Samoładujące się słuchawki słoneczne Adidas już w sprzedaży

Czerpanie energii elektrycznej ze słońca nie jest niczym odkrywczym. Panele solarne coraz częściej pojawiają się zarówno na dachach budynków, jak i w gadżetach codziennego użytku – szczególnie tych elektronicznych – skutecznie podnosząc przy tym ich atrakcyjność i czyniąc je bardziej eko. Kolejną marką, która zdecydowała się na ten krok jest znana i lubiana na całym świecie marka Adidas. Firma sportowa wypuściła swoje pierwsze samoładujące się słońcem słuchawki bezprzewodowe. Sprawdźmy, czego można się po nich spodziewać.

Samoładujące się słuchawki Adidas 

Wygląda na to, że znana na całym świecie marka sportowa postanowiła udowodnić, że „przyszłość dzieje się na naszych oczach”.  Ostatnio zaproponowała bowiem swoje pierwsze słuchawki zasilane energią słoneczną. 

Bezprzewodowa konstrukcja, opatrzona symbolem RPT-02 SOL, otrzymała innowacyjny panel solarny Exeger Powerfoyle, przekształcający wszystkie formy światła naturalnego i sztucznego na energię, która napędza działanie urządzenia. Ogniwa solarne zostały umieszczone w pałąku słuchawek Adidas. 

A jak to wygląda w praktyce? Według deklaracji producenta słuchawki solarne Adidas pozwalają słuchać muzyki bez dostępu do światła nawet do 80 godzin – po uprzednim naładowaniu do pełna, na tzw. zapisanym czasie odtwarzania. Każdy kontakt ze światłem naturalnie wydłuża ten proces. 

fot. adidasheadphones.com

To jednak nie koniec. Nowe akcesorium od niemieckiej marki jest eko nie tylko pod względem pozyskiwania energii. Otóż dodatkowym atutem bezprzewodowych słuchawek Adidas jest fakt, że w znacznej części zostały stworzone z plastiku pochodzącego z recyklingu – stanowi on 87% wszystkich  plastikowych elementów urządzenia. 

Z innych zalet modelu Adidas RPT-02 SOL wymienić można m.in.: mega intuicyjne sterowanie, odporność na pot i zachlapania, a także – co ważne szczególnie dla intensywnie trenujących użytkowników – możliwość ściągania i odświeżenia w wodzie poszczególnych elementów, np. nauszników czy wewnętrznej części pałąka.

Co ciekawe, aby wygodnie sterować i dostosowywać ich funkcje do własnych preferencji, można skorzystać z dedykowanej aplikacji Adidas Headphones, dostępnej dla urządzeń z systemami Android oraz iOS. Słuchawki połączą się z nimi za pomocą modułu Bluetooth 5.2. 

 

Cena słuchawek wynosi 229 $, co równa się mniej więcej 1080 zł. 

Przeczytaj też:

☀️Słoneczny zegarek na jesień? Recenzja Garmin Instinct Solar

☀️Panele słoneczne, które pracują w nocy, są w stanie naładować telefon

☀️Arachne. Energia słoneczna z kosmosu na ziemię

☀️Słońce plus technologia równa się słoneczne zegarki Garmin

Polecamy:


Źródło: adidasheadphones.com, theverge.com