Retro gaming wciąż na topie, ale czy nostalgia będzie mierzona konsolami My Arcade?

Liczby się nie mylą. Deweloperzy mogą gimnastykować się nad innowacyjnymi tytułami do woli, a według statystyk my wciąż z nostalgią i z łezką w oku sięgamy do swych zakurzonych biblioteczek z grami. Podobnie jak historia zatacza kolejny raz swe koło, jak krąg życia ponownie zamyka się w zwycięskim ryku Simby na Lwiej Skale, tak rynek konsol powraca do swych korzeni. I oto z mieszanki tęsknoty, melancholii i dziecięcych wspomnień, oraz przypadkowo dodanego związku X, narodziła się My Arcade.

Konsola My Arcade i powiew kolorowych lat 80.

Światowej sławy i o nadprzyrodzonej sile…A nie, My Arcade to po prostu seria przenośnych konsol w stylu retro. W jej skład wchodzą: dwa kompaktowe (pionowy i poziomy) handheldy Pixel Classic do złudzenia przypominające w swej konstrukcji kultowego Game Boya, czy Segę oraz jedna konsola Retro Arcade Machine X stylizowana na niezapomniane automaty do gier z jeszcze bardziej niezapomnianych salonów.

Każda ze wspomnianych wyposażona jest w 300 klasycznych gier z szatą graficzną przywołującą ośmiobitowego ducha przeszłości oraz dodatkowe 8 tytułów od studia Data East znanego z produkcji na Famicom/NES, a na naszym rodzimym polu – na Pegasusa. Listę gier w My Arcade tworzy więc między innymi Caveman Ninja, Bad Dudes, Heavy Barrel, Karate Champ, Burger Times, Breakthru, Side Pocket, B-Wings. Takie menu gwarantuje wręcz wykwintny ośmiodaniowy posiłek dla każdego wyjadacza, który – w tym wypadku to już pewnie dosłownie – zęby zjadł na grach sprzed kilku minionych dekad.

Co z tym wszystkim wspólnego ma Pac-Man?

Dlaczego wspominam w tym momencie o Pac-Manie? Wcale nie dlatego, że świetnie komponuje mi się z poprzednim zdaniem o obżarstwie. Chodzi po prostu o to, że w serii konsol o nazwie My Arcade nie mogło zabraknąć najsłynniejszej – w całym wszechświecie i w każdej z alternatywnych rzeczywistości – gry arkadowej.

Tak jest, dobrze kombinujecie. Serię konsol My Arcade zasilają także: jeden poziomy heandheld oraz jedna konsola–automat całkowicie poświęcone tej najbardziej popularnej i wygłodniałej żółtej kulce zawsze (ever – tłum. własne). Zarówno w swym designie, jak i w bibliotece gier, konsolki syngowane Pac-Manem będą go pełne.

My Arcade Pac Man
My Arcade Pac Man Machine

My Precious to jest My Arcade w x-kom

Spokojnie. Tak jak konsole My Arcade będą wypełnione przez gry Pac-Man i inne topowe tytuły, tak wasze apetyty na rozgrywkę w rytmach wibrującego retro już wkrótce zostaną zaspokojone. Bowiem do oferty sklepu x-kom one trafią i dużo Twojemu wewnętrznemu dziecku radości zapewnią. Bądźcie czujni i przygotujcie sobie na tę okoliczność trochę ponad 100 zł.