Harry Potter i wysokobudżetowa gra. Tytuł, który powstanie?

Od jakiegoś czasu sowy z całego świata donoszą listy z informacją o rzekomym powstawaniu nowej gry pod sztandarem Harry’ego Pottera. Chociaż zamysł tytułu prezentuje się iście magicznie, to okoliczności jego powstawania niewiele wspólnego mają z baśniowym czarem. Na razie są bardziej jak piekąca blizna – pamiątka po złym czarnoksiężniku, choć może w tym wypadku po wiedźmie…

Legenda o nowej, wirtualnej produkcji Harry Potter

Za krążące już od blisko dwóch lat pogłoski o nowej grze z uniwersum Harry’ego Pottera odpowiedzialny jest przede wszystkim dziennikarz z branży gier Jason Schreier zasilający aktualnie redakcję Bloomberg. Dzięki różnym wyciekom pochodzącym ponoć od osób związanych z produkcją, mogliśmy zobaczyć także teaser przygotowywanego tytułu, za którego autentyczność w swoim artykule ręczy portal.

Na podstawie głoszonych legend możemy przypuszczać, że za grę osadzoną w świecie wykreowanym przez J.K. Rowling odpowiedzialne będzie studio Avalanche Software, czyli twórcy serii gier Disney Infinity. Sama produkcja gameplayowo ma być z kolei tytułem z rozbudowanym i obszernym otwartym światem lokującym się wokół Hogwartu i otaczających go terenów. Nie zabraknie ponoć również magicznych stworzeń, znanych z pierwowzoru zaklęć (pamiętajcie: LeviOsa a nie LevioSA) i wszelkich atrybutów czarodzieja ze świata Harry’ego Pottera. Ponadto rozgrywka prawdopodobnie ma zawierać w sobie elementy gatunku RPG, co umożliwi nam kreowanie własnej postaci. Wszystko inne pozostaje na razie w cieniu drzew Zakazanego Lasu, domysłów, spekulacji i plotek.

Jak potoczą się dalsze losy growego chłopca, który przeżył?

Według doniesień Jasona Schreiera początkowo oficjalnie o nowym tytule z uniwersum Harry’ego dowiedzieć mieliśmy się na, koniec końców odwołanych, tegorocznych targach E3. Jak do tej pory nie doczekaliśmy się więc na żadne potwierdzone stanowisko ze strony studia i osób odpowiedzialnych za grę. Tak czy inaczej, zapewne będziemy mieć do czynienia, jak zresztą twierdzi serwis Bloomberg, z największą grą od dystrybutora Warner Bros. Interactive Entertainment.

Ostatnimi dniami Schreier na swoim twitterowym koncie poinformował także o negatywnej atmosferze panującej wśród pracowników Avalanche Software. Prawdopodobną przyczyną ich niezadowolenia mogą być ostanie wypowiedzi autorki J.K. Rowling dotyczące osób transpłciowych. Słowa jednej z najbogatszych pisarek skrytykowali m.in. aktorzy odgrywające główne role w filmach o młodych czarodziejach, w tym Daniel Radcliffe i Emma Watson. Chociaż kierownictwo studia nie zabrało głosu w tej sprawie, spekuluje się, że to właśnie gorąca dyskusja, której zapalnikiem były wpisy Rowling, przyczynia się do opóźnienia oficjalnej zapowiedzi tytułu.

Co prawda sama autorka nie ma praktycznie żadnego wkładu w pracach nad planowaną grą, natomiast głoszone przez nią poglądy już wielokrotnie budziły sprzeciw wśród fanów serii. Taka postawa, według przedstawicieli fandomu Harry’ego Pottera, może jednak wpłynąć na ostateczny odbiór dzieła i w rezultacie jego sprzedaż. Nic więc dziwnego, że twórcy gry, w którą od lat wkładają sporo wysiłku i nakładu finansowego, nie chcą teraz identyfikować się z budzącą aktualnie kontrowersję postacią pisarki.

Premiera gry z uniwersum Harry’ego Pottera

Redaktor Bloomberg twierdzi również, że kolejnej gry o Harrym będą mogli oczekiwać w pierwszej kolejności posiadacze nowej generacji konsol PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Premiera planowana ma być na końcówkę przyszłego roku. Czy tak się faktycznie stanie? I czy gra w ogóle powstanie? Na takie informacje musimy niestety jeszcze poczekać.

Źródło: Bloomberg