PlayStation Eye i inne starsze peryferia z konsolami nowej generacji? Tak wynika z wniosku patentowego

Pamiętacie takie wynalazki, jak kamera PlayStation Eye? Albo mysza PlayStation Mouse? Jeżeli tak, a także chcielibyście ich użyć kiedyś na konsolach nowszej generacji, to całkiem możliwe, że Wam się to życzenie spełni. Wprawdzie nie dziś, nie jutro i nie za tydzień. Ale jednak Sony może nad czymś takim pracować. Wiemy o tym z wniosku patentowego, który firma złożyła 30 czerwca.

Co zawiera złożony wniosek patentowy?

Wniosek zatytułowany jest Systems and Methods For Converting A Legacy Code Into An Updated Code (Systemy i metody konwertowania kodu zastanego w zaktualizowany). Przedstawia on proces emulacji gier, który Sony może wykorzystać w przyszłości. Całość jest bardzo technologiczna i w sumie tylko najwięksi geekowie poradzą sobie z rozszyfrowaniem tego, o co tam w szczegółach chodzi.

Są jednak również ilustracje, które przedstawiają peryferia PlayStation poprzednich generacji. Może to oznaczać, że Sony idzie w umożliwienie użytkownikom nowszych konsol wykorzystywanie podczas rozgrywek akcesoriów z tych starszych.

Jakie peryferia PlayStation pojawiają się na rysunkach?

To takie urządzenia, jak:

  • PlayStation Eye;
  • PlayStation Mouse;
  • PSP Go;
  • DualShock;
  • PlayStation Move;
  • Sony Media Remote.
PlayStation Eye kamera
Źródło: Evan-Amos via Wikimedia Commons

W patencie znajduje się także akcesorium opisane jako legacy card reader. Jak pisze Tanner Fox z Game Rant, może to sugerować, że emulacja starszego contentu PlayStation będzie kiedyś tak skrupulatna, że obejmie wsparcie dla fizycznych kart pamięci – jednego z istotnych elementów konsol piątej i szóstej generacji.

playstation 3
Źródło: Pixabay

Zasadniczo mamy tutaj peryferia związane z PS3. Wcześniej w tym roku – w kwietniu – były plotki, że Sony zajmie się emulacją tejże konsoli pod PS5. Wygląda więc na to, że może w nich coś być.

Jak tłumaczył Sammy Barker z Push Square, architektura „trójki” jest postrzegana jako zbyt egzotyczna i trudna do emulacji. Właśnie dlatego gry z tej konsoli są w PS Plus Premium byłyby dostępne tylko przez streaming w chmurze w wybranych rejonach. Jest jednak przykład hobbystycznego programu RPCS3, który pozwala ogrywać wybrane gry z PlayStation 3 na pececie. Udowadniałoby to, że przy odpowiednim nakładzie czasu i pieniędzy, Sony mogłoby ogarnąć oficjalną emulację.

Kiedy coś z tego wyjdzie?

Póki co brak oficjalnych komunikatów. Nawet jeśli Sony faktycznie będzie coś robiło w temacie emulacji i starszych peryferiów PlayStation, to jest jeszcze za wcześnie. Jeżeli coś jednak się z tego urodzi, nie omieszkamy Was poinformować.

Dajcie nam znać, co myślicie o tych ewentualnych planach Sony.

kontroler PlayStation 3
Źródło: Adobe Stock

Sprawdźcie też:

Polecamy też gry na PlayStation 4 i na PlayStation 5 w sklepie x-kom.

Źródło:Push Square, Game Rant