Spider-Men Remastered na PS5 otrzyma nową twarz Petera Parkera

Insomniac Games, studio pracujące nad Spider-Man Remastered ujawniło kolejne informacje o odświeżonej odsłonie pierwszej części gry. Dowiedzieliśmy się między innymi, że twórcy dokonali recastingu aktora grającego model Petera Parkera.

Co wiemy o nadchodzącym Spider-Manie?

Kontynuacja Spider-Mana znanego z PlayStation 4 jest jedną z najbardziej wyczekiwanych gier. Jej trailer został zaprezentowany na Showcasie PS5, o którym pisaliśmy. Teraz twórcy postanowili ujawnić więcej szczegółów na temat odświeżonej jedynki.

Ze wczorajszego wpisu na oficjalnym blogu PlayStation, wynika, że studio chce wykorzystać możliwości, jakie daje PS5. Pracują nad ulepszeniem modeli i struktur, a ich największym asem w rękawie jest wprowadzenie technologii ray tracingu oraz cieni otoczenia. Teraz będziemy mogli oglądać realistyczną sylwetkę protagonisty odbijającą się w przeszklonych wieżowcach. Co w połączeniu z przeprojektowanym niebem i zmiennymi warunkami pogodowymi ma prezentować się obłędnie.

Spider-Man Remastered grafika

Nowa twarz Petera Parkera

Większość powyższych zmiany odświeżonej jedynki niewątpliwie przypada na korzyść samej gry. Jednak jest jeszcze coś. Fanów z całego świata zaskoczył fakt, iż w zremasterowanej odsłonie nie zobaczymy Johna Bubniaka, który wcielał się w postać Petera Parkera. Zamiast niego Insomniac Games obsadziło w tej roli Bena Jordana.

W tym momencie moglibyśmy zakończyć temat i pozostawić pole do spekulacji. Jednak wytłumaczenie jest proste. Studio do realistyczniejszego odzwierciedlenia ruchów postaci wykorzystuje technologię Motion Capture. Nowy aktor ma na celu lepsze dopasowanie mimiki twarzy do ekspresji Yuriego Lowenthala, który to użyczył głos bohaterowi gry.

Poniżej znajduje się porównanie modeli obu aktorów. Na górze – John Bubniak, na dole – Ben Jordan.

Spider-Man Remastered porównanie aktorów

Jak mówi dyrektor społeczności Insomniac Games, James Stevenson: Uwielbialiśmy pracować z Johnem Bubniakiem nad oryginalną wersją gry, jednak aby lepiej dopasować mimikę twarzy Petera Parkera do głosu Youriego Lowenthala, zdecydowaliśmy się na zmiany. Model Bena Jordana wygląda niesamowicie w grze, a występy Youriego nabierają nowego życia.

Kiedy zadebiutuje zremasterowany tytuł?

Grę będzie można pobrać już podczas polskiej premiery konsoli PlayStation 5, czyli 19 listopada 2020 roku. Gracze otrzymają ten tytuł wyłącznie w dystrybucji cyfrowej, wykorzystując voucher dodawany przy zakupie Spider-Man: Miles Morales w wersji Ultimat – części, kontynuującej fabułę jedynki.

Trailer Spider-Man Remastered

Przeczytaj więcej o Spider-Man: Miles Morales

Źródła: PlayStation, PlayStation.Blog