Urządzenia sieciowe Cisco – gwarancja stabilnej i bezpiecznej sieci

Pewnie każdy, kto nie jest ekspertem w dziedzinie IT, zastanawiał się, jak stworzyć bezpieczną i stabilną sieć w firmie lub w domu. Zadanie na pierwszy rzut oka może wydawać się bardzo trudne i nie bez powodu potrafi wywołać zawroty głowy. Jednak nie jest tak źle, jeśli postawić na sprawdzone rozwiązania. Urządzenia sieciowe Cisco to gwarancja tego, że domowa lub firmowa sieć będzie dobrze chroniona, a dodatkowo wyróżni się niezawodnością. Jeśli szukasz prostych i skutecznych rozwiązań sieciowych, poznaj produkty Cisco.

Bezpieczeństwo w sieci to podstawa

W ostatnich latach nie bez powodu bardzo dużo mówi się o cyberbezpieczeństwie. W dobie internetu hakerzy tylko czekają na lukę w zabezpieczeniach albo błąd użytkownika, co może stać się kluczowe w kwestii uzyskania dostępu do sieci komputerowej oraz urządzeń, jakie są do niej podpięte. Wirusy, robaki, spoofing, phishing, malware, ransomware to tylko niektóre ze sposobów na włamanie się. I chociaż większość użytkowników, którzy na co dzień korzystają z internetu, z pewnością spotkali się z tego typu terminami i kojarzą je z niebezpieczeństwem, nie do końca zdają sobie sprawę z tego, jak wielkim mogą być zagrożeniem.

Firmy, które stały się ofiarami ataków hakerskich, najczęściej cierpiały wizerunkowo. Wieści w internecie rozchodzą się w ekspresowym tempie, a konsumenci dosyć łatwo tracą zaufanie do sklepów czy innych przedsiębiorstw, które pozwoliły sobie na włamanie do swoich systemów. Osłabienie wizerunku niesie ze sobą straty finansowe, ponieważ zablokowane systemy nie generują przychodów, a dodatkowo trzeba zapłacić ekspertom za odblokowanie. Ponadto wyciek danych, które hakerzy przejmą poprzez włamanie, może nawet zakończyć się karą finansową nałożoną przez UODO.

Jak się chronić? Przede wszystkim należy szkolić pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa. Większość włamań spowodowana jest przez niewiedzę – wystarczy kliknąć w link prowadzący do zainfekowanej strony, a haker otrzymuje dostęp do komputera i przy okazji całej sieci. Oprócz tego warto korzystać z oprogramowania antywirusowego, które w porę potrafi wykryć zagrożenie. Dane zabezpieczają także urządzenia sieciowe. Do sprawy cyberbezpieczeństwa bardzo poważnie podchodzi Cisco – czołowy producent sprzętu sieciowego.

cisco logo

Cisco Business – rozwiązania dla firm

Cisco szereg swoich rozwiązań kieruje do firm. Sieci biznesowe muszą umożliwiać pracownikom prosty i szybki dostęp do danych firmowych. Niezawodność sieci w dużym stopniu wpływa na wydajność wszystkich osób, które z niej korzystają. W końcu trudno, żeby praca przebiegała w odpowiednim tempie, jeśli regularnie występują jakieś problemy. Dlatego Cisco swoje urządzenia sieciowe projektuje w taki sposób, by kłopotów technicznych było jak najmniej, a te, które się pojawią, łatwo dało się zażegnać.

I najważniejsze – kwestia wspomnianego bezpieczeństwa. By skutecznie usuwać zagrożenia, trzeba je jak najszybciej wykrywać. Cisco stawia między innymi na zapory, które pozwalają otoczyć sieć najlepszą ochroną. W czasach, gdy wielu pracowników wykonuje swoje obowiązki zdalnie, konieczne jest zabezpieczenie punktów końcowych, a pomoże w tym chociażby zaawansowana usługa VPN. W celu ochrony plików i haseł bezcenne będzie z kolei uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Skuteczne sposoby ochrony, jakie oferuje Cisco, są jednocześnie łatwe w obsłudze, tak by każdy był w stanie sobie z nimi poradzić.

Cisco Meraki GO – z myślą o sieci domowej

Cisco oferuje także bezpieczne urządzenia sieciowe, które przeznaczone są do głównie użytku domowego. W końcu dane prywatne są równie ważne, a ich utrata może wiązać się między innymi z uzyskaniem dostępu do konta bankowego przez hakera.

Cisco Meraki GO to seria sprzętu, będąca gwarancją bezpiecznej i stabilnej sieci Wi-Fi w domu. Urządzenia pozwalają nadawać uprawnienia dostępu, skanują sieć przez całą dobę i dają pełną kontrolę administratorowi nad tym, co dzieje się w sieci. Dzięki temu Meraki GO to kompletnie rozwiązanie, które jednocześnie jest bardzo proste w użyciu. Nie musisz być ekspertem IT, by poradzić sobie z konfiguracją i obsługą urządzeń Cisco. A jeśli jednak napotkasz problemy, skorzystasz z pomocy technicznej producenta.

Cisco – proste i skuteczne rozwiązania sieciowe dla każdego

Urządzenia sieciowe Cisco to produkty, które skierowane są do wszystkich, ceniących sobie bezpieczeństwo sieci, jej stabilne działanie oraz bezproblemową obsługę. Wybór sprzętu jest bardzo duży, a to pozwoli dopasować odpowiednie rozwiązania do każdych warunków, czy to w domu, czy w firmie. Dzięki temu stworzysz sieć, o którą nie musisz się martwić.

Urządzenia sieciowe Cisco znajdziesz w sklepie x-kom

Dowiedz się więcej o cyberbezpieczeństwie: