The Sims 4 wreszcie z łóżkami piętrowymi. Po 7 latach od premiery

Gdyby zapytać kilku przeciętnych Kowalskich, co jest w życiu ważne, większość odpowiedzi zapewne krążyłoby wokół zdrowia, szczęścia i pieniędzy. Jeśli o to samo zapytacie graczy The Sims 4, istnieje duże prawdopodobieństwo, że wśród odpowiedzi znalazłyby się łóżka piętrowe. Tak, nie przewidzieliście się. Po raz ostatni meble te były dostępne jeszcze w trzeciej odsłonie gry, w dodatku Pokolenia z 2011. Od tamtego czasu gracze wielokrotnie domagali się przywrócenia łóżek piętrowych. W końcu prośby zostały wysłuchane.

Są rzeczy, których kupić nie można. Na przykład łóżek piętrowych w The Sims 4

Mojżeszowi wyprowadzenie ludu z Egiptu do Ziemi Obiecanej zajęło cztery dekady. CD Projekt RED pracowało nad Cyberpunkiem 2077 niemal 8 lat (i ciągle nie skończyło). EA Sports potrzebuje roku, aby wydać… tę samą grę, co rok wcześniej, a Rafał Brzozowski nieprzerwanie od 9 lat próbuje nagrać dobrą płytę i szczerze wierzę, że kiedyś ta sztuka mu się powiedzie.

Czy udało mi się stworzyć w Waszych głowach jakąś prowizoryczną perspektywę czasową? Jeśli tak, czytajcie dalej. Jeśli nie, możecie przejść do tekstu o tym, jak może wyglądać gra The Sims 5 i kiedy ma szansę pojawić się na rynku.

Przeczytaj również: Kody do The Sims 3

The Sims 4 łóżka piętrowe
Źródło: Maxis, Electronic Arts

Komu przeszkadza simowa rodzina? Pseudoelity nie chcą piętrowych łóżek w The Sims 4?

Studiu EA Maxis, odpowiedzialnemu za tworzenie gier z cyklu The Sims, dodanie do czwartej odsłony łóżka piętrowego zajęło 7 lat. To o 1,5 roku więcej, niż trwa przeciętnie jedno małżeństwo Michała Wiśniewskiego z Ich Troje. Po raz pierwszy i ostatni ten użyteczny model pojawił się w dodatku do The Sims 4: Pokolenia, wydanym 10 lat temu. Od premiery The Sims 4 w 2014 roku, gdy okazało się, że piętrowych łóżek nie ma w kodzie gry, gracze wielokrotnie błagali o ich powrót. Teraz, jak poinformowało oficjalne konto The Sims na Twitterze, fani wreszcie dostaną to, czego chcieli. I choć same błagania mogą wydawać się irracjonalne i głupie – szczególnie dla osób, które z gamingiem mają tyle wspólnego, co przeciętny polski ksiądz z gender studies – ale jest coś niewątpliwie w tym, że The Sims 4 mają problem z ukierunkowaniem rozgrywki na „tory rodzinne”. Wszak małych Simów nie było nawet w grze w momencie premiery. Być może wraz z dodaniem do gry łóżek piętrowych coś w tym temacie się zmieni?

Co jeszcze dodano w aktualizacji The Sims 4?

Oprócz wytęsknionych łóżek piętrowych ulepszone zostały cechy simów (cokolwiek to oznacza). Spekuluje się, że jedną ze zmian mogłoby być usunięcie cechy „wegetariańskiej”, a w zamian dodanie kilku różnych opcji dietetycznych. Poprawiono również jakość tekstur w portach na konsole.

Aktualizacja będzie dostępna do pobrania od 23 marca 2021.

Źródło: PC Gamer, Maxis