Rockstar szuka specjalisty do tworzenia trailerów, a fani zastanawiają się, czy do GTA 6, czy może do Bully 2

Oto historia jednego ogłoszenia o pracę, które jest niczym pewna biała pralinka obsypana wiórkami kokosa – wyraża więcej niż tysiąc słów. Przynajmniej w głowach fanów Rockstara, którzy widząc, że ich ukochany producent otwiera rekrutację na stanowisko montażysty wideo, wszczęli hajp-alarm i ogłosili rychłe nadejście trailera jakiejś dużej produkcji. W grę wchodzą, jak zawsze, dwa tytuły: GTA 6 oraz Bully 2.

Czyżby Rockstar szykowało zapowiedź dużego tytułu? GTA VI? A może Bully 2?

Sam już nie wiem, czy Rockstar przyjął tak osobliwą strategię komunikowania się z fanami, czy to może fani czują potrzebę doszukiwania się znaków na niebie, ziemi, w opiniach byłych pracowników czy ogłoszeniach o pracę. Tak czy inaczej jakiś czas temu informowaliśmy o opinii wystawionej Rockstarowi przez byłego pracownika firmy, który ukrył w niej zaszyfrowaną wiadomość o tym, że w GTA VI dostępne będą aż trzy miasta: Los Santos, Vice City i Liberty City.

Niedługo potem VGS wypuściło informację, w której, powołując się na anonimowych informatorów, zdradziło, że w latach 2010-2013 Rockstar pracował nad sequelem kultowego Bully. Oczywiście popularny producent i wydawca gier nigdy się do tych rewelacji nie odniósł, więc nie wiadomo nawet, jak je traktować.

Teraz fani gier Rockstara znów wstrzymali oddech, ponieważ…

Bully Scholarship Edition

Rockstar opublikował ogłoszenie o pracę. Poszukiwany montażysta wideo odpowiedzialny za przygotowywanie trailerów

Niby ogłoszenie jak każde inne, ale – hurr durr – jakich trailerów? Czyżby Rockstar planował w najbliższym czasie ogłosić jakąś petardę? Czy chodzi o GTA 6, co do którego spekuluje się od dawna, że pojawi się wraz z nadchodzącą generacją konsol? A może fani wreszcie doczekają się obrośniętego mitami Bully 2, którego od lat się domagają?

Hajpwagon rozpędza się w szybkim tempie i zatrzymać go może chyba tylko informacja, że poszukiwany pracownik zajmie się nie GTA 6 i nie Bully 2, ale na przykład dodatkiem do Red Dead Redemption 2 lub jakimś rozszerzeniem GTA Online czy Red Dead Online.

GTA 5 - bohaterowie

Jakich kompetencji oczekuje Rockstar od kandydatów?

Jakkolwiek trywialnie to brzmi, przede wszystkim – talentu i doświadczenia. Kandydat na stanowisko montażysty musi mieć ponad 5-letnie doświadczenie w przygotowywaniu produkcji fabularnych i dokumentalnych. Powinien również posiadać zdolność tworzenia „wciągających narracji”, które w 60-sekundowym materiale przekażą odpowiednio ustaloną treść i emocje.

Istotną kwestią jest również zainteresowanie i znajomość gier wideo, a także umiejętność pracy zarówno samodzielnej, jak i w zespole. Idealny kandydat musi być nie tylko montażystą, ale też reżyserem i operatorem filmowym.

Jeśli spełniacie te i wiele innych warunków, aplikację możecie składać pod tym linkiem.