Stara Mafia w nowym stylu

Mogę się chyba już nazwać ekspertem od pisania newsów dotyczących remasterów. Dopiero co zobaczyliśmy odświeżone: Final Fantasy, Resident Evil, zapowiedź poprawionej serii Tony Hawk, a tu nagle gruchnęła wiadomość, że Mafia powraca w odświeżonej odsłonie. Czy czekam? Na remaster – nie, na remake – chętnie.

Mafia Trilogy

Niewiele osób pewnie wie, ale seria Mafia jest produkcją czeską. Twórcami gry jest studio Illusion Softworks przekształcone następnie w 2K Czech. Tytuł fabularnie czerpie z wielu klasycznych filmów mafijnych, książek Mario Puzo i świetnie bawi się popkulturowym obrazem włoskiem mafii w USA. Oprócz wciągającej fabuły gra może się pochwalić świetnym jazzowym soundtrackiem.

Generalnie, poza trzecią częścią (nie oszukujmy się, nie wyszło to dobrze) Mafia jest już klasykiem, który cieszy się świetnymi opiniami wśród recenzentów i graczy. Pierwsza część ukazała się w 2002 roku, kolejna w 2010, a najnowsza część serii w 2016. Patrząc na to, co obecnie dzieje się na rynku, mogliśmy się spodziewać podejścia do odświeżenia serii.

Jeżeli gra powstała w przedziale 1998-2002 i była hitem, można się spodziewać jej remastera. Oby tylko EA nie wpadło na pomysł robienia FIFY 98 remaster itd.

remake gry mafia

Kiedy premiera?

Twitter już od jakiegoś czasu ćwierkał, że prace poprawiające serię Mafia, trwają. Pytanie dotyczyło bardziej, której części i czy będzie to tylko polerowanie, czy ktoś zada sobie jednak tyle trudu, żeby grę zbudować prawie od nowa. Wczoraj otrzymaliśmy poniższy teaser, który zasadniczo nie zaskakiwał poza jednym fragmentem, pojawia się w nim bohater III części, więc remasterowana będzie też gra zaledwie 4-letnia? Na koniec pojawia się data 19 maja, kiedy to mamy poznać wszystkie szczegóły i miejmy nadzieję zobaczyć fragmenty rozgrywki.

Wiele wątpliwości zostało jednak rozwiane w późnych godzinach wieczornych. Wtedy to w sklepie Microsoftu opublikowano kartę produktową gry. Dowiedzieliśmy się, że pierwsze części zostaną poprawione, wykorzystując silnik trzeciej odsłony, a kompletna trylogia będzie miała premierę już 28 sierpnia 2020 roku.

Nie pozostaje nam nic innego niż czekać na wspomniany pokaz, który się ma odbyć 19 maja. Miejmy nadzieję, że seria przeszła porządny lifting, poprawiono model jazdy, system strzelania, może nawet dodano rozszerzenia fabularne? Trzymam gorąco kciuki, żeby to wyglądało jak ostatnie Final Fantasy i seria Residenta, a nie przykładowo MediEvil na PS4. Zaprezentowane screeny jednak napawają optymizmem i pozwalają powolutku zacierać rączki na koniec wakacji.

To co? 28 sierpnia – Mafia Trilogy, 4 września Tony Hawk 1 + 2 remaster?