The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – data premiery, zwiastun, informacje

Wiele osób zgodnie twierdzi, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild to jedna z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek pojawiły się na konsole Nintendo. Nic dziwnego, że jej sequel to jeden z najbardziej wyczekiwanych tytułów na Switcha. Pierwsza część gry pojawiła się w 2017 roku, najwyższy czas, by coraz poważniej podchodzić do tematu kontynuacji. Co wiemy od Legend of Zelda: Breath of the Wild 2? Kiedy premiera gry? Co wiemy ze zwiastuna?

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – data premiery

Targi E3 przyniosły w końcu trochę informacji o The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2. Nintendo podało, że premiera gry odbędzie się w 2022 roku. Niestety nie znamy zbliżonej daty premiery.

BOTW2 wydaje się być tytułem roboczym i gra ostatecznie może otrzymać inną nazwę niż Breath of the Wild 2. Twórcy potwierdzili natomiast, że będzie sequelem Breath of the Wild.

Breath of the Wild 2 na Nintendo Switch Pro?

Najciekawsza plotka, jaka pojawiła się w sieci, dotyczyła prac Nintendo nad konsolą Switch Pro, a więc bardziej wydajnym Switchem. Sugerowano, że Breath of the Wild 2 byłoby idealnym tytułem premierowym dla nowej konsoli. Gdyby taka plotka okazała się prawdziwa, premiery moglibyśmy spodziewać się pod koniec 2021 lub na początku 2022 roku. Oczywiście zakładając, że taka konsola w ogóle powstaje. Nintendo w tym temacie milczy, choć w sieci huczy od plotek.

the legend of zelda

Zwiastun Breath of the Wild 2

Po raz pierwszy zobaczyliśmy BotW 2 na E3 2019, dzięki upiornemu zwiastunowi, który pokazuje Zeldę i Linka eksplorujących podziemną komnatę. Zwiastun trwa niecałe półtorej minuty, nie ma w nim żadnego dialogu, ale można z niego zebrać kilka wskazówek.

Wiemy, że historia rozpocznie się w miejscu, w którym przerwana została pierwsza część. Bohaterowie przemierzają ciemne lochy pod Hyrule. W pewnym momencie oglądamy scenę, która wygląda jak wskrzeszenie dawnego wojownika. Czy sugeruje to powrót Ganondorfa? Zobaczcie sami.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – zwiastun 2021

Podczas E3 twórcy pokazali nowy zwiastun gry. 

The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2 – informacje, przecieki, plotki

Ostatnie Nintendo Direct samo w sobie nie przyniosło więcej szczegółów na temat Breath of the Wild 2, ale informacją na temat gry podzielił się producent serii Zelda, Eiji Aonuma. Podczas prezentacji za pośrednictwem NintendoLife stwierdził, że prace nad BotW 2 idą gładko, a więcej informacji pojawi się pod koniec tego roku. W międzyczasie, fani Zeldy mogą spodziewać się Skyword Sword HD, który na Switchu pojawi się 16 lipca.

Ciemniejszy klimat Breath of the Wild 2

Eiji Aonuma stwierdził, że gra będzie miała nieco bardziej mroczny klimat niż pierwsza część. Potwierdza to zresztą zwiastun, który pokazuje barwny świat The Legend of Zelda w dosłownie innym świetle. Możliwe, że otrzymamy też zupełnie nową mapę, która nie przypomina niczego, co wcześniej widzieliśmy w Zeldzie. Nintendo poszukuje nawet ludzi do zaprojektowania scenariuszy i lokacji, co sugeruje jednocześnie, że deweloperów czeka jeszcze sporo pracy nim gra się ukaże.

Pojawiły się też informacje, że gra ukaże się pod inną nazwą niż Breath of the Wild 2. Możemy być pewni, że kolejna część będzie kontynuacją, ale niekoniecznie będzie oznaczona dwójką. Jak w takim razie mogłaby się nazywać druga część przygód Linka i Zeldy? To pytanie do odpowiedzi pozostawiam Wam.

Źródło: techradar.com