„Mafia” – pierwsza część za darmo na Steamie, nowy projekt zapowiedziany

Początek września nie kojarzy się dobrze? Dla graczy, a zwłaszcza tych, którzy z nostalgią wspominają klasyczną „Mafię”, jest coś na osłodę. Na Steamie pojawi się bowiem do pobrania za darmo pierwsza część słynnej gangsterskiej serii, która w tym roku świętuje swoje 20-lecie. Niespodzianek jednak nie koniec. Zapowiadany jest kolejny projekt spod znaku „Mafii”. Czy raczej oficjalnie potwierdzony. O co chodzi?

Od kiedy do kiedy pierwsza Mafia będzie za darmo na Steamie?

28 sierpnia minęło dokładnie 20 lat od premiery Mafii. Z tej okazji na Steamie gra będzie dostępna do pobrania za friko. Pierwszą Mafię można ściągnąć na swoje konto od 1 do 5 września (od godziny 19 czasu polskiego).

Powrót do korzeni to jednak nie wszystko. Hangar 13 zapowiada coś jeszcze. A raczej potwierdza coś, o czym mowa była od jakiegoś czasu. Czy domyślacie się już co?

Mafia 4 oficjalnie zapowiedziana

Tak, chodzi o tytuł, na temat którego plotki krążyły już od jakiegoś czasu. W wywiadzie na blogu Mafii dyrektor generalny Hangar 13 Roman Hladík potwierdził, że rozpoczęto pracę nad zupełnie nowym mafijnym projektem. Na razie brak jest konkretów (w tym oficjalnego tytułu), a na owoce pracy trzeba będzie poczekać jeszcze kilka lat. Ale fani wiedzą teraz, że coś się dzieje.

O Mafii 4 przeczytacie więcej w osobnym wątku na Geeksie:

Mafia 4 powstaje – data premiery, platformy i wszystko, co wiemy

Klasyczna Mafia znalazła się natomiast w naszym zestawieniu: TOP 10 gier z 2002 roku – pamiętasz te tytuły?

Sprawdźcie też wszystkie gry (o tematyce sensacyjno-kryminalnej i nie tylko), które znajdziecie w sklepie x-kom.

Źródło: Game Spot, Mafia: Trilogy – Home