Tone+ Free, czyli pierwsze słuchawki true wireless od LG. Sounds Good?

Wszystko zaczęło się w 2015, gdy japońska firma Onkyo wypuściła pierwsze absolutnie bezprzewodowe słuchawki, czyli W800BT. Koncepcja okazała się na tyle ciekawa, że podobne rozwiązania do swoich ofert wprowadzili inni producenci – na przykład mogące pochwalić się kultowymi już AirPodsami Apple. Teraz do wyścigu na jeszcze lepszą jakość dźwięku i bardziej innowacyjne rozwiązania dołącza LG ze swoimi Tone+ Free. Czego można się po nich spodziewać?

Brzmienia sygnowanego przez Meridian Audio

Od razu mocny akcent. Strojeniem LG Tone+ Free zajęli się bowiem ludzie odpowiedzialni za nagłośnienie w samochodach marek Jaguar i Land Rover. Oprócz tego w portfolio Meridian Audio znaleźć można systemy audio stosowane w samolotach i łodziach, a także te do użytku domowego. Oczywiście jest to sprzęt z najwyższej półki, adresowany głównie do audiofilów.

Bardzo szybkiego i efektywnego ładowania

Bolączką wielu słuchawek true wireless jest to, że na jednym ładowaniu nie grają zbyt długo. Kiedy akumulator jest bliski wyczerpania, trzeba zrezygnować z muzycznych uniesień i wrócić na chwilę do rzeczywistości (w zależności od modelu ta chwila może trwać nawet ponad godzinę). Jak zapewnia producent, LG Tone+ Free mają rozwiązać ten problem. Dzięki obsłudze szybkiego ładowania już po 5 minutach spędzonych w adapterze kopułki będą w stanie grać nawet przez całą godzinę.

Wyraźnych rozmów, i to w każdych warunkach

W słuchawkach najpewniej znajdą się także dwa mikrofony, z których jeden zajmie się aktywną redukcją hałasów. Takie rozwiązanie przełoży się na jakość rozmów, które będzie można swobodnie prowadzić także w dość głośnym otoczeniu. Sterowanie wszystkimi funkcjami umożliwią reagujące na dotyk tylne ścianki kopułek.

Na tym wciąż nie koniec. LG Tone+ Free będą mogły pochwalić się również klasą odporności IPX4, co oznacza, że nie zaszkodzą im opady deszczu ani strumienie potu wylewanego podczas treningu.

Nie najniższej ceny

Tutaj robi się trochę gorzko. Z początkiem października w Korei Południowej wystartowała przedsprzedaż LG Tone+ Free. Cena wynosi 259 999 wonów, co przy obecnym kursie złotego daje kwotę 868 zł.

Jak na razie brakuje jednak informacji o tym, kiedy i czy w ogóle słuchawki true wireless od LG trafią do sprzedaży poza krajem producenta. Osobiście bardzo na to liczę i z niecierpliwością wyczekuję na kolejne informacje, których można spodziewać się jeszcze w tym miesiącu. Regularna sprzedaż w Korei Południowej startuje bowiem 28 października.

W oczekiwaniu na true wireless od LG zajrzyj do recenzji Huawei FreeBuds Lite i Huawei FreeLace

Źródła: gsmarena.com, fonearena.com, social.lge.co.kr, telegraph.co.uk