The Sims 4: Ślubne Historie – nowości i opóźniona data premiery

Nowy dodatek do Simsów miał ukazać się dzisiaj, ale data premiery z pewnych względów została opóźniona. Wciąż nie przyjdzie nam długo czekać. A jest na co, bo The Sims 4: Ślubne Historie to rozszerzenie, które wprowadzi trochę nowości. Dobrych zwłaszcza dla graczy lubujących się w relacjach pomiędzy Simami.

The Sims 4: Ślubne Historie – wszystkie nowości w pigułce

  • Nowy świat – Tartosa
  • Nowy typ związku – narzeczeństwo (w ramach aktualizacji podstawki)
  • Imprezy przedślubne – zaręczynowe, wieczór kawalerski i panieński oraz kolacja próbna
  • Ceremonia ślubna – wybór daty i lokalu, i dopracowywanie planu imprezy
  • Przymierzanie sukni ślubnej i wybieranie bukietu
  • Zamawianie tortu weselnego
  • Wesela
  • Możliwość odnowienia przysięgi
  • Nowe ubrania, przedmioty i interakcje jak tańce
ślub w the sims 4 ślubne historie

W dużym skrócie The Sims 4: Ślubne Historie to dodatek, jak sama nazwa wskazuje, skoncentrowany na ślubie i jego okolicznościach. A główną rolę gra naturalnie miłość bez granic.

Nadchodzące nadbrzeżne miasteczko Tartosa składa się z 9 parcel. Nową działką jest działka przeznaczona do organizowania ślubów. Co najfajniejsze, Tartosa przysłuży się nie tylko rzucaniu w objęcia innego Sima lub Simki – będzie można tam zamieszkać. Ze wspomnianych dziewięciu parcel aż 4 to domy. Okolica pozostanie wyjątkowa, bo nie zabraknie salonu sukien ślubnych, cukierni czy kwiaciarni.

świat tartosa w the sims 4 ślubne historie

Same ceremonie ślubne również zapowiadają się atrakcyjnie. Poza zajmującym procesem przygotowywania, na graczy czeka wybór pomiędzy ślubem z naszych stron, a tradycyjnym hinduskim czy chińskim.

Opóźniona data premiery The Sims 4: Ślubne Historie

Pierwotnie dodatek The Sims 4: Ślubne Historie miał ukazać się 17 lutego 2022 roku, czyli dziś. Data jednak uległa zmianie i rozszerzenie zadebiutuje dopiero 23 lutego. Zatem tylko mniej niż tydzień dzieli nas od miesiąca miodowego na Tartosie.

Powodem opóźnienia była „gejowska propaganda”

Electronic Arts planowało nie wypuszczać The Sims 4: Ślubne Historie w Rosji, ponieważ dodatek przez zawartą w nim „gejowską propagandę” (wg prawa Federacji Rosyjskiej) miałby otrzymać oznaczenie gry dla dorosłych. Prawdopodobnie z powodu zwiastuna, na którym dwie bohaterki, Dominique i Camille, postanowiły się pobrać, tworząc tym samym relację homoseksualną.

Podobna sytuacja miała miejsce przy tamtejszej premierze podstawowej wersji gry, dokładnie z tego samego powodu.

the sims 4 ślubne historie dominique camille

Ostatecznie, po obsuwie, EA ogłosiło, że wypuści The Sims 4: Ślubne Historie na świecie i w Rosji nienaruszone. Zgodnie z zamierzeniem. Dodając, że miłość to miłość. A społeczność The Sims nadal pozostanie bezpiecznym miejscem dla każdego i do wyrażania własnych uczuć.

źródło: ea.com, Polygon