WTF #6 – Limit 3 godzin grania w Chinach

WTF, czyli Ważne Techno Fakty to szybki przegląd wybranych informacji ze świata technologii. Najważniejsze premiery, wiadomości sprzętowe oraz ciekawostki – to wszystko w formie krótkiego wideo. Jeśli nie masz czasu na czytanie technologicznych newsów w sieci, WTF to coś w sam raz dla Ciebie.

WTF #6. O czym w szóstym odcinku?

  • Premiera iPhone’ów 13
  • GeForce RTX 2060 w wersji z 12 GB pamięci?
  • Limit grania dla niepełnoletnich Chińczyków
  • Zapowiedzi nowych tytułów na PlayStation ShowCase
  • Matrix powraca na ekrany po 18 latach
  • Gogle VR do użytku w łóżku

Premiera iPhone’ów 13

Wrzesień to przede wszystkim powrót do szkoły i zdecydowanie mniej zachęcające do życia temperatury, więc przydałoby się coś, co rozgrzeje atmosferę wokół nas. Mnie to akurat nie grzeje, ale wiem, że wiele osób z niecierpliwością wyczekuje corocznej premiery nowych smartfonów Apple, która przypada tradycyjnie, właśnie we wrześniu.

Choć strona producenta sugeruje nam co innego, to wielkiej rewolucji nie ma. Zaprezentowane zostały cztery nowe modele: iPhone 13, 13 mini, 13 Pro oraz 13 Pro Max. Wszystkie będą wyposażone będą m.in. w nowy, jeszcze wydajniejszy procesor A15 Bionic, a wersje Pro i Pro Max otrzymają 120-hercowy ekran.

Większy notch (wcięcie w górnej części ekranu) nadal będzie wyróżniał smartfony z iOS, ale warto zauważyć, że tym razem został on wyszczuplony o 20%. Więcej o nowych iPhone’ach przeczytacie tutaj: Konferencja Apple 2021.

Limit grania dla niepełnoletnich Chińczyków

Ile czasu poświęcacie na gry? Ja w sumie zbyt dużo nie pogrywam, no ale gdybym chciał to bym mógł. Inaczej sytuacja ma się w Chinach, gdzie wprowadzono jeszcze bardziej restrykcyjne przepisy w tym właśnie zakresie. Wcześniej grać można było półtorej godziny dziennie, ale pod koniec sierpnia limit ten został znacznie zmniejszony.

Jeżeli nie macie 18 lat, Wasz czas na gierki wynosi 3 godziny tygodniowo, a grać możecie w oknie od 20:00 do 21:00 i to tylko w weekendy. Efekt tych obostrzeń odczuły ostatnio serwery gry Honor of Kings (najpopularniejszego tytułu mobilnego w Chinach), które nie wytrzymały tak wysokiego stężenia graczy w jednej godzinie i w sobotę wieczorem po prostu padły.