TOP 5 smartwatchy, na które warto czekać w 2024 roku

Istnieje teoria, że najlepsze urządzenia to te, które ma się przy sobie. Nic więc dziwnego, że rynek smartwatchy cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Co zaoferuje w 2024 oku? Zapomnij o zwykłym mierzeniu kroków, powiadomieniach z telefonu i weryfikacji aktywności – nadchodzące modele to prawdziwe centra dowodzenia codziennymi sprawami. Możesz się po nich spodziewać naprawdę wiele – zaczynając od inteligentnego monitorowania zdrowia, na futurystycznych wyświetlaczach kończąc. Oto TOP 5 inteligentnych zegarków, na które szczególnie warto czekać w 2024 roku.

Galaxy Watch 7. Jak zawsze elegancki i pełen potencjału 

Samsung Galaxy Watch 7 zapowiada się jako krok naprzód w ewolucji inteligentnych zegarków tej marki. Choć oficjalne informacje na jego temat nie są jeszcze dostępne, to w sieci krążą różne plotki i przewidywania dotyczące tego, co może w praktyce zaoferować. 

Jedną z najbardziej ekscytujących informacji jest potencjalne wykorzystanie przez markę  Samsung nowego chipsetu opartego na 3-nanometrowym procesie technologicznym. Taki krok mógłby znacząco zwiększyć wydajność urządzenia i czas pracy jego baterii w porównaniu do obecnych modeli.

Plotki sugerują także możliwość wprowadzenia wyświetlaczy microLED, co byłoby przełomem w porównaniu do dotychczasowych ekranów AMOLED, a to wiąże się z jeszcze lepszą jakością obrazu oraz efektywniejszym zarządzaniem energią, która jest potrzebna urządzeniu do dłuższej pracy na jednym ładowaniu baterii. 

Mówi się też, że Samsung może zaskoczyć funkcją monitorowania ciśnienia krwi. To z kolei byłoby znacznym ułatwieniem dla użytkowników dbających o zdrowie. Od teraz miałaby ona być dostępna z poziomu ręki. 

Według informacji dostępnych w sieci, Galaxy Watch 7 może zostać zaprezentowany około połowy 2024 roku, być może w okolicach lata. 

smartwatch kobieta sport

Apple Watch Series 10. To już dekada innowacji od Apple 

Po 10-ciu latach przyszedł czas na zmiany? To się dopiero okaże, niemniej plotki głoszą, że z okazji okrągłej rocznicy wydania swoich zegarków, Apple może postawić na zupełnie nowy design dla swoich urządzeń do noszenia.

Jedną z przewidywanych zmian w tym zakresie jest cieńsza obudowa zegarka. Taki zabieg pomoże nie tylko odświeżyć estetykę urządzenia, ale również zwiększyć komfort jego noszenia, co jest kluczowe dla tego typu sprzętu. Tym bardziej, że według internetowych plotek, firma z Cupertino przymierza się do wprowadzenia nowego systemu mocowania pasków, który może być oparty na magnesach. Taki system ułatwiłby z kolei szybką i łatwą wymianę pasków, co zwiększyłoby wszechstronność i personalizację zegarków Apple.

Co jeszcze? Spekuluje się również, że Apple Watch Series 10 może oferować dwie wyczekiwane funkcje zdrowotne, które znacząco poszerzą możliwości monitorowania stanu zdrowia użytkowników. 

Chodzi o monitorowanie krwi, które pozwoli na bieżąco śledzić jej ciśnienie z poziomu ręki, co jest kluczowe dla osób zmagających się z problemami sercowo-naczyniowymi, a także funkcję wykrywania bezdechu sennego, nie tylko weryfikującą jakość snu użytkownika, ale również wykrywającą potencjalne epizody bezdechu, co z kolei umożliwia szybszą diagnozę i leczenie tego stanu.

Plotki głoszą, że Apple Watch Series 10 zostanie zaprezentowany we wrześniu 2024 roku, co jest zgodne z tradycyjnym cyklem wydawniczym produktów.

Apple Watch SE 3. Jeszcze więcej funkcji na nadgarstku

Apple Watch SE 3, zapowiadany jako kolejna generacja znanego i lubianego smartwatcha od Apple, ma szansę przyciągnąć uwagę szerokiego grona użytkowników. Powód? Przewiduje się, że nadgarstkowe urządzenie z logiem jabłka otrzyma większy wyświetlacz, podobny do tego, który znajduje się w Apple Watch Series 8. Taka zmiana oznaczałaby mniejsze ramki i większą powierzchnię ekranu, co z całą pewnością poprawiłoby czytelność i interakcję z urządzeniem.

Choć dokładne specyfikacje Apple Watch SE 3 nie są jeszcze znane, można przypuszczać, że zegarek będzie kontynuował filozofię swoich poprzedników, oferując kluczowe funkcje smartwatcha Apple w bardziej przystępnej cenie. Oznacza to prawdopodobnie zachowanie podstawowych funkcji zdrowotnych i fitness, takich jak monitorowanie tętna i aktywności fizycznej.

