Telewizory Xiaomi Mi 4 TV dostępne w wybranych krajach Europy. Czy trafią do Polski?

Mieszkańcy Niemiec oraz europejskiej części Rosji mogą już kupować telewizory Xiaomi, które właśnie trafiły do sprzedaży w tych państwach. Następni w kolejce są Hiszpanie. W kraju flamenco i corridy przedsprzedaż Xiaomi TV wystartuje 25 listopada. Ale o co tyle szumu i po co o tym piszemy? Bo telewizory od chińskiego producenta mają szansę namieszać na rynku i jest szansa, że zobaczymy je też w Polsce.

Jeden bohater o trzech twarzach, czyli specyfikacja Xiaomi Mi TV4

Dzisiaj Xiaomi to marka, której raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Większość wciąż jednak kojarzy ją przede wszystkim ze smartfonami, choć w portfolio chińskiego producenta znajdują się przecież także m.in. urządzenia AGD – jak np. czajniki i roboty sprzątające – pojazdy elektryczne oraz akcesoria komputerowe. Jednak bezsprzecznie to właśnie na rynku telefonów Xiaomi radzi sobie najlepiej. A czy wkrótce wzbudzi postrach producentów telewizorów?

To w dużej mierze zależy od tego, jak poradzi sobie Xiaomi Mi TV4. Na razie wiemy, że na wybrane rynki europejskie trafił i trafi w trzech wersjach. Oto one:

  • Xiaomi Mi TV 4A 32″ – z 32-calowym wyświetlaczem i maksymalną rozdzielczością 1366×768. Kąty widzenia wynoszą 178 stopni, a częstotliwość odświeżania – 60 Hz. Telewizor pracuje pod kontrolą Android TV, posiada czterordzeniowy procesor z układem Mali 470 MP3 i 1,5 GB pamięci RAM. Dodatkowo daje do dyspozycji dwa porty USB, trzy HDMI, jedno wejście optyczne i port Ethernet oraz obsługuje łączność Bluetooth 4.2 i dwupasmowe wi-fi. Cena? Równowartość 179 euro, czyli ok. 750 zł.
  • Xiaomi Mi TV 4S 43″ – z 43-calowym wyświetlaczem o maksymalnej rozdzielczości 3840×2160. Kąty widzenia także wynoszą 178 stopni, a częstotliwość odświeżania również 70 Hz. System to Android TV. Jeśli chodzi o złącza, są trzy USB, trzy HDMI, jedno optyczne i jeden port Ethernet. Na pokładzie jest też łączność Bluetooth 4.2 i obsługa dwupasmowego wi-fi. Najważniejszy upgrade to obsługa trybu HDR. Nad wydajnością czuwa zaś czterordzeniowy procesor z układem Mali 470 MP3 i 2 GB pamięci RAM. Cena Xiaomi Mi TV 4S 43”? 349 euro, czyli ok. 1500 zł.
  • Xiaomi Mi TV 4S 55” – z 55-calowym wyświetlaczem o rozdzielczości maksymalnej 3840×2160. Pozostałe parametry są identyczne jak w wersji z ekranem o przekątnej 43”. A jak wygląda cena? 449 euro, czyli ok. 2000 zł.
wygląd telewizora xiaomi mi 4K

Kiedy telewizory Xiaomi będą dostępne w Polsce?

Już na pierwszy rzut oka widać, że telewizory Xiaomi będą mocną konkurencją cenową dla dostępnych obecnie modeli innych producentów. Trudno jednak mieć pewność co do tego, jak będą spisywać się w praktyce, opierając się jedynie na podstawie suchych specyfikacji.

Kiedy możemy spodziewać się ich w Polsce? Wciąż brakuje oficjalnych informacji, jednak sukcesywne wprowadzanie produktów na rynki nowych krajów pozwala mieć nadzieję, że wkrótce dowiemy się więcej. Gdy tylko będziemy posiadać stosowne informacje, na pewno się nimi podzielimy!

Sprzedaż telewizorów Xiaomi w Polsce rozpoczyna się 14 kwietnia. Sprawdź dostępne modele Xiaomi Mi LED TV w sklepie x-kom.

Chcecie sprawdzić, czy Xiaomi rzeczywiście lepsze? Zobaczcie, jak nasi Recenzenci ocenili smartfony Xiaomi:

Źródła: androidpolice.com, flatpanelshd.com, mi.com/es