Cisco – niezawodne rozwiązania sieciowe dla firm

Połączenie z siecią stało się już niemal taką podstawą, jak dostęp do energii elektrycznej. By pracownicy mogli komfortowo wykonywać swoje zadania, konieczne są urządzenia, które zapewniają dostęp do Internetu albo sieci lokalnej w każdym miejscu, gdzie jest to potrzebne. Jednym z najpopularniejszych producentów sprzętu i oprogramowania sieciowego jest Cisco. Rozwiązania firmy mają za zadanie zapewnić łatwy i szybki dostęp do danych i urządzeń firmowych wszystkim pracownikom danego przedsiębiorstwa.

Niezawodne połączenie sieciowe – niezbędne w każdej firmie

Stabilne i szybkie połączenie internetowe to podstawa w firmie. Tym bardziej że wiele procesów odbywa się w sieci czy w Internecie. A już szczególnie w czasach, kiedy przyzwyczailiśmy się do spotkań online i załatwiania wielu spraw zdalnie. Dlatego zadbaj o to, by wszystko przebiegało zgodnie z planem. Wymaga to urządzeń, które stworzone są do tego, żeby zawsze stawać na wysokości zadania.

Ważne spotkanie, którego nie da się sprawnie przeprowadzić z powodu zakłóceń to wcale nie abstrakcja. A często wina leży po stronie urządzeń w firmie, które nie są w stanie poradzić sobie z ogromem przesyłanych danych. A szkoda stracić szansę na ubicie dobrego interesu z tak błahego powodu, jak problemy techniczne. Jeśli więc szukasz odpowiedniego rozwiązania dla przedsiębiorstwa, zwróć uwagę na urządzenia sieciowe Cisco. Oferta jest bardzo szeroka i zawiera routery, switche, access pointy, systemy mesh czy firewalle.

Dodatkowo Cisco zapewnia pełne wsparcie zarówno w wyborze odpowiedniego sprzętu dla Twojej firmy, jak i pomocy związanej z jego działaniem. Dlatego nie martw się, jeśli z informatyką jest Ci nie po drodze, a w swoim zespole nie masz pracownika, którego wszyscy nazywają „złotą rączką”. Korzystając z pomocy od Cisco, poradzisz sobie ze wszystkim.

Urządzenia sieciowe Cisco dla firm

Rozwiązania, jakie oferuje Cisco, skierowane są między innymi dla małych i średnich firm. Takie przedsiębiorstwa zwykle nie zatrudniają całej armii informatyków, którzy przez całą dobę dbają o to, by bezzwłocznie eliminować wszelkie usterki. Dlatego już same urządzenia, od routerów, przez access pointy i systemy mesh, aż po switche i firewalle skonstruowane są w taki sposób, by poradzić sobie z ich konfiguracją i zarządzaniem bez specjalistycznej wiedzy z zakresu IT. Oczywiście nie eliminuje to zastosowania urządzeń Cisco w dużych firmach i korporacjach, ponieważ również i tam sprawdzą się świetnie.

Routery Cisco – szybki i stabilny Internet

Routery Cisco zapewniają stabilne połączenie z Internetem wszystkim urządzeniom, jakie potrzebują być ciągle w trybie online. To, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę, to ich intuicyjna obsługa, wysoka wydajność i niezbędne narzędzia biznesowe w postaci aplikacji na komputery oraz urządzenia mobilne. Daje to pełną kontrolę na siecią firmową i umożliwia monitorowanie jej parametrów w czasie rzeczywistym. 

Access pointy i systemy mesh – sposoby na lepszy zasięg sieci bezprzewodowej

Bolączką wielu firm jest dobry zasięg sieci bezprzewodowej tylko w pobliżu routera. W związku z tym nie sposób liczyć na stabilny i szybki Internet w pomieszczeniach, halach czy magazynach, które oddalone są od miejsca, w którym znajduje się router. I tutaj z pomocą przychodzą access pointy oraz systemy mesh Cisco, których zadaniem jest zapewnienie niezawodnego Internetu w każdym miejscu, gdzie jest to potrzebne. Są bardzo łatwe w konfiguracji i obsłudze, a dzięki temu są prostym i niezbyt kosztownym rozwiązaniem problemów ze słabym zasięgiem sieci bezprzewodowej.

Sposób działania access pointów, poznasz z bliska na przykładzie recenzji Cisco Meraki Go GR60.

Switche Cisco – bezawaryjna sieć

Switch jest też często nazywany przełącznikiem, a z tego typu urządzeń korzysta się głównie w celu połączenia wszystkich urządzeń firmowych w jedną sieć. Dzięki temu przesyłanie danych pomiędzy nimi jest szybkie, a utrata połączenia niemożliwa (oczywiście oprócz odłączenia kabla czy wyłączenia zasilania). Najprostsze switche korzystają z rozwiązania Plug and Play, co nie wymaga konfiguracji i ogranicza się tylko do podłączenia kabla. Bardziej zaawansowane przełączniki pozwalają kontrolować przepływ danych i odpowiednio go regulować – są to switche zarządzalne.

Bezpieczeństwo – Cisco wie, jak o nie zadbać

Nie sposób zliczyć niebezpieczeństwa, jakie czekają na użytkowników w Internecie. Hakerzy i wirusy to prawdziwa zmora. Tylko czekają, by zdobyć dane firmowe, a później zażądać za nie pokaźnej sumy. Warto poznać 10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci oraz dowiedzieć się o cyberbezpieczeństwie pracy zdalnej. To już pierwszy krok do tego, by dane firmowe nie dostały się w niepowołane ręce. A jakie sposoby na ich ochronę ma Cisco?

Firewalle – ochrona przed atakiem hakerskim na firmę

Firewalle Cisco to specjalne urządzenia, które zapobiegają nieautoryzowanym dostępom, chronią przed złośliwym oprogramowaniem i pomagają zapobiegać atakom na sieć firmową. Zapewniają administratorowi pełną kontrolę nad siecią, a dzięki aplikacjom mobilnym pozwalają podejmować działania z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Podczas ataku hakerskiego to czas gra najważniejszą rolę. Dlatego z firewallami Cisco każdą niezbędną interwencję podejmiesz błyskawicznie, a odpowiednia konfiguracja firewalli pozwoli bardziej zautomatyzować sprawy związane z bezpieczeństwem. 

Ponadto na potrzeby zabezpieczenia danych firmowych, zaprojektowano specjalny system Cisco Umbrella. Oferuje ochronę danych w chmurze, a także pozwala rozszerzyć ją na urządzenia użytkowników pracujących zdalnie, tak by nikt niepowołany nie zdobył danych, których utrata może słono kosztować.

Cisco – skuteczne rozwiązania sieciowe dla firm

Korzystając z urządzeń sieciowych Cisco, masz pewność, że Twoja firma będzie wolna od usterek związanych z niestabilnie działającym Internetem czy siecią lokalną. Usprawnisz wykonywanie obowiązków pracownikom, ponieważ nie będą zgłaszać słynnych problemów z Internetem. Obok nosa nie przejdzie Ci żaden wart uwagi interes, ponieważ w jego dograniu na przeszkodzie nie stanie kiepskiej jakości transmisja spotkania online. Z urządzeniami sieciowymi Cisco możesz i pracować i spać spokojnie.

Urządzenia sieciowe Cisco znajdziesz w sklepie x-kom