Do tej pory Apple Watch SE pojawiały się w odstępie dwuletnim. Biorąc więc pod uwagę, że model SE 2 został wydany w 2022 roku, można przypuszczać, że trzecia odsłona tego smartwatcha zostanie zaprezentowana właśnie we wrześniu 2024 roku.

Google Pixel Watch 3. Rewolucja na nadgarstku?

Chociaż konkretne szczegóły na temat specyfikacji i funkcji Pixel Watch 3 są jeszcze nieznane, przypuszcza się, że Google będzie dążyć do ulepszenia i rozwijania swojego produktu w zakresie wydajności, designu i funkcjonalności. Użytkownicy mogą spodziewać się ulepszeń w temacie monitorowania zdrowia, łączności oraz integracji z ekosystemem Google, który według plotek może zostać wsparty własnym chipem.

Jedną z najbardziej interesujących plotek jest jednak ta, że Pixel Watch 3 zrezygnuje z tradycyjnych przycisków na rzecz sterowania gestami. Według patentu złożonego przez Google, użytkownicy mogliby kontrolować zegarek za pomocą gestów, takich jak przesuwanie, naciskanie i ściskanie obudowy zegarka. Taka zmiana mogłaby zrewolucjonizować interakcję z urządzeniem i uczynić go jeszcze bardziej intuicyjnym. Do tego urządzenie miałoby zachować okrągły design. 

smartwatch kobieta sport

One Plus Watch 2. Nieprzeciętny zawodnik 

Jedną z najbardziej oczekiwanych zmian w drugiej wersji OnePlus Watch jest przejście na system Wear OS 4. Taki krok pozwoliłby na większą integrację z ekosystemem Google, oferując użytkownikom dostęp do szerokiej gamy aplikacji i usług.

Plotki głoszą też, że OnePlus Watch 2 będzie wyposażony w 1,43-calowy wyświetlacz OLED, co zapewni doskonałą jakość obrazu i żywe kolory. Ponadto, spekuluje się, że zegarek może korzystać z chipsetu Qualcomm Snapdragon W5, co znacząco zwiększyłoby jego wydajność i efektywność energetyczną.

Większość zagranicznych portali zgadza się, że OnePlus Watch 2 zostanie wprowadzony na rynek w 2024 roku, choć dokładna data premiery nie została jeszcze potwierdzona.

smartwatch

Jaki smartwatch kupić w 2024 roku? 

Rozpoczynający się właśnie rok zapowiada się jako przełomowy moment w świecie technologii noszonych, a w szczególności w dziedzinie smartwatchy. Tym bardziej, że stają się one integralną częścią naszego codziennego życia, oferując nie tylko funkcje związane z czasem i powiadomieniami, ale będąc także wielopłaszczyznowymi asystentami zdrowia i sportu. 

Przedstawione modele zegarków to tylko kilka z wielu propozycji, które mają potencjał, aby zrewolucjonizować sektor wearables. Mogą to zrobić m.in. za sprawą swojego zaawansowanego designu, ale również dzięki wprowadzeniu innowacyjnych funkcji czy znaczącemu zwiększeniu wydajności. 

Pamiętaj jednak, aby zegarek dla siebie wybierać według własnych potrzeb i upodobań. Jeśli szukasz czegoś eleganckiego, sportowego, albo mega funkcjonalnego – rok 2024 przynosi szeroki wachlarz opcji, a każda z nich obiecuje coś wyjątkowego i innowacyjnego. Wystarczy tylko po nie sięgnąć! 

Przeczytaj też:

Źródła:

 • https://www.digitaltrends.com/mobile/the-5-most-anticipated-smartwatches-of-2024/,
 • https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-watch-7-first-rumor-3nm-based-exynos-processor_id151946
 • https://www.xda-developers.com/samsung-galaxy-watch-7/, 
 • https://www.androidauthority.com/oneplus-watch-2-wear-os-3384672/
 • https://www.techradar.com/health-fitness/smartwatches/oneplus-watch-2-leaks-point-to-larger-screen-and-wear-os-4
 • https://www.gsmarena.com/oneplus_watch_2_launch_date_2024_tipped-news-60146.php
 • https://www.macrumors.com/2023/12/17/apple-watch-2024-health-features/, 
 • https://www.tomsguide.com/news/apple-watch-finally-getting-a-redesign-in-2024-and-2-huge-new-features-heres-what-we-know, 
 • https://www.tomsguide.com/features/google-pixels-in-2024-pixel-9-pixel-8a-pixel-watch-3-and-more, 
 • https://www.androidauthority.com/upcoming-wearables-smartwatches-fitness-trackers-smart-rings-3394380/
 • https://appleinsider.com/articles/23/12/18/2024-apple-watch-with-new-design-rumored-to-get-sleep-apnea-blood-pressure-sensing, 
 • https://www.cultofmac.com/841519/apple-watch-x-what-to-expect-in-2024/,
 • https://www.macrumors.com/2023/02/08/apple-watch-series-x-larger-display-rumor/