Róbcie miejsce na dysku Xbox Series X. Star Wars Jedi: Ocalały waży aż 140 gigabajtów

Premiera Star Wars Jedi: Survivor już pod koniec kwietnia. Fani Gwiezdnych Wojen już zacierają ręce, tymczasem, jak się okazuje, gra w wersji na Xbox Series X będzie potrzebować aż 140 GB wolnego miejsca na dysku. Zaskoczeni? To przeczytajcie to: w wersji na Xbox Series S Star Wars Jedi: Ocalały waży prawie 100 GB mniej.

Skąd taka różnica?

Źródła, z których pochodzi informacja, wyjaśniają, że dysproporcja w wymaganej przestrzeni między Xbox Series X a Xbox Series S wynika z różnic w grafice. Wersja na konsolę Xbox Series X oferuje rozdzielczość 4K, co znacząco zwiększa rozmiar pliku gry, między innymi ze względu na tekstury w wyższej rozdzielczości.

Inaczej sprawa wygląda w przypadku Xbox Series S, nieco skromniejszego brata Xboksa z literką „X”. Tutaj maksymalna rozdzielczość to 1440p, typowa zaś wynosi około 1080p. Siłą rzeczy, ma to przełożenie na „wagę” gier. W przypadku Star Wars Jedi: Ocalały mówimy o różnicy wynoszącej 96 GB w stosunku do wersji z Xbox Series X. Tak, dobrze czytacie, gra na XSS będzie wymagać 44 GB przestrzeni dyskowej.

Warto również wspomnieć, że wymagania dotyczące miejsca na dysku dla gry na platformie PC wynoszą aż 150 GB. Rozmiar tytułu na konsole PlayStation 5 nie został jeszcze ujawniony, ale wiadomo, że gra obsługuje rozdzielczość 4K na tej konsoli, co oznacza, że podobnie jak w przypadku Xbox Series X, może wymagać sporej ilości miejsca na dysku.

Star Wars Jedi Ocalały

Star Wars Jedi: Ocalały – premiera

Premiera Star Wars Jedi: Survivor odbędzie się 28 kwietnia. Gra ukaże się na pecetach, konsolach Xbox Series X i S oraz PlayStation 5.