Tone+ Free, czyli pierwsze słuchawki true wireless od LG. Sounds Good?

Wszystko zaczęło się w 2015, gdy japońska firma Onkyo wypuściła pierwsze absolutnie bezprzewodowe słuchawki, czyli W800BT. Koncepcja okazała się na tyle ciekawa, że podobne rozwiązania do swoich ofert wprowadzili inni producenci – na przykład mogące pochwalić się kultowymi już AirPodsami Apple. Teraz do wyścigu na jeszcze lepszą jakość dźwięku i bardziej innowacyjne rozwiązania dołącza LG ze swoimi Tone+ Free. Czego można się po nich spodziewać?

Brzmienia sygnowanego przez Meridian Audio

Od razu mocny akcent. Strojeniem LG Tone+ Free zajęli się bowiem ludzie odpowiedzialni za nagłośnienie w samochodach marek Jaguar i Land Rover. Oprócz tego w portfolio Meridian Audio znaleźć można systemy audio stosowane w samolotach i łodziach, a także te do użytku domowego. Oczywiście jest to sprzęt z najwyższej półki, adresowany głównie do audiofilów.

Bardzo szybkiego i efektywnego ładowania

Bolączką wielu słuchawek true wireless jest to, że na jednym ładowaniu nie grają zbyt długo. Kiedy akumulator jest bliski wyczerpania, trzeba zrezygnować z muzycznych uniesień i wrócić na chwilę do rzeczywistości (w zależności od modelu ta chwila może trwać nawet ponad godzinę). Jak zapewnia producent, LG Tone+ Free mają rozwiązać ten problem. Dzięki obsłudze szybkiego ładowania już po 5 minutach spędzonych w adapterze kopułki będą w stanie grać nawet przez całą godzinę.

Wyraźnych rozmów, i to w każdych warunkach

W słuchawkach najpewniej znajdą się także dwa mikrofony, z których jeden zajmie się aktywną redukcją hałasów. Takie rozwiązanie przełoży się na jakość rozmów, które będzie można swobodnie prowadzić także w dość głośnym otoczeniu. Sterowanie wszystkimi funkcjami umożliwią reagujące na dotyk tylne ścianki kopułek.

Na tym wciąż nie koniec. LG Tone+ Free będą mogły pochwalić się również klasą odporności IPX4, co oznacza, że nie zaszkodzą im opady deszczu ani strumienie potu wylewanego podczas treningu.

słuchawki LG tone free w dwóch wersjach kolorystycznych

Nie najniższej ceny

Tutaj robi się trochę gorzko. Z początkiem października w Korei Południowej wystartowała przedsprzedaż LG Tone+ Free. Cena wynosi 259 999 wonów, co przy obecnym kursie złotego daje kwotę 868 zł.

Jak na razie brakuje jednak informacji o tym, kiedy i czy w ogóle słuchawki true wireless od LG trafią do sprzedaży poza krajem producenta. Osobiście bardzo na to liczę i z niecierpliwością wyczekuję na kolejne informacje, których można spodziewać się jeszcze w tym miesiącu. Regularna sprzedaż w Korei Południowej startuje bowiem 28 października.

W oczekiwaniu na true wireless od LG zajrzyj do recenzji Huawei FreeBuds Lite i Huawei FreeLace

Źródła: gsmarena.com, fonearena.com, social.lge.co.kr, telegraph.co.uk