Aż trzy miasta w GTA VI? Zaszyfrowana wiadomość od byłego pracownika Rockstara

W potoku plotek i przecieków ze świata gier dryfuje od kilku dni bardzo ciekawy news dotyczący szóstej odsłony Grand Theft Auto. Ciekawa jest nie tylko sama jego treść, ale i – ekhm – „forma komunikacji”. Otóż bliżej nieznana nam osoba, podająca się za byłego pracownika studia Rockstar Games, opublikowała wpis z oceną swojego ex-pracodawcy w jednym serwisów do tego przeznaczonych. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że we wpisie tym szybko odkryto zaszyfrowaną wiadomość na temat GTA 6. I to nie byle jaką.

GTA 6 w trzech miastach?

Tak przynajmniej sugerują plotki. Ale zacznijmy od początku. W serwisie Glassdoor, który umożliwia publikację opinii na temat pracodawców, pojawił się wpis od użytkownika podającego się za byłego pracownika Rockstar Games. Użytkownicy forum ResetEra bardzo szybko wyłapali ukrytą w nim wiadomość o treści: GTA 6 LS VC LC.

Nietrudno się domyślić, że przywołane skróty dotyczą znanych z serii „Grand Theft Auto miast: Lost Santos, Vice City i Liberty City. To z kolei każe nam sądzić, że w GTA 3 będziemy mogli odwiedzić każdą z tych metropolii.

GTA 6 - Los Santos, Vice City, Liberty City
Źródło: ResetEra

Lustereczko, powiedz przecie, wierzyć w to, co w Internecie?

Przecieki o kilku miastach w GTA 6 pojawiały się już w sieci kilkukrotnie, więc plotka ta jakimś wielkim zaskoczeniem nie jest. Sam wpis jednak mnie osobiście na kilometr zalatuje fejkiem i to takim zorganizowanym przez większe stadko internetowych trolli. Co nie zmienia faktu, że żaden z fanów serii zapewne nie obraziłby się na możliwość przemieszczania się między Vice City, Liberty City i Los Santos.

GTA 5 - screen z gry

Kiedy możemy spodziewać się premiery GTA VI?

Odkąd wróbelki zaczęły ćwierkać na temat Grand Theft Auto 6, spodziewanych dat premiery przewinęło się całkiem sporo. Najświeższe z przecieków sugerują, że na grę poczekamy jeszcze co najmniej trzy lata – do 2022 roku. Pewnym dziś natomiast wydaje się to, o czym mówiło się od dawna – konsole obecnej generacji mają być za słabe, aby udźwignąć rozmach nowego GTA. Tym samym gra ukaże się na nowym PlayStation i nowym Xboksie.

GTA 5 - bohaterowie

Źródło: ResetEra