Red Dead Redemption 2 w wersji VR. Jest wczesny dostęp

Najnowsze dzieło Rockstar Games to jeden z najlepszych otwartych światów ostatnich lat. Red Dead Redemption 2 zabrało wszystkich na niecodzienną dla gier wideo przygodę, w chylącym się ku upadkowi Dzikim Zachodzie. Produkcja zaskoczyła przede wszystkim drobiazgowością w ramach symulacji. Teraz zachłyśniemy się nią jeszcze bardziej, a to dzięki fanowskiej modyfikacji VR.

Red Dead Redemption 2 po raz pierwszy w wirtualnej rzeczywistości

2. część Red Dead Redemption to fenomenalne doświadczenie. Już nie tylko z punktu fabularnego gry, w którym Rockstar od zawsze wznosi się na wyżyny swoich umiejętności. Ale w tym przypadku udało im się jeszcze stworzyć najbardziej realistyczny świat, jaki gry wideo mogły kiedykolwiek otrzymać. Mimo to wciąż próbuje się uczynić go jeszcze bardziej realistycznym za pomocą graficznych modów. A teraz, możemy doświadczyć go w wirtualnej rzeczywistości.

Modyfikacja VR do Red Dead Redemption 2 została w całości stworzona przez fana tego typu rozgrywki. Autor figuruje w Internecie pod pseudonimem LukeRoss i o swojej pracy aktywnie pisze na swoim Patreonie. Tam też możecie pobrać mod VR we wczesnym dostępie, wystarczy, że wesprzecie go niewielką – jak za wkład pracy w tę modyfikację – kwotą pieniężną w wysokości ok. 36 zł miesięcznie.

Już teraz wersja VR pozwala na przejście całego Red Dead Redemption 2, chociaż oficjalnie nazywana jest prototypem. Zapewne potrzeba jeszcze trochę usprawnień, a po drodze można napotkać jakieś błędy. Takie rzeczy wystarczy do niego zgłosić. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby i zasugerować pewne rozwiązania, które finalnie mogą znaleźć się w modyfikacji.

VR w RDR2 to nie pierwsza modyfikacja, którą udało mu się stworzyć

W roku 2017 zaczął od wprowadzenia wirtualnej rzeczywistości do gry No One Lives Forever 2: A Spy in H.A.R.M.’s Way, której zakupienie dziś nie należy do najłatwiejszych. Mimo to modyfikacja spotkała się ze znaczną aprobatą fanów tytułu. Dwa lata później zajął się stworzeniem VR dla Grand Theft Auto 5. Obie z wymienionych modyfikacji udostępnione są obecnie za darmo.

Przeczytaj też o okularach VR

Autor zdecydował się na Patreon przy Red Dead Redemption 2 z tego powodu, że całą swoją pracę musi pisać od nowa – ze względów technicznych w niczym nie pomoże mu kod napisany przy VR dla GTA 5. Tamten zresztą zajął mu bardzo dużo czasu, a nasze wsparcie przy RDR2 pomoże mu skupić się na dopracowywaniu modyfikacji. Kiedy i tę uda mu się zakończyć, w planach ma przeniesienie do VR między innymi takich gier, jak Cyberpunk 2077 czy Assassin’s Creed Valhalla.

Źródło: Comic Book, UploadVR