To jeszcze słuchawki czy już… kolczyki audio? Poznajcie NOVA H1 Audio

Firma NOVA Audio zaprezentowała bardzo ciekawe „coś”. Piszę coś, ponieważ cały czas nie wiem, ile w NOVA H1 Audio słuchawek, a ile biżuterii. Z jednej strony bowiem mamy do czynienia z kolczykami wykonanymi z prawdziwych pereł, z drugiej zaś – z bezprzewodowymi słuchawkami. Czego bym jednak nie ustalił, jedno pozostaje pewne — tanio nie będzie.

Słuchawki-kolczyki NOVA H1 Audio – co warto wiedzieć?

Na pierwszy rzut oka NOVA H1 Audio przypominają kolczyki ze zdobieniami przypominającymi perły. Sęk w tym, że to naprawdę są kolczyki i to naprawdę są perły. Założyć je mogą zarówno osoby z przebitymi uszami, jak i te, które uszu przebitych nie mają. Dla pierwszych użytkowników przygotowano zapięcie w formie sztyftu, dla drugich — w formie klipsa. NOVA H1 Audio są dostępne w dwóch wariantach: pozłacanym i posrebrzanym.

Z punktu widzenia technologii najciekawszy jednak wydaje się sposób działania słuchawek. Głośniki znajdują się bowiem za perłami, a do emitowania dźwięku do uszu wykorzystują dźwięk kierunkowy. Właściwości tłumienia hałasu są tu więc żadne, co ma swoje minusy, ale też plusy, bo użytkownik przez cały czas nie traci kontaktu z otoczeniem.

Można więc jednocześnie słuchać ulubionego podcastu i brać udział w średnio interesującej i mało angażującej dyskusji. Tym bardziej że producent deklaruje, iż poza użytkownikiem słuchawek nikt inny nie będzie słyszeć dźwięku, który się z nich wydobywa.

Z drugiej strony przy większym hałasie „słuchawkokolczyki” mogą stać się bezużyteczne.

Co z baterią? NOVA H1 Audio posiada akumulator oferujący do 3,5 godziny słuchania muzyki lub 2,5 godziny prowadzenia rozmów (mamy cztery wbudowane mikrofony). Urządzenie podładujemy przy pomocy stylowego etui dołączonego do zestawu. Etui daje możliwość trzech pełnych naładowań, co łącznie daje nam około 14 godzin słuchania.

Oczywiście nie mogło zabraknąć możliwości sterowania. NOVA H1 Audio posiadają wbudowany przycisk, który ułatwia regulację dźwięku, nawigowanie między utworami, ale też prowadzenie rozmów telefonicznych.

NOVA H1 Audio

NOVA H1 Audio – cena

Na ten moment kolczyki są dostępne tylko na rynku europejskim, choć producent zapewnia, że wkrótce trafią do Stanów Zjednoczonych i Japonii. Za złoty wariant musimy zapłacić 695 euro, za wariant srebrny – 100 euro mniej, a więc 595. Tanio nie jest, ale przynajmniej jest stylowo.

Co sądzicie o takim miksie kolczyków i słuchawek? Myślicie, że tego typu połączenia mają sens na tyle, żeby definiować branżę w kolejnych latach? Sekcja komentarzy, jak zawsze, jest do Waszej dyspozycji.