełnej wersji, trudno się spodziewać, aby w tym roku miało to wyglądać inaczej.

Kylian Mbappe FIFA 22 HyperMotion

EA znów da handicup preorderowcom i tym, którzy świadomie zapłacą więcej

Ostatnia FIFA od EA, to bardziej niż pewne, otrzyma co najmniej trzy wersje „sprzedażowe”. Te droższe niż „plebsiarska” podstawka dadzą graczom możliwość rozpoczęcia zabawy kilka dni przed oficjalną premierą. Prawdopodobnie będą to 3 lub 4 dni, a więc najbardziej niecierpliwi wraz z częścią recenzentów rozpoczną sezon 26 albo 27 września.

Oczywiście wszystko, o czym wspominamy w niniejszym tekście, to informacje niepotwierdzone, choć na przykład sama data premiery wydaje się bardzo prawdopodobna, gdy spojrzy się na premiery poprzednich odsłon FIFY. Mamy przełom września i października, mamy piąteczek, więc co najmniej dwie rzeczy się zgadzają.

Na szczęście – dla tych, którzy czekają, bo ja już chyba nie – już wkrótce Electronic Arts powinno podzielić się oficjalnymi doniesieniami. Wszak mamy już 1 lipca, a hajp na odgrzewany kotlet sam się nie nakręci.