PS5 Showcase – cena pozytywnie zaskakuje, znamy daty premiery

Było mnóstwo plot, wróżenia z fusów i insiderskich prognoz. Gdy w końcu Sony zapowiedziało na 16 września event z PS5 w roli głównej, pojawiła się nadzieja. Wprawdzie mieliśmy usłyszeć przede wszystkim o grach, ale pozostawał cień szansy, że jednak poznamy takie „detale”, jak daty startu przedsprzedaży i premiery PlayStation 5 oraz cenę urządzenia. Czy tak faktycznie się stało?

Gry na PlayStation 5 – co nowego?

Powiedzieć, że na wieści od Sony oczekiwała rzesza miłośników gamingu, to ująć to dość łagodnie. Niektóre osoby z konsolowej rzeszy dały się aż za bardzo ponieść emocjom…

Cena PS5, premiera PS5… To oczywiście były kwestie, których poruszenia domagali się wszyscy. Na pierwszy ogień poszły jednak gry.

Najpierw, zgodnie z przeciekami, mogliśmy zobaczyć gameplay trailer (emulowany na PC) z Final Fantasy XVI, które będzie ekskluzywem dla PS5. 

final fantasy 16 ps5
Źrodło: PlayStation

Następnie na ekranie zagościł Miles Morales w świątecznej scence, którą przerywa pojawienie się złoli od Tinkerera. To punkt wyjściowy dla prezentacji gameplay’u, na którą zaprosił Brian Horton z Insomniac  Games.

miles morales ps5 showcase
Źrodło: PlayStation

Kolejnym prezentowanym tytułem był RPG z universum J.K. Rowling, czyli Hogwarts Legacy, który zadebiutuje w 2021 roku. Następnie Dan Vondrak zaprosił na kolejny materiał z  Call of Duty Black Ops: Cold War. Pokaz ten zakończyło ogłoszenie, że gra (w multiplayerze alpha) będzie dostępna ekskluzywnie dla użytkowników PS4 od najbliższego piątku do niedzieli (czyli od 18 do 20 września).

call of duty ps4 ps5
Źrodło: PlayStation

Kolejny, klimatyczny i mroczny materiał, pochodził z Resident Evil Village. Po nim mogliśmy bliżej przyjrzeć się wybranym członkom grupy Visonaries (Egorowi i Alexisowi) z sensacyjnego Deathloopa. Gra, która zadebiutuje w drugim kwartale 2021, będzie kolejnym ekskluzywem dla PS5.

devil may cry 5 ps5
Źródło: PlayStation

Co było dalej? Trailer Devil May Cry 5: Special Edition – tytuł ten będzie dostępny cyfrowo przy starcie konsoli. Lorne Lanning zaprosił na materiał dotyczący Oddworld Soulstorm. Dostaliśmy też teaser Five Nights At Freddy’s: Secuity Breach oraz gameplay trailer remake’u Demon’s Soul

demon's souls remaster ps5
Źródło: PlayStation

Część dotyczącą gier zamknęła zapowiedź Fortnite’a, który również będzie dostępny przy premierze konsoli. A skoro o niej mowa…

PlayStation Plus Collection – a cena, premiera…?

Sony umie budować napięcie. Nim bowiem można było przejść do ciasteczek, dostaliśmy zapowiedź kolejnej usługi i benefitu. PlayStation Plus Collection –  będzie to zbiór dostępnych cyfrowo gier na PlayStation 4, ulepszonych pod PS5. Ma to być – jak zauważył John-Paul Jones z PSU – odpowiedź na Xbox Game Pass.

No i wreszcie, danie główne. To już nie pomysły tajniaków z Twittera, to dane z samego źródła. Za wersję PlayStation 5 bez dysku płacimy 399 dolarów / 399 euro, za wersję z dyskiem – 499 dolarów / 499 euro.

playstation 5 cena
Źrodło: PlayStation

 Kiedy premiera? 19 listopada – światowa, 12 listopada – w Japonii, Meksyku, Nowej Zelandii, Australii, Południowej Korei, no i oczywiście w USA.

playstation 5 premiera konsoli
Źródło: PlayStation

Po tych wieściach mogliśmy zobaczyć jeszcze jeden teaser – God of War 2: Ragnarok, który na PlayStation 5 trafi w 2021 roku.

Oficjalna przedsprzedaż jeszcze nie ruszyła. Na pewno o niej napiszemy.

Co sądzicie o tych rewelacjach? Czy tego się spodziewaliście? Dajcie nam znać w komentarzach.

Źrodło: PlayStation, PSU