Red Dead Redemption 2: powstał mod, dzięki któremu gra wygląda lepiej niż kiedykolwiek

Red Dead Redemption 2 to bez wątpienia jedna z najlepiej wyglądających gier minionej generacji. Produkcja Rockstara momentami wręcz ociera się o fotorealizm, a dbałość o detale robi piorunujące wrażenie nawet w portach na PS4 i Xbox One. Moderom jednak to nie wystarcza, dlatego też postanowili przygotować zestaw modyfikacji, dzięki którym RDR2 prezentuje się zjawiskowo.

Fotorealistyczne RDR2 – gratka dla nielicznych

Dobra wiadomość jest taka, że modami można przenieść warstwę wizualną Red Dead Redemption 2 na jeszcze wyższy poziom. I to w kontekście wersji pecetowej, która przecież zachwycała grafiką już w momencie premiery. Niestety druga strona medalu zapewne ostudzi entuzjazm większości graczy; aby zagrać w fotorealistyczne RDR2, trzeba dysponować przerażająco mocnym blaszakiem.

Efekty uzyskane na poniższym filmie nie byłyby możliwe, gdyby nie obecność RTX-a 3090 od Nvidia. Na obecną chwilę za GPU trzeba zapłacić kilkanaście tysięcy złotych. W dodatku jedynie teoretycznie. W praktyce znalezienie oferty, w której produkt byłby dostępny, to wyzwanie rzędu przejścia Dark Soulsów bez żadnego zgonu.

Co moderzy byli w stanie osiągnąć z RTX-em 3090? Chociażby rozdzielczość 8K, czyli coś, do czego większość gier obecnie nie jest w stanie się zbliżyć. A przecież mówimy o RDR2, czyli grze, która już w FullHD i średnich detalach graficznych potrafiła rozgrzać niejednego solidnego peceta.

I chociaż większość z nas najpewniej nie będzie w stanie odpalić tego moda na swoim komputerze, już oglądanie go na YouTube może sprawiać niemałą przyjemność. Trzeba jednak pamiętać, że kompresja wideo odejmuje oryginałowi sporo walorów, więc ostateczny efekt prezentuje się jeszcze lepiej iż na filmie.

Czy tak będą wyglądać gry przyszłości?

Wiele wskazuje na to, że tak. Aczkolwiek od poziomu wizualnego, widocznego na filmie ze zmodowanym RDR2, wciąż dzieli nas wiele lat. Wiele wskazuje też na to, że rozwój czołowych produkcji AAA wyhamuje w najbliższym czasie za sprawą kryzysu dostępności podzespołów komputerowych, spowodowanego rynkiem kryptowalut oraz pandemią COVID-19.

Niemniej ten chociażby mod, ale też inny – do GTA 5, który również znacząco ulepsza grafikę – dają pewien wgląd w przyszłość branży gier. Nawet jeśli jest to przyszłość odległa.

Źródło: comicbook.com