Słuchawki Jade Audio JH3 i JD3. Tanie nowości od submarki FiiO

Jeśli jesteście miłośnikami dobrego dźwięku, ale nie chcecie przeznaczać na sprzęt audio bajońskich sum, a lubicie sprawdzać nowości z Chin, to nie możecie przejść obojętnie obok tej informacji. FiiO właśnie ogłosiło nowe modele słuchawek od Jade Audio. Poznajcie słuchawki JH3 i JD3.

Co ma FiiO do Jade Audio

Dlaczego FiiO ogłasza nowości od Jade Audio? Bo Jade Audio to submarka FiiO, która swoimi produktami ma trafiać do wymagających użytkowników audio, oferując im sprzęt w konkurencyjnych cenach. Jade Audio bazuje na technologiach zaczerpniętych od FiiO i na podejściu projektowym marki. A kto zna FiiO, ten wie, że sprzęty od tego producenta, to same perełeczki. Dlatego zaryzykuję tezę, że firma Jade Audio spełnia swoje założenia i jej produkty to połączenie dobrej jakości dźwięku i wykonania oraz przystępnej ceny. Sprawdźmy zatem, jakie nowości z Chin możecie sobie kupić na Gwiazdkę. Przed Wami słuchawki Jade Audio JH3 i JD3. 

Słuchawki IEM JH3

Na początek trochę liczb. Oto specyfikacja IEM JH3:

  • Pasmo przenoszenia: 10 Hz-40 kHz
  • Czułość: 106 dB (1 kHz przy 1 mW)
  • Impedancja: 28 Ω przy 1 kHz)
Jade Audio JH3
Źródło: www.fiio.com

Jak prezentują się słuchawki i co oferuje nam ich wnętrze? Konstrukcja słuchawek wykonana jest z wielokrotnie obrabianego stopu aluminium. Każdy proces produkcyjny wykorzystywany przy ich powstawaniu, stosowany jest przy modelach z najwyższej półki. Metal pokryty jest warstwą PVD, która tworzy dodatkową ochronę i nadaje im lustrzanego połysku.

Można się więc spodziewać, że IEM JH3 będą bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne. Bo tego, że pięknie się prezentują, to chyba nie muszę mówić. Jako ciekawostkę zostawiam Wam to, że inspiracją podczas produkcji tych słuchawek były rolety okienne schottis. Zobaczcie sami.

JH3 przetworniki
Źródło: www.fiio.com

We wnętrzu IEM JH3 znajdują się aż trzy przetworniki. Jeden dynamiczny przetwornik basowy o wielkości 13,6 mm oraz dwa przetworniki BA (zbalansowane armaturowe) umieszczone bliżej tuby dźwiękowej. Takie umiejscowienie zbalansowanych przetworników ma lepiej uwydatniać wysokie tony. Trzeba przyznać, że to rozwiązanie jest dość imponujące, jak na tę półkę cenową. Jest również bardzo interesujące i pozwala przypuszczać, że słuchawki IEM JH3 będą oferowały przyjemne, rozrywkowe, ale niemęczące brzmienie. IEM JH3 kosztują 59,99 $.

Słuchawki JD3

Rzućmy okiem na specyfikację słuchawek JD3:

  • Pasmo przenoszenia: 10 Hz-40 kHz
  • Czułość: 107 dB (1 kHz przy 1 mW)
  • Impedancja: 16 Ω przy 1 kHz

Jednobryłowe słuchawki JD3 wykonane są w całości ze stali nierdzewnej. Oryginalnego charakteru nadają im wyżłobienia na kopułkach, spod których prześwitują kolory niebieski i czerwony. Zobaczcie:

We wnętrzu słuchawek JD3 znajduje się pojedynczy, dynamiczny, 9,2 mm przetwornik, który, jak można się domyślać zagwarantuje solidną dawkę rozrywkowych brzmień. Obok przetwornika zamontowano piankę, która ma pochłaniać niepożądane fale, a te dobre kierować w odpowiednim kierunku. W rezultacie uzyskamy czysty dźwięk, nawet przy wysokich tonach.

Ale JD3 to nie tylko dobry sprzęt do słuchania. Świetnie nada się również do rozmów, bo posiada wbudowany mikrofon oraz panel do sterowania muzyką. Zdecydowanie tym modelem słuchawek i zastosowanymi w nich rozwiązaniami, no i przede wszystkim ceną, producent zrobił miły ukłon w kierunku młodszych sympatyków dobrego brzmienia. Słuchawki JD3 kosztują 19,99 $.

Jade Audio JD3
Źródło: www.fiio.com

Zanim IEM JH3 i JD3 trafią na nasz rynek, to sprawdźcie (i sprawcie!) sobie świetne słuchawki od FiiO: