The Last of Us 3 ma już zarys fabuły. Kiedy gra powstanie?

Ubiegłoroczna premiera gry The Last of Us Part II była jedną z najbardziej wyczekiwanych w ostatnich latach. Kontynuacja historii opowiedzianej w The Last of Us z 2013 roku zdobyła szereg nagród i zebrała przychylne opinie krytyków. Oczywiście niedługo po premierze pojawiły się pytania dotyczące następnej części. Twórcy uchylili nawet rąbka tajemnicy, ponieważ The Last of Us 3 jest w (dalekich) planach.

Zakończyły się prace nad scenariuszem The Last of Us 3

Informacje o scenariuszu The Last of Us 3 pojawiły się w podcaście Script Apart i były nowinkami z pierwszej ręki. O kolejnej odsłonie TLoU opowiedział Neil Druckmann, scenarzysta i reżyser kreatywny dwóch pierwszych części. Ujawnił, że wraz z Halley Gross zakończyli pracę nad fabułą The Last of Us 3. Druckmann podkreślił, że jest to zarys historii, jaką chcą opowiedzieć twórcy i zaprzeczył jakoby gra była już w produkcji. Jednak temat kolejnej części gry pojawia się już w Naughty Dog i niewykluczone, że za jakiś czas dowiemy się więcej.

Druckmann odniósł się również do czasu, w jakim współtworzył poprzednie części The Last of Us. Stwierdził, że pomysł musi być wręcz zachwycający, by dać odpowiednią satysfakcję z tworzenia gry. Prace nad drugą odsłoną TLoU trwały niemal 7 lat i dopiero taki czas pozwolił twórcom na wydanie The Last of Us Part II. W przypadku trzeciej części pod uwagę brane są różne koncepcje i niekoniecznie w życie musi zostać wdrożony scenariusz, który napisali już Druckmann i Gross. Nikt nie wyklucza również zupełnie innego kierunku, który obierze studio po zebraniu i przeanalizowaniu wszystkich pomysłów.

The Last of Us Part II logo gry

The Last of Us 3 – kiedy premiera?

Oczywiście nasuwa się pytanie: kiedy możemy spodziewać się premiery The Last of Us 3. Z pewnością nieprędko. Gotowy jest tylko scenariusz, ale nad grą nie są prowadzone żadne prace. Spokojnie możemy nastawić się na to, że na kolejną część przygód Ellie (lub kogoś innego) trzeba poczekać jeszcze kilka wiosenek. Między premierami pierwszej i drugiej części gry minęło 7 lat i jeśli przyjąć, że również tyle czasu zajmie stworzenie trójki, The Last Of Us 3 zobaczymy najwcześniej w 2027 roku.

Warto jednak potraktować tę datę z przymrużeniem oka. Samo napisanie scenariusza nie jest jeszcze potwierdzeniem, że The Last of Us 3 faktycznie powstanie. Mimo wszystko, kto nie chciałby poznać kolejnej historii z wirtualnych, postapokaliptycznych Stanów Zjednoczonych?

Źródło: ign.com

Jeśli interesują Was gry komputerowe, sprawdźcie również: