Diablo Immortal zakazane w niektórych krajach Europy

A winę ponoszą słynne lootboksy, które niektórym krajom przestały się podobać parę lat temu. Graczom zresztą chyba nie podobały się nigdy i sam ich wydźwięk budzi negatywne skojarzenia. Bardzo słusznie. Jednak z tego powodu niektórzy nie zagrają w Diablo Immortal. O jakich krajach konkretnie mowa?

Diablo Immortal niedostępne w Belgii i Holandii

Belgia już wcześniej podjęła walkę ze skrzynkami z lootem w grach. To też nie pierwszy raz, kiedy powiedziała stanowcze nie produkcjom Blizzarda – wtedy Overwatchowi oraz Heroes of the Storm. Stamtąd ostatecznie zniknęły lootboksy do kupienia za prawdziwe pieniądze. Oczywiście wyłącznie w wymienionym kraju. Tym razem Diablo Immortal nie pozbyło się takich mikropłatności i przez nie darmowa gra w Belgii nie będzie dostępna.

Diablo Immortal

To samo tyczy się Holandii, która podobnie wzięła się za regulacje związane z hazardem w grach wideo. W tym kraju, dla przypomnienia, w 2020 roku urząd do spraw hazardu miał ściągać zasądzoną grzywnę nałożoną na Electronic Arts – aż 500 tysięcy euro tygodniowo (do 5 milionów euro maksymalnie) za każdy dzień dostępności paczek FUT w grach z serii FIFA. Niebagatelna kwota, trzeba powiedzieć.

Trudno, żeby Diablo Immortal uchroniło się od lootboksów

Produkcją Diablo Immortal zajmuje się Blizzard wraz z chińską firmą NetEase. Mobilne Diablo będzie dostępne za darmo, stąd obecność mikropłatności jest jak najbardziej uzasadniona. Zwłaszcza taka, która będzie zachęcać do kolejnych zakupów. Obecne w grze mikropłatności to nie byle co – dzięki walucie premium zakupimy przedmioty zwiększające nagrody otrzymywane za ukończone szczeliny czy takie zmieniające losowo statystyki broni.

Co o tym sądzicie? Podzielcie się swoim zdaniem w komentarzach. Ale gracze nawet teraz nie kryją rozczarowania. Fani marki mają nadzieję, że Diablo Immortal okaże się kompletną klapą.

źródło: PCGamesN, Dexerto