Nowe Dash Cam od Garmin. Zmieniają perspektywę widzenia?

Garmin zaprezentował nowe modele kamer samochodowych. Przyjrzyjmy się urządzeniom, które mają za zadanie zwiększyć widoczność wokół auta i poprawić bezpieczeństwo jazdy. Oto Dash Cam Mini, 46, 56 i 66W. Czy mają szansę zawojować rynek?

Dash Cam Mini, 46, 56, 66W

Na pytanie: czy nowe Dash Cam od Garmin zmieniają perspektywę widzenia? Odpowiadam zdecydowane – tak. To, co wydaje się być najważniejsze w kamerach samochodowych proponowanych przez Garmin to właśnie ich pole widzenia. Trzeba przyznać, że jest szerokie. Pierwsze trzy modele oferują 140-stopniową perspektywę.
W modelu 66W sięga ona z kolei 180 stopni. 

A teraz najlepsze, modele Dash Cam 46, 56 i 66W posiadają tryb automatycznej synchronizacji. Oznacza to, że możesz połączyć ze sobą 4 kamery i odpowiednio je rozmieszczając uzyskać perspektywę nagrywania wynoszącą aż 360 stopni. Ważny jest również fakt, że obraz zapisany na jednej z nich automatycznie zapisuje się na wszystkich urządzeniach, dając Ci niepodważalne dowody podczas kolizji. Dzięki temu zyskujesz aż 4 kopie zapasowe zarejestrowanego wideo, czego nie zapewni żadna karta pamięci. Temat nie należy do przyjemnych, ale warto mieć takie zabezpieczenie, prawda?

dash cam
Garmin Dash Cam 56

Co jeszcze oferują nowe wideorejestratory Garmin?

Trochę tego jest. Modele 46, 56 i 66W mają wbudowany moduł GPS, umożliwiający określenie dokładnego czasu i miejsca ewentualnego zdarzenia na drodze. Wymienione kamery samochodowe Garmin powiadomią Cię także o potencjalnych zagrożeniach – np. kiedy zaczniesz opuszczać swój pas ruchu albo za bardzo zbliżysz się do innego samochodu. Ostrzegą również o fotoradarach oraz kamerach instalowanych przy sygnalizacji świetlnej. 

garmin dash cam
Garmin Dash Cam 66W

Jakość nagrań i obsługa

Premierowe kamery Garmin oferują płynne nagrywanie obrazu. Modele Garmin Dash Cam Mini oraz Dash Cam 46 zarejestrują go w jakości Full HD 1080p. Z kolei za pośrednictwem Garmin Dash Cam 56 i Garmin Dash Cam 66W wideo możesz nagrać w nieco wyższej rozdzielczości QHD 1440p. Wybrane modele są także wyposażone w technologię Garmin Clarity HDR, która zapewnia szczegółowy obraz, nawet przy słabym oświetleniu. 

Garmin Dash Cam 46,56 i 66W sterowane są głosowo, co podnosi komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo obsługi. Osobiście uważam to za wielki plus i ukłon w stronę bezpieczeństwa. 

dash cam 46 garmin
Garmin Dash Cam 46

Tryb parkingowy

W tym momencie zaciągnijmy hamulec ręczny i przyjrzyjmy się trybowi parkingowemu. Posiada go każda z nowych kamer samochodowych Garmin. Jak wiadomo monitoruje on otoczenie pojazdu, gdy jest on zaparkowany i ma wyłączony silnik. Tryb aktywuje się za każdym razem, kiedy kamera wykryje najmniejszy ruch. Wymaga jednak nabycia specjalnego przewodu, który trzeba dokupić osobno. Za jego pomocą podłączysz wideorejestartor do gniazdka samochodowego i dowiesz się, co dzieje się wokół auta,
gdy Cię w nim nie ma.

dash cam mini
Garmin Dash Cam Mini

Podsumowanie

Szerokie pole widzenia, dobra jakość nagrań w dzień i w nocy, sterowanie głosowe oraz możliwość nagrywania wideo 360 stopni w duecie z kompaktowym i nowoczesnym designem pozwalają przypuszczać, że nowe kamery samochodowe Garmin Dash Cam Mini, 46, 56, i 66W są po prostu… skazane na sukces.

Poniżej dołączam krótki filmik dotyczący Dash Cam 46, 56 i 66W: