Nadciąga Honor Magic Watch 2 – nowy smartwatch od submarki Huawei

Honor nie próżnuje i prócz smartfonów View 30 i View 30 Pro zapowiada także premierę nowego akcesorium wearable dla lubiących aktywny styl życia. Wykonany z nierdzewnej stali Honor Magic Watch 2 trafi do sprzedaży już w pierwszej połowie grudnia. Wśród rynków, na których smartwatch będzie dostępny już od początku, znajdzie się także Polska.

Jak prezentuje się Magic Watch 2?

Inteligentny zegarek od firmy-córki Huawei wypuszczony zostanie w dwóch wariantach rozmiarowych – 42 i 46 mm. W obu znajdzie się okrągły wyświetlacz AMOLED o jasności 800 nitów oraz z Always On Display, jednak zależnie od wersji będzie się on – co zrozumiałe – różnił średnicą (1,2 cala w mniejszej, 1,39 cala w większej).

Różnice dotyczyć będą także baterii. Ta w większym Magic Watch 2 pozwoli na pracę do 14 dni przy uruchomionych wszystkich funkcjach, ta w mniejszym tylko tydzień. Energię uzupełni się za pomocą dołączanej magnetycznej stacji ładującej. W obu wariantach znajdzie się także ten sam chipset – Kirin A1 – z algorytmami odpowiedzialnymi za oszczędzanie energii.

honor magic watch 2
Źródła: mydrivers.com

Ukierunkowanie na fitness

Jeśli chodzi o obecne funkcje, Magic Watch 2 – podobnie jak poprzednik – posiada wachlarz związanych z aktywnością fizyczną. Na wodoodpornym (do 50 m zanurzenia) pokładzie znajdzie się 15 trybów fitness. Pozwolą one m.in. na liczenie spalonych kalorii, mierzenie osiągniętej wysokości i przebytych kroków, sprawdzanie tętna podczas biegu, a także ustawienie właściwego tempa (jak pisze Tom Bedford z TechRadar, Honor przyrównuje korzystanie z tego trybu do ćwiczeń na bieżni).

W treningu z wykorzystaniem Magic Watch 2 pomagać ma asystent głosowy, który np. informuje o przebytym dystansie. Obecne są także narzędzia do monitorowania snu, stresu i wcześniejszych aktywności oraz do relaksacyjnych ćwiczeń oddechowych. Nie zabraknie lokalizatora GPS i kompasu.

honor magic watch 2 fitness
Źródło: mydrivers.com

Z innych funkcji dostępnych w akcesorium jest oczywiście odbieranie powiadomień, a także odtwarzacz mp3 oraz informacje na temat pogody. Innymi słowy – narzędzia, które niekoniecznie wiążą się ściśle z fitnessem, ale mogą być użyteczne przy ćwiczeniach. Podobnie jest z łącznością Bluetooth, umożliwiającą sparowanie słuchawek. Według pierwszych wrażeń recenzenta TechRadar funkcji zasadniczo niezwiązanych z aktywnościami jest jednak mało, a samo urządzenie zbytnio opiera się na aplikacji Huawei Health, z której trzeba korzystać przy dodawaniu muzyki czy włączaniu raportów pogodowych.

Premiera – grudniowa i globalna

Piszący o smartwatchu zwracają uwagę na jego podobieństwo do innego smartwatcha z rodziny chińskiego producenta – Huawei Watch GT 2 – przy czym będzie tańszy.  Smartwatch zadebiutuje tego samego dnia, co opisywane już smartfony Honor View 30 i View 30 Pro, czyli 12 grudnia. Jednak w odróżnieniu od nich, będzie to premiera globalna, która obejmie również Polskę.

Póki co w sklepie x-kom.pl można nabyć pierwszy model zegarka Honor Magic Watch.

Edit (21 lutego): Honor Magic Watch 2 dołączyły już do oferty x-komu. Sprawdźcie Honor Magic Watch 2 Flax Brown oraz Honor Magic Watch 2 Agate Black

Źródła: Android Authority, Tech Rada, Wareable, Digital Trends, mydrivers.com