WTF #8 – Czy gry są coraz gorsze?

WTF, czyli Ważne Techno Fakty to szybki przegląd wybranych informacji ze świata technologii. Najważniejsze premiery, wiadomości sprzętowe oraz ciekawostki – to wszystko w formie krótkiego wideo. Jeśli nie masz czasu na czytanie technologicznych newsów w sieci, WTF to coś w sam raz dla Ciebie.

WTF #8. O czym w ósmym odcinku?

  • 8000 lat bana na Forzę Horizon 5
  • Pierwsza rocznica wydania Cyberpunka 2077
  • Fatalne oceny Battlefielda 2042
  • PUBG przechodzi na model free-to-play
  • Rozdział 3 i nowa mapa w Fortnite
  • Kolejne zwolnienia w Activision
  • GTA The Trilogy Remastered najgorszą premierą roku?

Cyberpunk 2077 ma już roczek

10 grudnia minął rok od premiery naszego drugiego po Wiedźminie, gamingowego skarbu narodowego. Mowa oczywiście o Cyberpunku, ale w tym wypadku tak pięknie niestety nie było, bo jakość gry pozostawiała na początku wiele do życzenia. Premierowe recenzje, jak i opinie graczy mocno studziły entuzjazm, a hype train wykoleił się z potężnym hukiem.

Wbrew pozorom gra miała wyjątkowo udany start, ponieważ w pierwszych tygodniach gracze nabyli prawie 14 milionów kopii Cyberpunka 2077. Mimo to, CD Projekt RED zwrócił pieniądze za ponad 30 tysięcy egzemplarzy swojego najnowszego dzieła, a gra została nawet czasowo usunięta z oficjalnego sklepu PlayStation, co zresztą dość mocno odbiło się na kursie akcji polskiego studia.

Cyberpunk 2077 nowy plan aktualizacji

Dziś jest już zupełnie inaczej – łącznie naprawiono ponad 1200 różnych błędów, a Cyberpunk 2077 cieszy się coraz lepszymi opiniami wśród graczy. Pozostaje tylko kwestia obiecanych dodatków fabularnych, jak i wersji na konsole nowej generacji, natomiast wszystko wskazuje na to, że musimy uzbroić się jeszcze w cierpliwość. Więcej informacji znajdziecie tutaj: Cyberpunk 2077 rok po premierze. Jaka jest przyszłość największej gry CD Projekt RED?

Ban na Forzę do 9999 roku

Od razu uprzedzam, że dłuższego bana (a przynajmniej w Forza Horizon 5) wyłapać się nie da. Pewien gracz będzie musiał odpocząć od rozgrywki multiplayer przez prawie 8000 lat, a wszystko za sprawą „kontrowersyjnego” malowania auta i dość wysublimowanego żartu z Korei Północnej. Wygląda na to, że deweloperzy nie podzielają poczucia humoru twórcy, niemniej wydaje się, że kara jest wyjątkowo przesadzona.

forza horizon 5 8000 lat ban

Logo Nike przerobione na Nuke, czy Pirelli na Pyongyang, to tylko kilka smaczków, które zaserwował nam autor tego, jakby nie patrzeć, bardzo oryginalnego malowania. Jednak czy na pewno było potrzebne aż 8000 lat banicji? Może wystarczyłby miesiąc, a może nawet zwykłe upomnienie? Zgadzacie się z tąką karą czy uważacie, że moderatorzy zdecydowanie przesadzili?